Taliansko-ázijská fusion s

MICHALOM KONRÁDOM a MARTINOM ZÁHUMENSKÝM

28.05. – 01.06.2018, Oblasť Chianti / Toskánsko

Miško Konrád – Kuchár roka 2015 a 2016, šéfkuchár známej bratislavskej pan-ázijskej reštaurácie, nedávno dokonca tanečník Let´s dance, veľmi príjemný človek a veľký pán svojho remesla spolu s mojim milovaným mužom Martinom Záhumenským, ktorý začínal v kuchyni Gordona Ramsay, dlhé roky pôsobil vo vychytených Michelinovských reštauráciách, kde varil pre také zvučné mená ako Rihanna, Beckhamovci, Tom Hanks, Tom Criuse, vyhral britskú súťaž Kuchár roka 2015 a bol porotcom kuchárskej show Masterchef Slovensko vás očaria na ich gurmánskom pobyte v Toskánsku. Obaja veľkí gurmáni, obaja sa motali pri hrncoch už od ranného detstva, obaja nazbierali svoje najcennejšie skúsenosti a zručnosti v top reštauráciách v Londýne, kde pracovali a obaja vám z bežných surovín vyčarujú dobroty, na ktoré budete dlho s obdivom hľadieť, pretože sú malým umením a potom dlho-dlho spomínať na ten božský pocit v ústach po ochutnaní. Rozhodli sa, že v krásnom prostredí toskánskeho vidieka vám ukážu spojenie ázijskej kuchyne s poctivými toskánskymi produktmi. Ďalší zaujímavý pobyt, opäť niečo nového, my sa už nevieme dočkať :)

FOTO status final

Termín: 28.05. – 01.06.2018, Oblasť Chianti / Toskánsko

Cena: 950,00€ / osoba / 4 noci s raňajkami, bohatým programom a gurmánskymi zážitkami počas celého dňa, súkromný transfer počas 3.tieho a 4.tého dňa pobytu

Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami, bohatý zážitkový program, denné upratovanie, energie, wifi, parkovanie, súkromný transfer počas 3.tieto a 4.tého dňa pobytu

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(pobyt si možno predĺžiť o ubytovanie s raňajkami na ľubovoľný počet nocí v cene 150,00€ / 2 osoby / noc s raňajkami)

Ubytovanie:

Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

Len 22km od renesančnej Florencie, sa mimo rušných ciest na pôde starých Etruskov nachádza romantická vila Ilaria (organizáciou Slow Food zaradená medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku), kde vám talianska nonna ponúkne domácke raňajky v rodinnej komornej atmosfére. Autentický zážitok! Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Na rozľahlom pozemku vily sa nachádza veľmi významné archeologické nálezisko – Etruská hrobka zo 7. storočia pr.n.l. Majiteľka vily žije v susedstve, je preto pre hostí kedykoľvek k dispozícii, rada vás zavedie do svojej historickej vínnej pivnice a ponúkne vám ochutnávku vín z rodinnej produkcie.

Program:

Deň 1.

***

16:00-19:00 hod. / Ubytovanie v čarovnom vinárstve, usadlosti ILARIA

Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

 19:30 hod. / Uvítacia večera vo vychýrenej miestnej seafood a rybej reštaurácii Trattoria del Pesce

 

Deň 2.

***

08:30 – 09:30 hod. / Raňajky

10:30 hod. – 15:30 hod. / Florencia! Najprv si nakúpime na varenie dobroty a ochutnáme lokálny streetfood na miestnom trhu v historickej tržnici Mercato Centrale a potom nás naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka prevedie uličkami tohto renesančného mesta a predstaví nám jeho tajomstvá

 V o ľ n ý  p r o g r a m

Deň 3.

***

08:30 – 09:30 hod. / Raňajky

 10:30 hod. / Taliansko-ázijské varenie (4-chodové menu) s Miškom a Maťom

a spoločný obed

 17:30 hod. / Návšteva krásneho rodinného vinárstva spojená s

prehliadkou vinárstva a ochutnávka vín (súkromný transfer v cene pobytu)

Deň 4.

***

08:30 – 09:30 hod. / Raňajky

10:30 hod. / Taliansko-ázijské varenie (4-chodové menu) s Miškom a Maťom

a spoločný obed

19:30 hod. / Rozlúčková večera vo famóznej Michelinovskej reštaurácii v čarovnom mestečku San Gimignano (súkromný transfer v cene pobytu)

Deň 5.

***

 08:30 – 10:00 hod. / Raňajky 

do 12:00 hod. / Check- out

blog1blog2ST_skola_varenia-86

V I A N O Č N Á T O S K Á N S K A N Á D I E L K A

Tak ako každoročne, aj teraz sme si pre vás pripravili ponuku vianočných (a nielen) balíčkov z môjho milovaného Toskánska, aby priniesli do vašich domovov nádych tunajšej sviatočnej atmosféry.  Obsah balíčkov pochádza od malých vinárov, farmárov či cukrárov, všetky dobroty sú poctivé a kvalitné a za každým z nich je nejaký príbeh :)

P o s t u p

*****

1.Svoju záväznú objednávku spolu s menom, adresou a tel.číslom nám pošlite na info@siitaly.eu do 30.11.2017

2.Objednávku vám potvrdíme  (nezabudnite, že máme pred sebou víkend, takže odpoveď na objednávky počas 17.-19.11. očakávajte až v pondelok 20.11.) a pošleme vám potvrdenie spolu s inštrukciami o platbe

3.Po uhradení platby vám príde faktúra

4.Okolo 08.12. netrpezlivo čakáte kuriéra, aby ste si už konečne otvorili ten vzácny balíček z Toskánska:)

Objednávky prosím posielajte na info@siitaly.eu

FOTO STATUS

V i a n o č n á   p o n u k a

Panettone artigianale

17,00€ 
Sladký nadýchaný vianočný “chlieb” – koláč s kandizovaným ovocím a hrozienkami, ktorý sa pripravuje dva dni a ktorého história siaha až do stredoveku. Panettone pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem)

PANETTONE final*****
Cantuccini artigianale

9,50€ / 500g
Typické, tak trochu tuhé sušienky pochádzajúce z mesta Prato neďaleko Florencie s mandľami, ktoré sa namáčajú do dezertného vína Vin Santo a sú veľkou dobrotkou. Cantuccini pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem)

CANTUCCINI Final*****
Ricciarelli artigianale

10,00€ / 450g
Ricciarelli sú chutné koláčiky z mandľovej múky typické pre Sienu a jej okolie, ich najstaršia receptúra sa datuje až do 15.stor. a pre Toskáncov sú jedným z vianočných koláčikov. Majú chrumkavú kôrku a vo vnútri sú šťavnaté a mäkučké. Ricciarelli pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem)

RICCIARELLI final

*****

Panforte artigianale

15,50€ / 450g

Panforte je veľmi tradičná sladkosť pochádzajúca zo Sieny z obdobia 13.storočia, ktorá obsahuje len minimum múky, ktorá drží pokope med, sušené ovocie a rôzne typy orieškov. Slovo panforte znamená „silný, výrazný chlieb“, ktorého arómu a chuť dotvára množstvo voňavých vianočných korenín. Je to typická vianočná sladkosť :)

PANFORTE final

*****

Marrons Glacés

12,00€ / 280g

Famózne kandizované gaštany, ktoré boli vraj 1.krát podávané v okolí Piedmontu niekedy v 15.storočí.

MARRONS final

*****

Babá Rhum

17,00€ / 750g v sklenenej dóze

Babá sú mini koláčiky z kysnutého nadýchaného cesta, ktoré sa po upečení ukladajú do sirupu s rumom, marhuľovou marmeládou a vanilkou a najčastejšie sa potom servírujú so šľahačkou. Názov babá dokonca pochádza zo slova „babka“ (prišiel do Francúzska z oblasti Slovenska, Poľska a Ukrajiny), do Talianska sa dostal do Neapola, kde je typickou sladkosťou.

BAB8 RHUM final

*****

Cavallucci alla noce

7,50€ / 500g

Sladkosti cavallucci na prvý pohľad pripomínajú ricciarelli, rovnako tak sú aj typickou vianočnou sladkosťou a pohádzajú z oblasti, avšak „cavallucci alla noce“ sa vyrábajú s medom, anízom, vlašskými orechmi, škoricou, muškátovým orechom. Sú výýýborné!

CAVALLUCCI final

*****

Pistáciová nutella

(zdravá, prudko návyková a vyrobená mojim mužom a dvomi šikovnými Slovákmi- Dušanom Plichtom a majstrom čokolády z čokoládovne Lyra)

Obsahuje kvalitný toskánsky olivový olej, sicílske pistácie, trstinový cukor, citrónovú kôru a kešu oriešky a budete mať čo robiť, aby ste za pár minút nevylyžičkovali celé balenie :)

*Pistáciová nutella bude dostupná až začiatkom decembra, určite vás o tom budem informovať :)

—————————————————–

V i a n o č n é  b a l í č k y

Oliváč mix Piccolo
42,00€ / balík
Náš výber 3 lokálnych oliv. olejov z malých farmičiek (2x 0,5L, 1 x 0,75L)
Oliváč mix Grande
89,00€ / balík
Náš výber 6 talianskych oliv. olejov z malých farmičiek (3x 0,5L, 3 x 0,75L)
 
Oliváč Piccolo
46,00€ / balík
3fl. lokálneho oliv.oleja z jednej farmy (3 x 0,75L)
 
Oliváč Grande
84,00€ / balík
6fl. lokálneho oliv.oleja z jednej farmy (6 x 0,75L)
 
Víno mix Piccolo
46,00€ / balík
Môj výber 3 lokálnych vín z obľúbených vinárstiev (3 x 0,75L)
 
Víno mix Grande
86,00€ / balík
Môj výber 6 lokálnych vín z obľúbených vinárstiev (6 x 0,75L)
 
Vianočný balík Piccolo
62,00€ / balík
Štedré sviatočné prekvapenie v podobe 7 talianskych dobrôt:)
 
Vianočný balík Grande
114,00€ / balík
Štedré sviatočné prekvapenie v podobe 11 talianskych dobrôt:)
*Za príplatok 5,00€ si možno doobjednať aj ozdobné vianočné balenie
—————————————————–
K á v a 

Káva Manaresi (zrná) 18,00€ / 1000g, 10€ / 500g, 6,50€ / 250g, 6,00€ /nespresso kapsule 16ks

Táto famózna malá pražiareň, ktorej história siaha do Florencie do roku 1898 sa nachádza len kúsok od môjho domu, jej majiteľ nás už pozná a preto budú zrná pre vás čerstvo pražené len deň pred svojou cestou na Slovensko

 

 

Vopred ďakujem za vaše objednávky:)

Zdenka

JAZYKOVÁ ZÁŽITKOVÁ DOVOLENKA

Naučte sa zvonivej taliančine a talianskemu “la dolce vita” priamo v jeho srdci – v Toskánsku!

28.04. – 03.05.2018

Priatelia, som šťastná, že vám môžem predstaviť ďalší zaujímavý pobyt, ktorý som pre vás vymyslela. S mojou neskutočnou učiteľkou taliančiny,  temperamentnou Slovenkou so srdcom Talianky sme si pre vás pripravili nezabudnuteľnú jazykovú dovolenku u nás v Toskánsku. Týchto 6 dní bude wow ako samotné Taliansko a taliančina, vášnivých ako sicílske vdovy, plných priateľstiev, chutí, vôní a smiechu. Tí, čo sa dlho obšívajú, že s taliančinou začnú tu získajú výborné základy, pokročilí sa posunú o krok ďalej, ale hlavne spolu zažijeme veľa krásnych zážitkov.

Pretože učenie nemá byť nuda, my budeme študovať na (podľa mňa) najkrajších miestach zeme, kde vlastne moderná taliančina vznikla a každý deň si svoje vedomosti aj vyskúšame na reálnych ľuďoch v autentickom prostredí. Však ktorá z nás by si nechcela vedieť elegantne a s istotou objednať svoj obed u šarmantného talianskeho čašníka, že jo? :) Spomeňte si na Juliu Roberts, ako sa vo filme „Jedz, modli sa a miluj“ učila taliančinu a to známe „la dolce vita“ v Ríme s domácimi a ako sme sa každá na chvíľu zasnívali, že by sme to presne tak rady zažili aj my :)

19225078_1689503107745362_2768990095239541396_n

Ubytovanie:

Link: http://siitaly.eu/villa-holland

 Krásna renesančná Vila Holland sa rozprestiera na pokojnom panoramatickom mieste mimo rušných ciest obklopená hustými lesmi, olivovými hájmi, vinicami a starými mohutnými cyprusmi. Ozdobou je romantický park s fontánami, neskutočnými záhradami, ružovými či levanduľovými záhonmi a umeleckými dielami, na jej pozemku sa tiež nachádza kaplnka z roku 1647. Lokalita je svojou panenskou prírodou a pestrou krajinou ideálna na rodinnú dovolenku, cykloturistiku, či k tráveniu pohodových chvíľ v pokojnom vidieckom prostredí.

Cena: 820,00€ / osoba / pobyt (ubytovanie si možno predĺžiť o 2 noci v cene pobytu)

 Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami (+strava počas zážitkového programu), bohatý zážitkový program, upratovanie 1x za týždeň, energie, wifi, parkovanie.

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(ubytovanie si možno predĺžiť o 2 noci v cene pobytu)

1

Program

DEŇ 1.

28.04.2018 (Sobota)

***

16:00-19:00 hod. Check-in a uvítacie aperitivo

19:30 hod. Uvítacia večera vo veľmi autentickej reštaurácii A Casa Mia

(individuálna doprava, reštaurácia sa nachádza cca 5km od našej vily)

 

DEŇ 2.

29.04.2018 (Nedeľa)

***

08:45-10:00 hod. Raňajky

12:30 hod. Obed v mojej obľúbenej reštaurácii La Castellana

v romantickej dedinke Montefioralle

14:00 hod. Ochutnávka vín v malom vinárstve s výhľadom na Montefioralle

16:30-19:90 hod. 1.lekcia taliančiny

DEŇ 3.

30.04.2018 (Pondelok)

***

09:00 hod. / Navštívime neďaleké, veľmi autentické mestečko San Casciano in Val di Pesa, vychutnáme si výborné talianske café a raňajky, nakúpime na miestnych trhoch, navštívime rodinnú výrobňu cestovín a ochutnáme typický florentínsky streetfood

 V o ľ n ý  p r o g r a m

 15:00-18:00 hod. 2.Lekcia taliančiny

  

DEŇ 4.

01.05.2018 (Utorok)

***

08:45-09:30 hod. Raňajky

10:00-13:00 hod. 3.Lekcia taliančiny

16:00 hod. / Naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka nás prevedie uličkami stredovekej Sieny a predstaví nám jej tajomstvá

 19:45 hod. / Večera vo vychýrenej miestnej seafood a rybej reštaurácii Trattoria del Pesce

DEŇ 5.

02.05.2018 (Streda)

***

08:30-10:00 hod. Raňajky

V o ľ n ý  p r o g r a m

14:00-17:00 hod. 4.Lekcia taliančiny

18:00 hod. / Návšteva krásneho rodinného vinárstva Luiano,

prehliadka vinárstva a ochutnávka vín a večerou

 DEŇ 6.

03.05.2018 (Štvrtok)

***

08:30-10:00 hod. Raňajky

Do 12:00 hod. Check-out alebo predĺženie pobytu do 05.05. a voľný program

Viac info a rezervácie na info@siitaly.eu

Si_Italy_2-vacsirozmer

Ahojte, tu Silvia :)

K mojej taliančine som sa dostala prvýkrát v roku 1991 v Kultúrnom inštitúte v Prahe. Ale tá pravá a nefalšovaná vášeň k taliančine sa dostavila až v roku 1997 v Società Dante Alighieri a Roma v Taliansku.  Bol to môj začiatok pobytu – vivere – v Ríme.

 Taliančina nie je jednoduchý jazyk. Ten, kto vám to tvrdí, ho nikdy poctivo neštudoval a nenaštudoval.

Ako je prírodne bohaté Taliansko, tak bohatý je aj jeho jazyk. Taliansko je krajina krás, je to móda, elegancia, vkus, umenie, charita a ľudskosť… toto všetko je Taliansko a taliansky jazyk. Je tvárny, je stály, má v sebe ľudskosť a naturel. Všetko v jednom. Toto je taliančina.

Prajem vám, aby aj vás si taliančina získala, ´´opantala´´ a stala sa vašou zdravou ´´drogou´´, bez ktorej neurobíte ani krok. Aby sa z nej stal váš intímny milenec, s ktorým by ste počali plod lásky, ktorý už navždy zostane váš.

 Taliančina je Biblia, je to snob, je to charita, je to bohatstvo, je to chudoba … je to mix všetkého čo život ponúka. Je to zmes sveta, morálky a nerestí. Je to dieťa, ktoré sa do vás zadrapne a viac nepustí.

 Od roku 2009 som začala taliančinu profesionálne vyučovať na Slovensku a postupne získavať skúsenosti. Tí ´´najnechápavejší´´ študenti neboli práve tými najhoršími žiakmi, práve naopak. Tí ma posúvali k podrobnejšiemu, hlbšiemu a logickejšiemu vysvetleniu jazyka.

Taliančiny sa báť netreba. Treba ju iba milovať a ona sa vám odvďačí svojou vernosťou.

Sú rôzne štýly vyučovania jazyka. Každý máme ten svoj ´´zaručený´´ spôsob. Ale určitá schéma a postup sa musí dodržať. Je iné začať študovať jazyk na Slovensku a úplne iné je sa ho učiť v Taliansku. Ale asi predsa len najľahšia forma je učiť sa taliančinu v Taliansku so slovenským lektorom. Určite to nie je zlá kombinácia.

 Pri úplných začiatočníkoch a mierne pokročilých určite nebude problém spojiť obidva stupne a charaktery žiakov. Zapojíme do vysvetľovania pokročilejších študentov a spolu budeme súťažiť, rásť a prehĺbovať tento poetický jazyk, ktorým je práve moja a aj už vaša taliančina.

Teším sa na vás v Toskánsku:)

Silvia

Naturálna kuchyňa s GABOM KOCÁKOM a MARTINOM ZÁHUMENSKÝM

12. – 16. Máj 2018

12.-16. mája si v Toskánsku v rozprávkovej oblasti Chianti vezmú vaše chuťové poháriky do parády dvaja veľkí sympoši, kuchári, ktorí svoje skúsenosti zbierali vo viacerých svetových Michelinovských reštauráciách a na ktorých by sme mali byť za ich úspechy hrdí. Môžte ich poznať aj z telky – moja láska a porotca MasterChef Slovensko MARTIN ZÁHUMENSKÝ & jeho hosť, úžasný “15-minútový kuchár z JOJky” GABO KOCÁK:)

Ukážu vám, že famózna kuchyňa nemusí byť časovo ani finančne nákladná, povedieme vás po skrytých kútoch toskánskeho vidieka, po toskánskych farmičkách, kde sa zoznámite s ich láskavými majiteľmi a ochutnáte dobroty priamo z miesta kde sa vyrábajú, a ako chalanov poznám, o zábavu bude tiež postarané:)

Budeme ubytovaní v čarovnom vinárstve Ilaria pri dedinke Montefiridolfi kúsok od Florencie, zažijeme dva dni varenia s Maťom a Gabom, ale budeme aj veľa cestovať a spoznávať lokálne vinárstva, farmičky nielen oblasti Chianti, ale presunieme sa aj k moru do známej vinárskej oblasti Bolgheri, navštívime aj naše obľúbené miestne trattorie, kde sa o nás postará talianska rodina a “mamma” nám poriadne, od srdca navarí.

Pobyt možno darovať ako darček a my vám k nemu pripravíme krásny darčekový poukaz:)

Cena: 950,00€ / osoba / 4 noci s raňajkami, bohatým programom a gurmánskymi zážitkami počas celého dňa, súkromný transfer počas 4.tého dňa pobytu

Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami, bohatý zážitkový program, denné upratovanie, energie, wifi, parkovanie, súkromný transfer počas 4.tého dňa pobytu

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(pobyt si možno predĺžiť o ubytovanie s raňajkami na ľubovoľný počet nocí v cene 150,00€ / 2 osoby / noc s raňajkami)

Ubytovanie: 

Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

Len 22km od renesančnej Florencie, sa mimo rušných ciest na pôde starých Etruskov nachádza romantická vila Ilaria (organizáciou Slow Food zaradená medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku), kde vám talianska nonna ponúkne domácke raňajky v rodinnej komornej atmosfére. Autentický zážitok! Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Na rozľahlom pozemku vily sa nachádza veľmi významné archeologické nálezisko – Etruská hrobka zo 7. storočia pr.n.l. Majiteľka vily žije v susedstve, je preto pre hostí kedykoľvek k dispozícii, rada vás zavedie do svojej historickej vínnej pivnice a ponúkne vám ochutnávku vín z rodinnej produkcie.

Pobyt Kocak Zahumensky

Deň 1.

(12.05.2017, Sobota)

***

 16:00-19:00 hod. / Ubytovanie v čarovnom vinárstve, usadlosti ILARIA

 Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

 19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej veľmi autentickej trattorii A Casa Mia, kde nás už bude očakávať jej majiteľ Maurizio

Deň 2.

(13.05.2018, Nedeľa)

***

 08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

 V o ľ n ý  p r o g r a m

 16:30 hod. / Varenie s Gabom a Martinom – naturálna kuchyňa & foodstyling a spoločná večera (3 chodové menu s vínkami)

Tour po viniciach a pivniciach našej usadlosti a ochutnávka ich výborných organických vín

 Deň 3.

(14.05.2018, Pondelok)

***

 08:30 – 09.30 hod. / Raňajky

 10:00 hod. Navštívime neďaleké, veľmi autentické mestečko San Casciano in Val di Pesa,

nakúpime na miestnych trhoch a ochutnáme tu typický florentínsky streetfood, navštívime rodinnú výrobňu cestovín a vychutnáme si výborné talianske café

 V o ľ n ý  p  r o g r a m

 16:30 hod. / Varenie s Gabom a Martinom – naturálna kuchyňa & foodstyling a spoločná večera (3 chodové menu  s vínkami)

Deň 4.

(15.05.2018, Utorok)

***

08:30 – 09.30 hod. / Raňajky

 10:00 – 18:00 hod. / Celodenný výlet do krásnej prímorskej a známej vinárskej oblasti Bolgheri (návšteva a ochutnávka v miestnej farmičke, návšteva dedinky Bolgheri, návšteva vinárstva a ochutnávka vín, obed v rodinnej reštaurácii na pláži (obed nie je zahrnutý v cene pobytu) )

  

Deň 5.

(16.05.2018, Streda)

***

 08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

 do 12:00 hod. / Check- out

Viac info a rezervácie na info@siitaly.eu

blog1blog2

POBYT Odštartovanie toskánskej sezóny 2018

07.-11. Marec 2018

Po dlhej zime, kedy na pár týždňov Toskánsko úplne spomalí a utíchne, sa v marci opäť vráti život do malých, pomedzi zvlnené olivové háje a viniče učupené dedinky život. A my tu príchod novej toskánskej sezóny 2018 spolu odštartujeme…dobrým jedlom, vínom a povznesenou náladou…ako inak :)

Pobyt možno darovať ako darček a my vám k nemu pripravíme krásny darčekový poukaz.

villas-for-rent-in-tuscany-superior-deluxe

UBYTOVANIE

 Ubytovanie v čarovnej usadlosti Bacetti (Marcatale in Val di Pesa)

Link: http://siitaly.eu/agroturismo-baccetti

CENA:

348,00€ / os. / pobyt (ubytovanie v izbe typu Economy)

360,00€ / os. / pobyt (ubytovanie v izbe typu Classic)

375,00€ / os. / pobyt (ubytovanie v izbe typu Superior)

395,00€ / os. / pobyt (ubytovanie v izbe typu Superior deluxe)

Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami, uvedený zážitkový program, denné upratovanie, energie.

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

PROGRAM

DEŇ 1

07.Marec 2018 (Streda)

***

Od 14:00 hod. /  Ubytovanie s čarovnej usadlosti Bacetti (Marcatale in Val di Pesa)

Link: http://siitaly.eu/agroturismo-baccetti

19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej veľmi autentickej trattorii A Casa Mia, kde nás už bude očakávať jej majiteľ Maurizio

DEŇ 2

08.Marec 2018 (Štvrtok)

***

08:00 – 09:30 hod. / Raňajky

10:00 hod. / Poctivá talianska kávička a ochutnávka typického florentínskeho streetfood-u na miestnom trhu v blízkej dedinke

11:30 hod. / Návšteva krásneho rodinného vinárstva Luiano,

prehliadka vinárstva a ochutnávka vín s dobrotami od pani domácej

 15:00 hod. / Naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka nás prevedie uličkami renesančnej Florencie a predstaví nám jej tajomstvá

DEŇ 3

09.Marec 2018 (Piatok)

***

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky

V o ľ n ý  p r o g r a m (rada vám dám tipy na krásne výlety do okolia)

DEŇ 4

10.Marec 2018 (Sobota)

***

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky

11:00 hod. / Návšteva malého rodinného vinárstva, prehliadka pivníc a ochutnávka vín

12:30 hod. / Rozlúčkový obed v mojej obľúbenej rodinnej trattorii La Castellana,

 ktorá sa nachádza pri romantickej opevnenej dedinke Montefioralle

V o ľ n ý  p r o g r a m

DEŇ 5

11.Marec 2018 (Nedeľa)

***

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky

Do 11:00 hod. / Check- out

Viac info a rezervácie na info@siitaly.eu

824

 

Predvianočné Toskánsko 01.-04.12.2017

Rozprávkový čas, kedy rušná turistická sezóna naozaj utíchne a na toskánsku zem doľahne ozajstný pokoj, taký sviatočný. Kamenné dedinky sú pod všetkou svetielkujúcou výzdobou ešte dychberúcejšie, tunajšie červené víno príjemne zahreje ako aj poctivá kuchyňa v rodinných krčmičkách, a keď uvidíte tie vianočné trhy na stredovekých námestiach, nebudete sa chcieť vrátiť domov :)
 
Pripravila som pre vás tento predĺžený víkend, počas ktorého navštívime nielen domáce trattorie, kde nás pohostia srdeční majitelia, budeme bývať v srdci toskánskeho vidieka,vychutnáme si predvianočnú Sienu a Florenciu so sprevodkyňou, ktorá nám povie zaujímavosti okolo toskánskych sviatkov, ochutnáme čerstvo vylisový oliváč, a navštívime aj moju obľúbenú farmičku, kde nám domáci navaria typické zimné menu a povodia nás po svojom kráľovstve. A o tom, že sa tu dá aj fajnovo nakupovať ani nehovorím :)
Teším sa na vás, aby sme sa spoločne rozlúčili s tohtoročnou sezónou! Zdenka
22264644_10214216616597132_1989230683_n

Deň 1.

(01.12.2017, Piatok)

***

15:00-19:00 hod. / Ubytovanie v usadlosti Collina a malé aperitivo na uvítanie

19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej veľmi autentickej trattorii A Casa Mia, kde nás už bude očakávať jej majiteľ Maurizio

 

 Deň 2.

(02.12.2017, Sobota)

***

08:30-10:00 hod. / Raňajky

11:30 hod. / Návšteva našej obľúbenej farmy vysoko v kopcoch, ktorá bude spojená

s výborným obedom na vianočnú tému, ktorý nám pripraví majiteľova manželka, mama a svorka…

a k jedlu budeme ochutnávať ich vlastné vínka :)

16:00 hod. / Priedvianočná Florencia so sprievodkyňou

 

Deň 3.

(03.12.2017, Nedeľa)

***

08:30-10:00 hod. / Raňajky

V o ľ n ý  p r o g r a m

15:00 hod. / Naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka nás prevedie uličkami stredovekej Sieny a predstaví nám jej tajomstvá

 

 Deň 4.

(04.12.2017, Pondelok)

***

08:30-10:00 hod. / Raňajky

 do 11:00 hod. / Check- out

 

TERMÍN: 01.-04.12.2017 (pobyt si možno predĺžiť v cene 50,00€ / osoba / noc s raňajkami)
CENA: 350,00€ osoba / 3 noci s raňajkami a kompletným programom
*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(cena zahŕňa: ubytovanie na 3 noci s kamennej usadlosti Collina s raňajkami: http://siitaly.eu/agroturizmo-collina, služby usadlosti: upratovanie, parkovanie, wifi, raňajky, uvedený program.

UBYTOVANIE: http://siitaly.eu/agroturizmo-collina

REZERVÁCIE prosím posielajte na info@siitaly.eu

 

 

 

 

Hľadáme nového člena tímu (= pracovná ponuka :D )

Som veľmi šťastná, že tím môjho pracovného miminka – našej toskánskej cestovky sa môže opäť rozšíriť o nového milého člena :) Ak poznáte niekoho, koho by takáto práca bavila, má na to predpoklady, dajte mu prosím vedieť :)

“Pozdravujem vás z Toskánska! Moje meno je Zdenka Jakešová a som majiteľkou cestovateľského projektu Sí,Italy, ktorý sa venuje zážitkovému cestovaniu, sprostredkovaniu ubytovania, zážitkov a tematicky ladených pobytov v najkrajších častiach Talianska v autentických vilách, rodinných agroturizmách a historických usadlostiach. Som (verím že) špecialista na wow momenty a mojim cieľom je spolu s celým tímom sprostredkovať našim hosťom nezabudnuteľné zážitky plné zimomriavok šťastia…:)”

Hladame noveho clena timu

Lokalita:

Nitriansky kraj

(pochádzam z Komárna, naše baby zväčša z NR a okolia, je to najmä kvôli praktickej stránke pri stretnutiach,..)

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Emailová a telefonická komunikácia so zákazníkmi a majiteľmi usadlostí / osobná asistentka / Rezervácia pobytov pre hostí / Iné ad hoc administratívne úlohy

Zamestnanecké výhody, benefity
Práca z domu / Pružný pracovný čas /Dynamická práca s možnosťou sebarealizácie
Pracovné cesty do Talianska / Mesačné bonusy podľa zisku firmy / A naozaj skvelý kolektív :)

Ponúkaný plat: 700,00€ (netto)

Požiadavky na zamestnanca
Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním stredoškolské s maturitou či nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy / vysokoškolské I. stupňa / vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti
Anglický jazyk – Stredne pokročilý (B2) / Znalosť taliančiny výhodou

Počítačové znalosti – používateľ
Microsoft Excel – pokročilý
Microsoft Word – pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa
Áno

Je to pozícia na plný úväzok. Nie je vhodná popri štúdiu, vykonávaní inej práce či na materskej dovolenke.

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Výborné komunikačné schopnosti, spoľahlivosť, samostatnosť
Citlivý a priateľský prístup k zákazníkom
Predchádzajúca prax v cestovnom ruchu/hotelierstve výhodou

Dôležitá bodka na záver

Znalosti nie sú tak dôležité ako povaha človeka, ktorú hľadám.  Do nášho tímu hľadáme “srdciarku” , jednoduchú a prirodzenú, veľmi empatickú babu, ktorá je sama sebou, skutočne rada cestuje, miluje život, Taliansko a všetko s ním spojené :) Ak poznáte náš cestovateľský projekt, viete, že sme odlišní od všetkých cestoviek a aj preto hľadáme výnimočného človeka – nie svojimi schopnosťami, skôr osobnostne, s citom pre detaily.

Informácie o výberovom konaní
Svoje životopisy spolu s motivačnými listami posielajte prosím na emailovú adresu info@siitaly.eu

Ďalší postup

Ukončenie výberového konania: 10.10.2017

Assessment centrum (pohovor s vybratými uchádzačmi): 27.10.2017 o 16:00 v Komárne

Termín nástupu: okolo 15.11.2017 (alebo podľa dohody)

S pozdravom

Zdenka

Varenie s toskánskymi nonnami

23-28. Apríl 2018  15.-20. Október 2018

Otvoria nám dvere svojich kamenných víl učupených pomedzi olivovníky a nekonečne vysoké cyprišteky, zavedú do svojich kuchýň, ktoré nám voňajú ako návšteva u babičky a ukážu tajomstvo nášho vytúženého „la dolce vita“ a chutí, vďaka ktorým sa o Talianoch básni krížom-krážom vo svete.

Škola varenia pod toskánskym nebom bude taká….hravá, chutná, ľahká, opojná ako Chianti, ktoré sa tu pije miesto vody. Život treba osláviť, na jedle nešetriť a hlavne spo-ma-liť!

Zdenka

kuchyna-09

TERMÍNY
23-28. Apríl 2018 (možno prísť už 21.04. v cene pobytu)
15.-20. Október 2018 (možno prísť už 13.10. v cene pobytu)

(*pobyt je vhodný pre slovensky/česky alebo aj anglicky hovoriacich hostí  )
(*počet hostí je pre väčší komfort a pôžitok obmedzený (max 16 osôb v každom termíne)

CENA

950,00€ / osoba (pri obsadení izby 2 osobami) / ubytovanie na 5-7 nocí s kompletným programom

Pobyt možno darovať aj ako darčekový poukaz

(myslite na veľký decembrový sviatok, o ktorom sa teraz ešte nehovorí  )

(*cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami na 5 nocí (možno pridať 2 noci v cene pobytu), bohatý zážitkový a gurmánsky program, využívanie služieb usadlosti: parkovanie, bazén, wifi)

(*cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

UBYTOVANIE

Krásna renesančná Vila Holland sa rozprestiera na pokojnom panoramatickom mieste mimo rušných ciest obklopená hustými lesmi, olivovými hájmi, vinicami a starými mohutnými cyprusmi. Ozdobou je romantický park s fontánami, neskutočnými záhradami, ružovými či levanduľovými záhonmi a umeleckými dielami, na jej pozemku sa tiež nachádza kaplnka z roku 1647.

Link: http://siitaly.eu/villa-holland

KOMPLETNÝ PROGRAM

Pondelok

Po 16:00 hod. / Príchod a ubytovanie v krásnej usadlosti Holland

Malé uvítacie aperitivo, zoznámenie sa:)

19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej a veľmi autentickej rodinnej trattorii A Casa Mia

 Utorok

Raňajky

Cca 10:30 – 14:30 hod. /  Tradičná škola varenia s Giuliettou a Annou

Spoločný obed

V o ľ n ý   p  r o g r a m (veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

Streda

Raňajky

Cca 10:30 – 14:30 hod. /  Tradičná škola varenia so Stefaniou

Spoločný obed

V o ľ n ý   p  r o g r a m ( veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

Štvrtok

Raňajky

Cca 10:30 – 15:00 hod. /  Tradičná škola varenia s rodinou Palombo a ochutnávka ich famóznych vín

Spoločný obed

V o ľ n ý   p  r o g r a m ( veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

Piatok

Raňajky

V o ľ n ý   p  r o g r a m ( veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

19:30 hod. / Rozlúčková večera v mojej srdcovej rodinnej trattorii (pripravte sa na poriadnu hostinu)

Sobota

Raňajky

Do 10:00 Check-out

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@siitaly.eu

EXTERIER-08 kuchyna-03

Toskánska (super)grilovačka s JARDOM ŽÍDEKOM & MARTINOM ZÁHUMENSKÝM

MERCATALE IN VAL DI PESA / OBLASŤ CHIANTI / TOSKÁNSKO

09. – 14. OKTÓBER 2017

***

Môj milovaný muž a pre mňa najlepší kuchár na svete si k nám do Toskánska pozval ďalšieho kamaráta, legendu slovenskej gastronómie, famózneho Jara Žídeka! (stále sa mi nechce veriť) :) Síce som ich spolu ešte nezažila, ale som si istá, že to budú zážitky, na ktoré budeme ešte dlho dlllho s rehotom, tečúcimi slinkami a takým tým príjemným teplom pri srdci spomínať.

Tak si to predstavte…ubytovaní v krásnej renesančnej usadlosti, obklopení vinohradmi a olivovníkmi, ráno vstaneme a dáme si spoločné raňajky pri bazéne ako jedna veľká rodina (hádam nám počasie ešte dopraje :) ), raz vybehneme na takú lokálnu farmu, raz do obľúbeného kamenného vinárstva, potom sa pozrieme ako sa vyrába najlepšie toskánske prosciutto, ochutnáme čerstvo vylisovaný oliváč a samozrejme budeme s Jardom a Maťom variť, hodovať a veseliť sa, víno bude tiecť potokom, náš hlasný smiech prehlušovať božský toskánsky pokoj…ahh, veľmi sa na to teším!

(Program a všetky potrebné informácie nájdete pod fotkou)

FOTO Status blog newsletter

Termín: 09.-14. Október 2017

 *(keďže ubytovanie máme prenajaté na 7 nocí, je možné predĺžiť si pobyt od 07.10. (= plus 2noci) bez doplatku

Ubytovanie:

http://siitaly.eu/villa-holland

Krásna renesančná Vila Holland sa rozprestiera na pokojnom panoramatickom mieste mimo rušných ciest obklopená hustými lesmi, olivovými hájmi, vinicami a starými mohutnými cyprusmi. Ozdobou je romantický park s fontánami, neskutočnými záhradami, ružovými či levanduľovými záhonmi a umeleckými dielami, na jej pozemku sa tiež nachádza kaplnka z roku 1647.

Cena: 880,00€ / osoba / pobyt s uvedeným  (bohatým) programom

*(Cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(Cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami na 5 nocí (alebo ubytovanie +2noci), uvedený zážitkový program a stravu počas celého pobytu, uvedený transfer počas pobytu, využívanie služieb usadlosti: free wifi, parkovanie, bazén)

*(Cena nezahŕňa miestnu daň vo výške 1,50€ / osoba / noc)

*(Zmena uvedených časov a programu vyhradená)

Program:

09.10. Pondelok

Po 16:00 Príchod a ubytovanie v krásnej usadlosti Holland

Malé uvítacie aperitivo, zoznámenie sa:)

19:30 Uvítacia večera v malinkej a veľmi autentickej trattorii A Casa Mia

 10.10. Utorok

Raňajky

V o ľ n ý  p  r o g r a m  alebo  (za extra poplatok 25,00€ osoba) návšteva syrovej farmy, kde sa vyrába ovčí syr pecorino, výborné vínka a olivový olej. Walktour po farme a ochutnávka ich poctivých produktov:)

13:00-15:00 Farma, na ktorej sa vyrába typické talianske prosciutto a iné mäsové mňamky, walktour po farme a obed od majiteľky usadlosti

15.30-19.00 Čarokrásna Siena s našou slovensky hovoriacou sprievodkyňou

Tento výlet je zabezpečený súkromným transferom (v cene pobytu)

11.10. Streda

Raňajky

Škola varenia s Jardom a Martinom, spoločné hodovanie

V o ľ n ý  p r o g r a m

19:30 Večera vo vychýrenej miestnej seafood a rybej reštaurácii, ktorú vyhľadávajú domáci zo širokého okola (večera nie je zahrnutá v cene programu)

12.10. Štvrtok

08:30 Autentické streetfood  raňajky na trhu

10:00 Návšteva lokálnej pražiarne kávy Manaresi

11:00 Návšteva malého vinárstva rodiny Palombo a ochutnávka ich výborných vín

12:30 Naša obľúbená farmička rodiny Alfani, prehliadka farmy s láskavým majiteľom Michelem a bohatý obed s vínkami, ktorý nám pripraví jeho žena, mama a svokra (hviezdna kombinácia :) )

18:00 Škola varenia s Jardom a Martinom s bohatou večerou a veľkou veselicou

13.10. Piatok

Raňajky

V o ľ n ý  p r o g r a m

Rozlúčková večera v romantickom vinárstve v dedinke Montefiridolfi s ochutnávkou vín

14.10. Sobota

Raňajky

Do 10:00 Check-out

VIAC INFORMÁCIÍ & REZERVÁCIE NA info@siitaly.eu

Naturálna kuchyňa s

GABOM KOCÁKOM a MARTINOM ZÁHUMENSKÝM

Termín: 11.-16.09.2017, Oblasť Chianti / Toskánsko
Cena: 850,00€ – 880,00€ (podľa typu izby) / osoba / 5 nocí s raňajkami, bohatým programom a gurmánskymi zážitkami počas celého dňa

11.-16.septembra si v Toskánsku v rozprávkovej oblasti Chianti vezmú vaše chuťové poháriky do parády dvaja veľkí sympoši, kuchári, ktorí svoje skúsenosti zbierali vo viacerých svetových Michelinovských reštauráciách a na ktorých by sme mali byť za ich úspechy hrdí. Môžte ich poznať aj z telky – moja láska a porotca MasterChef Slovensko MARTIN ZÁHUMENSKÝ & jeho hosť, úžasný “15-minútový kuchár z JOJky” GABO KOCÁK:)

Ukážu vám, že famózna kuchyňa nemusí byť časovo ani finančne nákladná, povedieme vás po skrytých kútoch toskánskeho vidieka, po toskánskych farmičkách, kde sa zoznámite s ich láskavými majiteľmi a ochutnáte dobroty priamo z miesta kde sa vyrábajú, a ako chalanov poznám, o zábavu bude tiež postarané:)

Budeme ubytovaní v čarovnej súkromnej usadlosti VIVAIO v kopcoch nad dedinkou Lucarelli, zažijeme dva dni varenia s Maťom a Gabom, ale budeme aj veľa cestovať a spoznávať lokálne vinárstva, farmičky nielen oblasti Chianti, ale presunieme sa aj na juh do známej vinárskej oblasti Montepulciano, navštívime aj naše obľúbené miestne trattorie, kde sa o nás postará talianska rodina a “mamma” nám poriadne, od srdca navarí.

Pobyt Kocak Zahumensky

Cena: 850,00€ – 880,00€ (podľa typu izby) / osoba / pobyt

(*cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami na 5 nocí, bohatý zážitkový a gurmánsky program, využívanie služieb usadlosti: parkovanie, bazén)

(*cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

Transfery: Cena zahŕňa celodenný výlet do oblasti Montepulciano súkromným transferom. Na ostatné miesta používame individuálnu dopravu.

Pre viac informácií a rezervácie nám napíšte prosím na:

info@siitaly.eu

Staršie články »