Varenie s toskánskymi nonnami

23-28. Apríl 2018  15.-20. Október 2018

Otvoria nám dvere svojich kamenných víl učupených pomedzi olivovníky a nekonečne vysoké cyprišteky, zavedú do svojich kuchýň, ktoré nám voňajú ako návšteva u babičky a ukážu tajomstvo nášho vytúženého „la dolce vita“ a chutí, vďaka ktorým sa o Talianoch básni krížom-krážom vo svete.

Škola varenia pod toskánskym nebom bude taká….hravá, chutná, ľahká, opojná ako Chianti, ktoré sa tu pije miesto vody. Život treba osláviť, na jedle nešetriť a hlavne spo-ma-liť!

Zdenka

kuchyna-09

TERMÍNY
23-28. Apríl 2018 (možno prísť už 21.04. v cene pobytu)
15.-20. Október 2018 (možno prísť už 13.10. v cene pobytu)

(*pobyt je vhodný pre slovensky/česky alebo aj anglicky hovoriacich hostí  )
(*počet hostí je pre väčší komfort a pôžitok obmedzený (max 16 osôb v každom termíne)

CENA

950,00€ / osoba (pri obsadení izby 2 osobami) / ubytovanie na 5-7 nocí s kompletným programom

Pobyt možno darovať aj ako darčekový poukaz

(myslite na veľký decembrový sviatok, o ktorom sa teraz ešte nehovorí  )

(*cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami na 5 nocí (možno pridať 2 noci v cene pobytu), bohatý zážitkový a gurmánsky program, využívanie služieb usadlosti: parkovanie, bazén, wifi)

(*cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

UBYTOVANIE

Krásna renesančná Vila Holland sa rozprestiera na pokojnom panoramatickom mieste mimo rušných ciest obklopená hustými lesmi, olivovými hájmi, vinicami a starými mohutnými cyprusmi. Ozdobou je romantický park s fontánami, neskutočnými záhradami, ružovými či levanduľovými záhonmi a umeleckými dielami, na jej pozemku sa tiež nachádza kaplnka z roku 1647.

Link: http://siitaly.eu/villa-holland

KOMPLETNÝ PROGRAM

Pondelok

Po 16:00 hod. / Príchod a ubytovanie v krásnej usadlosti Holland

Malé uvítacie aperitivo, zoznámenie sa:)

19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej a veľmi autentickej rodinnej trattorii A Casa Mia

 Utorok

Raňajky

Cca 10:30 – 14:30 hod. /  Tradičná škola varenia s Giuliettou a Annou

Spoločný obed

V o ľ n ý   p  r o g r a m (veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

Streda

Raňajky

Cca 10:30 – 14:30 hod. /  Tradičná škola varenia so Stefaniou

Spoločný obed

V o ľ n ý   p  r o g r a m ( veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

12.10. Štvrtok

Raňajky

Cca 10:30 – 15:00 hod. /  Tradičná škola varenia s rodinou Palombo a ochutnávka ich famóznych vín

Spoločný obed

V o ľ n ý   p  r o g r a m ( veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

Piatok

Raňajky

V o ľ n ý   p  r o g r a m ( veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

19:30 hod. / Rozlúčková večera v mojej srdcovej rodinnej trattorii (pripravte sa na poriadnu hostinu)

Sobota

Raňajky

Do 10:00 Check-out

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@siitaly.eu

EXTERIER-08 kuchyna-03

Toskánska (super)grilovačka s JARDOM ŽÍDEKOM & MARTINOM ZÁHUMENSKÝM

MERCATALE IN VAL DI PESA / OBLASŤ CHIANTI / TOSKÁNSKO

09. – 14. OKTÓBER 2017

***

Môj milovaný muž a pre mňa najlepší kuchár na svete si k nám do Toskánska pozval ďalšieho kamaráta, legendu slovenskej gastronómie, famózneho Jara Žídeka! (stále sa mi nechce veriť) :) Síce som ich spolu ešte nezažila, ale som si istá, že to budú zážitky, na ktoré budeme ešte dlho dlllho s rehotom, tečúcimi slinkami a takým tým príjemným teplom pri srdci spomínať.

Tak si to predstavte…ubytovaní v krásnej renesančnej usadlosti, obklopení vinohradmi a olivovníkmi, ráno vstaneme a dáme si spoločné raňajky pri bazéne ako jedna veľká rodina (hádam nám počasie ešte dopraje :) ), raz vybehneme na takú lokálnu farmu, raz do obľúbeného kamenného vinárstva, potom sa pozrieme ako sa vyrába najlepšie toskánske prosciutto, ochutnáme čerstvo vylisovaný oliváč a samozrejme budeme s Jardom a Maťom variť, hodovať a veseliť sa, víno bude tiecť potokom, náš hlasný smiech prehlušovať božský toskánsky pokoj…ahh, veľmi sa na to teším!

(Program a všetky potrebné informácie nájdete pod fotkou)

FOTO Status blog newsletter

Termín: 09.-14. Október 2017

 *(keďže ubytovanie máme prenajaté na 7 nocí, je možné predĺžiť si pobyt od 07.10. (= plus 2noci) bez doplatku

Ubytovanie:

http://siitaly.eu/villa-holland

Krásna renesančná Vila Holland sa rozprestiera na pokojnom panoramatickom mieste mimo rušných ciest obklopená hustými lesmi, olivovými hájmi, vinicami a starými mohutnými cyprusmi. Ozdobou je romantický park s fontánami, neskutočnými záhradami, ružovými či levanduľovými záhonmi a umeleckými dielami, na jej pozemku sa tiež nachádza kaplnka z roku 1647.

Cena: 880,00€ / osoba / pobyt s uvedeným  (bohatým) programom

*(Cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(Cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami na 5 nocí (alebo ubytovanie +2noci), uvedený zážitkový program a stravu počas celého pobytu, uvedený transfer počas pobytu, využívanie služieb usadlosti: free wifi, parkovanie, bazén)

*(Cena nezahŕňa miestnu daň vo výške 1,50€ / osoba / noc)

*(Zmena uvedených časov a programu vyhradená)

Program:

09.10. Pondelok

Po 16:00 Príchod a ubytovanie v krásnej usadlosti Holland

Malé uvítacie aperitivo, zoznámenie sa:)

19:30 Uvítacia večera v malinkej a veľmi autentickej trattorii A Casa Mia

 10.10. Utorok

Raňajky

V o ľ n ý  p  r o g r a m  alebo  (za extra poplatok 25,00€ osoba) návšteva syrovej farmy, kde sa vyrába ovčí syr pecorino, výborné vínka a olivový olej. Walktour po farme a ochutnávka ich poctivých produktov:)

13:00-15:00 Farma, na ktorej sa vyrába typické talianske prosciutto a iné mäsové mňamky, walktour po farme a obed od majiteľky usadlosti

15.30-19.00 Čarokrásna Siena s našou slovensky hovoriacou sprievodkyňou

Tento výlet je zabezpečený súkromným transferom (v cene pobytu)

11.10. Streda

Raňajky

Škola varenia s Jardom a Martinom, spoločné hodovanie

V o ľ n ý  p r o g r a m

19:30 Večera vo vychýrenej miestnej seafood a rybej reštaurácii, ktorú vyhľadávajú domáci zo širokého okola (večera nie je zahrnutá v cene programu)

12.10. Štvrtok

08:30 Autentické streetfood  raňajky na trhu

10:00 Návšteva lokálnej pražiarne kávy Manaresi

11:00 Návšteva malého vinárstva rodiny Palombo a ochutnávka ich výborných vín

12:30 Naša obľúbená farmička rodiny Alfani, prehliadka farmy s láskavým majiteľom Michelem a bohatý obed s vínkami, ktorý nám pripraví jeho žena, mama a svokra (hviezdna kombinácia :) )

18:00 Škola varenia s Jardom a Martinom s bohatou večerou a veľkou veselicou

13.10. Piatok

Raňajky

V o ľ n ý  p r o g r a m

Rozlúčková večera v romantickom vinárstve v dedinke Montefiridolfi s ochutnávkou vín

14.10. Sobota

Raňajky

Do 10:00 Check-out

VIAC INFORMÁCIÍ & REZERVÁCIE NA info@siitaly.eu

Naturálna kuchyňa s

GABOM KOCÁKOM a MARTINOM ZÁHUMENSKÝM

Termín: 11.-16.09.2017, Oblasť Chianti / Toskánsko
Cena: 850,00€ – 880,00€ (podľa typu izby) / osoba / 5 nocí s raňajkami, bohatým programom a gurmánskymi zážitkami počas celého dňa

11.-16.septembra si v Toskánsku v rozprávkovej oblasti Chianti vezmú vaše chuťové poháriky do parády dvaja veľkí sympoši, kuchári, ktorí svoje skúsenosti zbierali vo viacerých svetových Michelinovských reštauráciách a na ktorých by sme mali byť za ich úspechy hrdí. Môžte ich poznať aj z telky – moja láska a porotca MasterChef Slovensko MARTIN ZÁHUMENSKÝ & jeho hosť, úžasný “15-minútový kuchár z JOJky” GABO KOCÁK:)

Ukážu vám, že famózna kuchyňa nemusí byť časovo ani finančne nákladná, povedieme vás po skrytých kútoch toskánskeho vidieka, po toskánskych farmičkách, kde sa zoznámite s ich láskavými majiteľmi a ochutnáte dobroty priamo z miesta kde sa vyrábajú, a ako chalanov poznám, o zábavu bude tiež postarané:)

Budeme ubytovaní v čarovnej súkromnej usadlosti VIVAIO v kopcoch nad dedinkou Lucarelli, zažijeme dva dni varenia s Maťom a Gabom, ale budeme aj veľa cestovať a spoznávať lokálne vinárstva, farmičky nielen oblasti Chianti, ale presunieme sa aj na juh do známej vinárskej oblasti Montepulciano, navštívime aj naše obľúbené miestne trattorie, kde sa o nás postará talianska rodina a “mamma” nám poriadne, od srdca navarí.

Pobyt Kocak Zahumensky

Cena: 850,00€ – 880,00€ (podľa typu izby) / osoba / pobyt

(*cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami na 5 nocí, bohatý zážitkový a gurmánsky program, využívanie služieb usadlosti: parkovanie, bazén)

(*cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

Transfery: Cena zahŕňa celodenný výlet do oblasti Montepulciano súkromným transferom. Na ostatné miesta používame individuálnu dopravu.

Pre viac informácií a rezervácie nám napíšte prosím na:

info@siitaly.eu

Naučte sa zvonivej taliančine a talianskemu “la dolce vita priamo v jeho srdci – v Toskánsku!”

Priatelia, som šťastná, že vám môžem predstaviť ďalší zaujímavý pobyt, ktorý som pre vás vymyslela. S mojou neskutočnou učiteľkou taliančiny,  temperamentnou Slovenkou so srdcom Talianky- Silviou sme si pre vás pripravili jazykový pobyt počas 15.-20. Júna 2017 u nás v Toskánsku. Týchto 6 dní bude woooow ako samotné Taliansko a taliančina, vášnivých ako sicílske vdovy, plných priateľstiev, chutí, vôní a smiechu. Tí, čo sa dlho obšívajú, že s taliančinou začnú tu získajú výborné základy, pokročilí sa posunú o krok ďalej, ale hlavne spolu zažijeme veľa krásnych zážitkov.

 Pretože učenie nemá byť nuda, my budeme študovať na (podľa mňa) najkrajších miestach zeme, kde vlastne moderná taliančina vznikla a každý deň si svoje vedomosti aj vyskúšame na reálnych ľuďoch v autentickom prostredí. Však ktorá z nás by si nechcela vedieť elegantne a s istotou objednať svoj obed u šarmantného talianskeho čašníka, že jo? J Pomyslite na Juliu Roberts, ako sa vo filme „Jedz, modli sa a miluj“ učila taliančinu a to známe „la dolce vita“ v Ríme s domácimi a ako sme sa každá na chvíľu zasnívali, že by sme to presne tak rady zažili aj myJ

 Tešíme sa na vás!

Zdenka a Silvia

Si_Italy_2-vacsirozmer

Pár slov od našej lektorky Silvie:)

Ahojte, tu SilviaJ

“K mojej taliančine som sa dostala prvýkrát v roku 1991 v Kultúrnom inštitúte v Prahe. Ale tá pravá a nefalšovaná vášeň k taliančine sa dostavila až v roku 1997 v Società Dante Alighieri a Roma v Taliansku.  Bol to môj začiatok pobytu – vivere – v Ríme.Taliančina nie je jednoduchý jazyk. Ten, kto vám to tvrdí, ho nikdy poctivo neštudoval a nenaštudoval.

Ako je prírodne bohaté Taliansko, tak bohatý je aj jeho jazyk. Taliansko je krajina krás, je to móda, elegancia, vkus, umenie, charita a ľudskosť… toto všetko je Taliansko a taliansky jazyk. Je tvárny, je stály, má v sebe ľudskosť a naturel. Všetko v jednom. Toto je taliančina.

 Prajem vám, aby aj vás si taliančina získala, ´´opantala´´ a stala sa vašou zdravou ´´drogou´´, bez ktorej neurobíte ani krok. Aby sa z nej stal váš intímny milenec, s ktorým by ste počali plod lásky, ktorý už navždy zostane váš.

 Taliančina je Biblia, je to snob, je to charita, je to bohatstvo, je to chudoba … je to mix všetkého čo život ponúka. Je to zmes sveta, morálky a nerestí. Je to dieťa, ktoré sa do vás zdrapne a viac nepustí.

 Od roku 2009 som začala taliančinu profesionálne vyučovať na Slovensku a postupne získavať skúsenosti. Tí ´´najnechápavejší´´ študenti neboli práve tými najhoršími žiakmi, práve naopak. Tí ma posúvali k podrobnejšiemu, hlbšiemu a logickejšiemu vysvetleniu jazyka.

 Taliančiny sa báť netreba. Treba ju iba milovať a ona sa vám odvďačí svojou vernosťou.

 Sú rôzne štýly vyučovania jazyka. Každý máme ten svoj ´´zaručený´´ spôsob. Ale určitá schéma a postup sa musí dodržať. Je iné začať študovať jazyk na Slovensku a úplne iné je sa ho učiť v Taliansku. Ale asi predsa len najľahšia forma je učiť sa taliančinu v Taliansku so slovenským lektorom. Určite to nie je zlá kombinácia.

 Pri úplných začiatočníkov a mierne pokročilých určite nebude problém spojiť obidva stupne a charaktery žiakov. Zapojíme do vysvetľovania pokročilejších študentov a spolu budeme súťažiť, rásť a prehlbovať tento poetický jazyk, ktorým je práve moja a aj už vaša taliančina.

 Teším sa na vás v ToskánskuJ

Silvia

blog1

Dôležité informácie:)

Termín: 15.-20.06.2017 (5 nocí / 6 dní)

 Cena: 960,00€ / osoba / pobyt

 Ubytovanie:  Romantická vila Ilaria len 22km od Florencie na čarovnom toskánskom vidieku,

link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

 Cena zahŕňa: Ubytovanie v romantickej vile Ilaria s raňajkami na 5 nocí/6 dní, uvítacie aperitivo po príchode, bohatá uvítacia a aj rozlúčková večera v mojich obľúbených malých rodinných reštauráciách, 4 dni intenzívneho štúdia taliančiny s úžasnou lektorkou Silviou spojené so 4 výletmi, na ktorých si svoje nadobudnuté vedomosti vyskúšame v praxi a zažijeme veľa krásnych okamihov, vyučovacie pomôcky, skupinový transfer počas našich 4 spoločných výletov, využívanie služieb usadlosti: free wifi, parkovanie, denné upratovanie, bazén.

 Cena nezahŕňa: Transfer do/z Talianska a transfer mimo spoločných výletov,  miestnu daň: 1,50€ / osoba / noc.

 (*cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

(*Zmena uvedených časov a programu vyhradená)

REZERVÁCIE A VIAC INFO NA: info@siitaly.eu

blog2

Privítajte jar v čarovnej toskánskej usadlosti Baccetti:)

Baccetti je čarovné rodinné agroturizmo, ktoré vedú a o ktoré sa s láskou starajú srdečné sestry Beatrice a Francesca. Pôvod tejto rodinnej usadlosti, ktorá sa nachádza medzi mestami Florencia a Siena v prekrásnej oblasti Chianti len približne 18km od Florencie, siaha až do 14.storočia. Usadlosť sa nachádza v krásnom panoramatickom prostredí obklopenom vinicami a olivovými hájmi. Nádherné okolie a blízkosť  historických miest robia z usadlosti ideálne miesto v srdci Chianti pre všetkých, ktorí túžia prebádať tento región.

24

Panoramatický bazén s výhľadom na okolité kopce s vinicami (v prevádzke od mája do septembra), a relaxačná masáž vám poskytnú dokonalý relax po dni strávenom objavovaním kultúrnych a historických krás Toskánska. Autentickým zážitkom je aj tradičná škola varenia, degustačné menu na terase usadlosti, či ochutnávka vín a olivového oleja rodinnej výroby. Free wifi, detské ihrisko, hry pre deti, gril, požičovňa bicyklov, golfové odpalisko či tenisové kurty, v blízkosti usadlosti – do 3 km jazda na koni, a do 20minút jazdy autom nájdete historický golfový klub Ugolino či 9-jamkové ihrisko Montelupo. Rodinná atmosféra, fantastický servis…ideálne miesto pre všetkých, ktorí chcú zažiť autentickú toskánsku atmosféru!

MARCOVÉ SUPERCENY

(ponuka je platná do 19.03.2017 alebo do obsadenia termínov:) )

18.-21.03.2017: 200,00€ na 3 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Economy

18.-21.03.2017: 240,00€ na 3 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Classic

18.-21.03.2017: 290,00€ na 3 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Superior

19.-23.03.2017: 230,00€ na 4 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Economy

19.-23.03.2017: 270,00€ na 4 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Classic

19.-23.03.2017: 290,00€ na 4 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Superior

23.-26.03.2017: 310,00€ na 3 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Classic

23.-26.03.2017: 370,00€ na 3 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Superior

29.03.-01.04.: 285,00€ na 3 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Economy

29.03.-01.04.: 320,00€ na 3 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Classic

29.03.-01.04.: 345,00€ na 3 noci pre 2 osoby s raňajkami v izbe Superior

Cena apartmánov zahŕňa: denné upratovanie, raňajky, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako tenis, stolný tenis, fitness, bazén, free wifi a parkovanie.

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

http://siitaly.eu/agroturismo-baccetti

Viac info na info@siitaly.eu

8

villas-for-rent-in-tuscany-superior-deluxe

s1 s2

13615240_1318597524835924_6342890414831592743_n

Gurmánsky pobyt s Mirkou Luberdovou & Martinom Záhumenským v Toskánsku

SiItaly_ilust1

MIRKA LUBERDOVÁ je bývalá Miss-ka a modelka, krásna a milá mladá žena, s ktorou sa osud pohral. Jej malý synček ochorel a dlhé roky bojoval s rakovinou. Mirka však nesedela uplakaná v depresiách, práve naopak – povedala si, že ho vylieči stravou. Začala študovať a venovať sa zdravému spôsobu života a jeho vplyvu na naše zdravie a podarilo sa to:) Synček je zdravý, medzičasom pribudol nový člen – roztomilé dievčatko a celá rodinka si frčí na zdravých a chutných jedlách. Mirka nám spolu s najúspešnejším slovenským kuchárom v zahraničí MARTINOM ZÁHUMENSKÝM, ktorý varil po boku Gordona Ramsay a v rôznych Michelinovských reštauráciách ukážu, ako si pripraviť zdravé, výborné, ale aj oku lahodiace pokrmy, dokonca nám dajú užitočné tipy, ako pri varení “dospeláckych” jedál ľahko vytvoriť zdravé pokrmy pre vaše detičky…ale nebudeme len variť…v čarovnom prostredí toskánskeho vidieka navštívime malé farmičky, lokálne trhy, ochutnáme majstrovské varenie miestnych trattorií a potúlame sa aj ulicami renesančnej Florencie:)

Zdenka

„Varenie v Toskánsku je výnimočný pobyt pre všetkých, ktorí chcú nahliadnuť na gastronómiu inými očami. Všetko je tvorené energiami. Rovnako aj potraviny, ktoré konzumujeme. Môcť nahliadnuť do domácich výrobní rôznych produktov, v čarokrásnom prostredí Toskánska, bude preto jedinečný zážitok a neporovnateľná chuť, ako v komerčne spracovaných produktoch. Veľmi sa teším na spoločné varenie, vďaka ktorému by som vám rada sprostredkovala môj pohľad na výživu. Verím, že jeme preto, aby sme žili a nežijeme preto, aby sme jedli, čo však nevylučuje to, aby boli zdravé potraviny chutné a nápadité.“

Mirka

„Priatelia, dovoľte, aby som Vás pozval na spoločné objavovanie krás Toskánska. Tento región Talianska je stvorený pre gurmánov a milovníkov skvelých lokálnych prírodných ingrediencií, ktoré Vám budeme predstavovať spolu s Mirkou a našou šikovnou hostiteľkou Zdenkou. Ja sa Vám budem snažiť ukázať ako niektoré z nich využiť naplno vo varení a aj zo zdanlivo obyčajných surovín pripraviť nebeské chute. Pre mňa samého v kuchyni nie je nič krajšie ako úžasný sezónny lokálny produkt, ktorý spracujete jednoducho s láskou a tým vyzdvihnete jeho základnú podstatu. Už sa neviem dočkať týchto dní, ktoré pre mňa (a verím, že aj pre vás) budú jednou z najpríjemnejších dovoleniek v živote. Teším sa na vás!“

Martin Záhumenský

 okolie -04

PROGRAM

DEŇ 1

(24.04.2017)

***

14:00 – 18:00 hod. / Príchod a ubytovanie v rodinnom vinárstve – romantickej vile Ilaria, ktorú prestížna organizácia SlowFood zaradila medzi najlepšie agroturizmá v celom Taliansku

(Aperitivo na uvítanie)

19:00 hod. / Odchod na večeru do Montefioralle (cesta trvá približne 30minút)

19:30 hod. / Privítacia večera v malej rodinnej trattorii pri romantickej pevnosti Montefioralle na kopci s výhľadom na okolité vinohrady a olivovníky.

 okolie -13DEŇ 2

(25.04.2017)

***

08:00 – 09:30 hod. / Raňajky

10:00 hod. / Odchod na syrovú farmu Corzano e Paterno

10:30 hod. / Syrová farma Corzano e Paterno (krátka walktour po farmičke, ochutnávka vybraných druhov syrov kombinovaná s ochutnávkou vín)

12:30 hod. Späť vo vile Ilaria

17:00 hod. / Varenie s Mirkou a Martinom, ktorí si pre vás pripravili zaujímavé a zdravé menu.

Po varení zasadneme k spoločnému stolu a vychutnáme si večeru

spolu s lokálnymi vínkami

 SPOLOČNE PRIESTORY-01

DEŇ 3

(26.04.2017)

***

08:00 – 09:30 hod. / Raňajky

10:00 hod. / Odchod do Florencie

Cca 10:30 hod. / Florencia

11:00 – 14:30 hod. / Gurmánsko-historická tour po Florencii s neskutočnou českou sprievodkyňou, Mirkou  a Martinom Záhumenským (prejdeme si najznámejšie monumenty, ale aj miesta, ktoré poznajú domáci a budeme mať rôzne kulinárske zastávky, na ktorých ochutnáme typickú „La cucina povera“, ktorá ma vo Florencii a jej okolí hlbokú tradíciu)

do 16:30 hod. / Voľný program

17:30 hod. / Návrat do našej vily Ilaria

19:30 hod. / Večera v najlepšej rodinnej reštaurácie v dedinke Bargino, obľúbenej u domácich už dlhé roky, kde sa pripravujú len čerstvé ryby a morské plody

 
ST_skola_varenia-86

DEŇ 4

(27.04.2017)

***

08:00 – 09:30 hod. / Raňajky

09:30 hod. / Návšteva malej, veľmi autentickej dedinky Mercatale, kde zažijeme nefalšovaný život domácich, dáme si poctivé ranné café, navštívime malinké lokálne trhy,

na ktorých si nakúpime  na spoločné varenie a ochutnáme miestny streetfood, ktorý tu má veľmi bohaté korene.

11:30 hod. / Dokonalým zážitkom je prehliadka tradičnej toskánskej rodinnej farmy spojená s obedom, ktorý nám pripraví domáca pani z čerstvých domácich surovín – a varí famózne. Súčasťou obeda je aj ochutnávka vín a medov z vlastnej produkcie farmy.

19:00 hod. / Spoločné varenie s Mirkou a Martinom, ktorí si pre vás

pripravili ďalšie chutné menu a rozlúčková večera.

DEŇ 5

(28.04.2017)

***

08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

Do 12:00 hod. Check – out

Arrivederci priatelia, ďakujeme za návštevu a krásne chvíle:)

***

 Termín: 24.-28. Apríl 2017

Ubytovanie: Romantická vila Ilaria, link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

Cena: 1100,00€ / osoba

(*cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami na 4 noci, uvedený zážitkový program a stravu počas celého pobytu, využívanie služieb usadlosti: free wifi, parkovanie, denné upratovanie, bazén)

(*Cena nezahŕňa miestnu daň vo výške 1,50€ / osoba / noc)

(*cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

(*Zmena uvedených časov a programu vyhradená)

 

Babysitting: Pre mamičky s deťmi je zabezpečená opatrovateľka, s ktorou Mirka spolupracuje pár rokov a je s jej službami veľmi spokojná. Počas varenia, či počas nášho zážitkového programu bude o vaše detičky výborne postaranéJ

(*Babysitting je možné doplatiť si za extra poplatok)

 

Letenky: Letenky nie sú zahrnuté v cene ubytovania

Možnosť vybrať si pomedzi dva lety (aktualizované dňa 01.03.2017):

1.Viedeň-Pisa (24.04. o 12:50hod.), Pisa-Viedeň (28.04. o 15:35hod.)

Cena: 152,98€ / os. / spiatočný let

(*Letisko v Pise je od našej vily vzdialené približne 80,00km)

2.Viedeň-Florencia (24.04. o 12:50hod.), Florencia-Viedeň (28.04. o 13:30 hod.)

Cena: 220,32€ / os. / spiatočný let

(*Letisko vo Florencii je od našej vily vzdialené približne 31,00km)

Viac info na info@siitaly.eu

O tom, ako sa Deň blbec môže veľmi rýchlo premeniť na rozprávku

 

Poznate to…rano to zacne a potom sa to s vami taha cely den..U mna to nastartovala talianska posta. Okrem toho, ze su otvoreni len od 8mej do pol2 si tunajsie panicky na poste uzivaju dovolenkovy rezim neustale. Vyse hodinu ma natahovali s vypisovanim papierikov, az nakoniec ked som vsetky baliky mala pripravene mi draha pani pri uctovani naratala dvojnasobnu cenu ako mi predstavila na zaciatku. Awww…To uz som bola nastartovana ako Sicilcanka a verte mi, tie nie su zrovna jemne stvorenia baliky sme odtiahli spat, a ja si vravim, toto uz so mnou dnes ostane..

Ale potom ma moj muz nalozil do auta a vozil nas po polnych cestickach s vyhladmi ake nikdy nezabudnem…doma navaril bozsky obed, vie ako ma dostat na spravnu vlnu to vsak nebolo stale vsetko.

Apartman, v ktorom v Montepulciane byvame patri velmi znamej tunajsej rodine. A kedze sme si sadli ako ludia, a mlady Andrea je chef rovnako ako moja laska, povozil nas po skrytych vinarstvach k jeho priatelom, po vinarstvach, ktore vyrabaju len par stoviek flias vinka v najvyssej kvalite. Rozpraval nam pribehy, jedli sme ribollitu priamo z hrnca domacej pani, spoznali polovicu uzasnej Andreovej rodiny, dokonca 82-rocnu babicku, ktora s muzom boli kedysi chudobni ako kostolna mys a teraz im patri polovica mesta. Ochutnavali sme ich vlastne vina, salamy, syry, sladkosti a krasny den sme so zimomriavkami ukoncili v rodinnej pivnici, ktorej vznik sa datuje az do 2st.pred Kristom. Ahhh, dakujem za taketo stastie! A prajem si len jedno…aby ste vsetko, co tu prave zazivam ja, zazili so Sí,Toskánsko aj vy. Misia MONTEPULCIANO pokracuje pekny den kazdemu! Zdenka

Svoju nezabudnutelnu dovolenku najdete na www.siitaly.eu

Ak chcete vidiet viac z nasich dni sledujte:

www.instagram.com/si_toskansko

www.instagram.com/martinzahumensky

16729377_1554021701293504_5282237918663290996_n

Magazín EVA 03/2016

LASKA…AMORE…ti, co ma poznate viete, ze som velky “srdciar”, citliva dusa, ktora potrebuje lasku citit, rozdavat a prijimat neustale…doteraz to bolo laska k rodine, zivotu a pozitkom, laska k Toskansku…a pred par mesiacmi k nim pribudla aj LASKA…taka echt…ta co pride raz za zivot a otoci vam cely vesmir, ta bez ktorej nemozte byt a ktora vas rozziari ako luce slnka. A ak chcete vediet ake je to nase “talianske tango” nalistujte si novy – marcovy mesacnik EVA​ na strane 34-35

Zdenka

PS: live kazdodenne pribehy z nasho toskanskeho zivota mozte sledovat na www.instagram.com/si_toskansko

16508166_1546381432057531_4947391114547102853_n

Vianočné balíčky toskánskych dobrôt

Amici miei, už niekoľko dní pre vás vymýšľam obsah VIANOČNÝCH BALÍČKOV TOSKÁNSKYCH DOBRÔT, koštujem u miestnych farmárov a teším sa, keď si svoje toskánske balíčky okolo Mikuláša u vás doma otvoríte, postískate, pochutnáte si na pokladoch, ktoré každodennou prácou vytvorili miestni ľudia a spravia radosť vám a vašim blízkym:)Poďme sa zásobiť na sviatky, nech sa police v špajzkách talianskymi fajnotkami prehýbajú!:)

Zdenka

PS: Objednávky prijímam do 25.11. (piatok) do 12tej na info@siitaly.eu alebo cez Facebookovú správu.

*VIANOČNÁ PONUKA*
*cena zahŕňa uvedený obsah balíčka, balné, poštovné z IT zdarma, poštovné zo SR za extra poplatok 3,50€ kuriérovi DHL Slovensko
*v prípade záujmu prosím záväzne potvrďte váš záujem FB správou alebo emailom a pošlite mi celé vaše meno, adresu, kam si želáte olej doručiť email. a tel.kontakt na vás:)

*BALÍČKY*
43,00€ OLIVÁČ MIX PICCOLO: Môj výber 3 lokálnych oliv. olejov z malých farmičiek (1x 0,5L, 2 x 0,75L)
84,00€ OLIVÁC MIX GRANDE: Môj výber 6 lokálnych oliv. olejov z malých farmičiek (2x 0,5L, 4 x 0,75L)
41,00€ OLIVÁČ PICCOLO: 3fl. lokálneho oliv.oleja z jednej farmy (3 x 0,75L)
80,00€ OLIVÁČ GRANDE: 6fl. lokálneho oliv.oleja z jednej farmy (6 x 0,75L)
36,00€ VÍNO MIX: Môj výber 3 lokálnych vín z obľúbených vinárstiev (3 x 0,75L)
80,00€ VÍNO MIX: Môj výber 6 lokálnych vín z obľúbených vinárstiev (5 x 0,75L, 1x 0,5L)
59,00€ VIANOČNÝ BALÍK Štedré sviatočné prekvapenie v podobe 7 talianskych dobrôt:)
125,00€ VIANOČNÝ BALÍK DELUXE: Štedré sviatočné prekvapenie v podobe 7 talianskych dobrôt pre tých najnáročnejších papkáčov:)

*EXTRA*
(možno objednať v ľubovoľnom počte kusov a kombinácií)
*poštovné a balné závisí od množstva objednaného tovaru. Ohľadom finálnej ceny sa prosím informujte cez FB správu alebo na info@siitaly.eu

PAPIEROVÁ FORMA NA PANETTONE, viď môj recept na nástenke mojej Facebookovej stránky: www.facebook.com/sitoskansko, vhodná do trúby (na 750g cesta): 2,20€ / kus

PANETTONE artigianale San Casciano 19,00€ / 1000g bal.
(*sladký nadýchaný vianočný “chlieb” – koláč s kandizovaným ovocím a hrozienkami, ktorý sa pripravuje dva dni a ktorého história siaha až do stredoveku. Panettone pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem)

CANTUCCINI artigianale San Casciano 9,00€ / 350g bal.
(*typické, tak trochu tuhé sušienky pochádzajúce z mesta Prato neďaleko Florencie s mandľami, ktoré sa namáčajú do dezertného vína Vin Santo a sú veľkou dobrotkou. Cantuccini pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem)

RICCIARELLI artigianale San Casciano 10,50€ / 250g bal.
(*Ricciarelli sú chutnučké koláčiky z mandľovej múky typické pre Sienu a jej okolie, ich najstaršia receptúra sa datuje až do 15.stor. a pre Toskáncov sú jedným z vianočných koláčikov. Ricciarelli pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem)

Sladký PISTÁCIOVÝ KRÉM “nutella” Bacci 7,70€ /150g, 12,50€/ 300g
(*famózna pistáciová „nutella“ priamo zo Sicílie…pozor – nebezpečne návyková! Výborná na čerstvý croissant či brioche, na domáce palacinky, alebo len tak lyžičkovať:) )

KÁVA Manaresi 16,00€ / 1000g, 9€ / 500g, 6,50€ / 250g, 6,00€ /nespresso kapsule 16ks. 500g a 250g balenie možno pomlieť.
(*táto famózna malá pražiareň, ktorej história siaha do Florencie do roku 1898 sa nachádza len kúsok od môjho domu, jej majiteľ nás už pozná a preto budú zrná pre vás čerstvo pražené len deň pred svojou cestou na Slovensko)

balicky-post-3-velky-format

Olio nuovo 2016!

Posledné dni si žijem skoro výhradne na oliváči, a tuto ragazzi tvrdia, že takýmto spôsobom sa dožíva aj stovky  Predegustovala som sa niekoľkými lokálnymi farmičkami, ktoré podľa mňa vyrábajú najchutnejšie, najkvalitnejšie a niekedy až výnimočné olivové oleje a na vaše poličky vám o pár dní prinesiem oliváč, ktorý bol pred dvoma dňami ešte olivou na strome, oliváč, ktorý budete chcieť papať neustále a ktorý v našich potravinách nenájdete…bola by som rada, ak by každý z vás mohol okoštoval, ako má poctivý a čerstvý extra panenský olej chutiť  Dosť bolo rečí, poďme objednávať!

Zdenka

Tentokrát vám prinášam ochutnať výber olivových olejov z 3 alebo 6 toskánskych fariem, ktoré sa špeciálne pre vás lisovali 2.Novembra :) Je možnosť zakúpiť si 3- alebo 6-kusové balenie a na Slovensko by mali doraziť okolo 15.11., kedy balík bude poslaný kuriérom k vám domov :)

3ks balenie: 43,00€ *cena zahŕňa 3fl. olivového oleja (2x 0,5L, 1x 0,75L) z rôznych fariem, balné, poštovné z IT zdarma, poštovné zo SR za extra poplatok (hradí sa priamo kuriérovi Dhl Slovensko)
6ks balenie: 86,00€ *cena zahŕňa 6fl. olivového oleja (2x 0,5L, 4x 0,75L)  z rôznych fariem, balné, poštovné z IT zdarma, poštovné zo SR za extra poplatok (hradí sa priamo kuriérovi Dhl Slovensko)

V prípade záujmu prosím do 11.Novembra záväzne potvrďte váš záujem na info@siitaly.eu a pošlite mi celé vaše meno, adresu, kam si želáte olej doručiť a tel.kontakt na vás :)

 

s s3

Staršie články »