DUO MAZDE EN ROUTE: 18.-21.04.2018 Ochutnáme magické Švédsko:)

S láskou vám predstavujem nový projekt môjho muža. Ako veľký gurmán, milovník života, cestovania a najmä kuchár v tých najlepších reštauráciách (nielen) v Londýne počas rokov nadobudol nielen neoceniteľné vedomosti o gastronómii, ale aj dobré vzťahy s výnimočnými kuchármi z celého sveta, ktoré teraz premieňa na tento jedinečný projekt. Párkrát do roka sa spolu v malej veselej skupinke 10 osôb vydáme do sveta a budeme spoznávať vône, chute, tradície a životný štýl vybraného miesta, do ktorých Martina zasvätia jeho kamaráti kuchári či farmári, ktorí v našej cieľovej krajine žijú a poznajú tie najautentickejšie lokálne miesta na ochutnávanie tamojšej kuchyne. Vždy to bude odlišné, vždy zaujímavé a môžeme si byť istí, že nás vždy zavedie na výnimočné miesta, na ktoré by sme sa bežne nedostali. Tešíme sa ako ťa ochutnáme, svet! :)

Naše gurmánske potulky odštartujeme 18.-21.apríla v magickom Švédsku, ktorého naturálna kuchyňa, jednoduchosť a moderné spracovanie historických receptov a bežných lokálnych produktov Maťovi učarovalo. Pobyt si najviac vychutnajú skúsení gurmáni, ktorí radi experimentujú a dokážu oceniť tradičné dobroty z streetfood stánkov či na miestnych tržniciach, ako aj fine dining v najlepších reštauráciách sveta. Čaká nás tu veľa tých naj, ale čerešničkou na torte bude návšteva reštaurácie Faviken, ktorá je najodľahlejšou Michelinovskou reštauráciou na svete, skrytou uprostred divokej švédskej prírody v oblasti Are v usadlosti z 19.storočia. Bola viackrát zaradená medzi najlepšie reštaurácie sveta a v súčasnosti sa očakáva, že k 2 Michelinovským hviezdam pribudne aj tretia. Podľa mňa zážitok na celý život, tešíme sa na vás!

5

16996648_10212030717825928_1083937101_n

DEŇ 1.

18.04.2018 (Streda)

***

05:00 hod. / Stretnutie na letisku vo Viedni

06:45 hod. / Let Viedeň – Štokholm

09:00 hod. / Prílet na letisko Arlanda v Štokholme a skupinový transfer do hotela

Cca 10:00 hod. / Príchod do centra Štokholmu a uloženie batožiny v hoteli

Grand Hotel ***** je centrom stretávania sa celebrít, intelektuálov a najslávnejších eventov (v roku 1901 sa tu uskutočnilo 1.udeľovanie Nobelových cien) už od roku 1874. Tento krásny historický hotel sa nachádza na brehu prístavu s čarovnými výhľadmi na historické centrum mesta Gamla Stan a Kráľovský palác. Hotel sľubuje, že o nás bude postarané kráľovsky…už sa nevieme dočkať :)

10:30-14:00 hod. / Spoločne sa vydáme do ulíc Štokholmu, kde mám pre vás pripravenú ochutnávku chutí, vôní, zvykov a životného štýlu obyvateľov tohto mesta. Navštívime obľúbené streetfood miesta, malé bistrá, a miestny trh, kde ochutnáme typické švédske dobroty.

(konzumácia nie je zahrnutá v cene pobytu)

14:00 hod. / Check-in

V o ľ n ý  p r o g r a m

(v cene ubytovania máme zahrnuté aj legendárne severské spa nášho hotela, ktoré príjemne padne po dlhom cestovaní a prechádzkach mestom)

19:00 hod. / Pred večerou si na náš výlet pripijeme niektorým z ikonických cocktailov v bare Cadier priamo v našom hoteli a odtiaľ sa presunieme len pár krôčikov do reštaurácie slávneho Michelinovského šéfkuchára Mathiasa Dahlgrena, ktorého označujú za krstného otca švédskej gastronómie a ktorý vyhral aj najprestížnejšiu kulinársku súťaž Bocuse d´Or. V reštaurácii Rutabaga nás čaká 7-chodové degustačné menu. Pripravujú tu len fine dining vegetariánske pokrmy vychádzajúce zo švédskej tradície, z lokálnych zdrojov a tak ako je pre ich kuchyňu typické – čo najviac naturálnym spôsobom. Starať sa o nás bude Maťov kamarát – headchef tejto reštaurácie Jonas, s ktorým pred rokmi získavali svoje skúsenosti v Londýne v reštaurácii Gordona Ramsayho.

 

DEŇ 2.

19.04.2018 (Štvrtok)

***

do 10:00 hod. / Bohaté raňajky

10:00 – 13:00 hod. / Popri ochutnávaní švédskej gastronómie sa pozrieme aj na históriu a kultúru tohto mesta s lokálnym sprievodcom, ktorý nás povodí po najznámejších pamiatkach a najobľúbenejších (občas aj skrytých) miestach ľudí, ktorí tu žijú

13:00 – 16:00 hod. / Sprievodu sa chopí opäť Martin, ktorý pre nás naplánoval pokračovanie potuliek po Štokholme. Začneme obedom v malom útulnom bistre a spokojne najedení (a trošku odpočinutí) budeme pokračovať ďalšími gurmánskymi zastávkami

(konzumácia nie je zahrnutá v cene pobytu)

V o ľ n ý  p r o g r a m

19:30 hod. / Michelinovská reštaurácia s 2 hviezdami Frantzén (a očakáva sa, že sa čochvíľa stane prvou 3* Michelinovskou reštauráciou, spolu s rešt. Faviken, vo Švédsku) je jednoducho ikonou. Majiteľ Bjorn Frantzén nás očarí moderným prevedením švédskej kuchyni v tej najlepšej podobe :)

(Večera nie je povinná, konzumácia nie je zahrnutá v cene pobytu)

 

 

DEŇ 3.

20.04.2018 (Piatok)

***

do 11:00 hod. / Bohaté raňajky

Cca 12:00 hod. / Nás vyzdvihne šofér a budeme smerovať na letisko v Štokholme – naša dobrodružná cesta začína :)

14.35 hod. / Vnútroštátny let Štokholm – Ostersund

15:35 hod. / Pristátie na letisku v Ostersund a skupinový transfer do najizolovanejšiej Michelinovskej reštaurácii na svete, ktorá je cieľom našej cesty.

Faviken je najodľahlejšou Michelinovskou reštauráciou na svete, skrytou uprostred divokej švédskej prírody v oblasti Are v usadlosti z 19.storočia. Bola viackrát zaradená medzi najlepšie reštaurácie sveta a v súčasnosti sa očakáva, že k 2 Michelinovským hviezdam pribudne aj tretia. Dostať sa do nej nie je také jednoduché, pretože je rezervovaná niekoľko mesiacov vopred, avšak Maťovi sa to cez rôzne kuchárske známosti podarilo a reštaurácia bude otvorená len pre našu malú skupinku. Šéfuje jej famózny Magnus Nilsson, ktorý inšpiráciu čerpá z histórie škandinávskej kuchyne a používa výhradne čerstvé produkty z okolia. Sám Magnus chytá ryby v okolitých jazerách, počas loveckej sezóny poľujú v bohato osídlených lesoch, zbierajú ovocie, bylinky, lístky, chovajú si zvieratá a pestujú plodiny typické pre tento kraj, pred dlhou a tuhou zimou si pripravujú zásoby, sušia, nakladajú do soli, zavárajú a rôznymi spôsobmi uskladňujú svoje produkty.  Z nich potom kuchársky génius dáva dokopy nezabudnuteľné degustačné menu. Pre mňa zážitok na celý život :)

Vo Favikene nás čaká niekoľkohodinové hodovanie spárované s ochutnávkou vín, vyhriata sauna, krásne výhľady a zaspávanie v srdci divokej prírody.

DEŇ 4.

21.04.2018 (Sobota)

***

09:00 hod. / Raňajky (michelinovské :P )

10:30 hod. / Plní zážitkov sa skupinovým transferom vyberieme späť na letisko v Ostersund

12:45 hod. / Vnútroštátny let Ostersund – Štokholm

16:50 hod. / Z letiska v Štokholme odlietame späť domov na letisko do Viedne,

kde by sme mali pristáť približne v čase 19:10 hod.

1

Cena: 2275,00€ / osoba / pobyt

Cena zahŕňa:

Spiatočný let Viedeň – Štokholm, skupinový transfer z/na letisko, cestovné poistenie Allianz, ubytovanie na 2 noci v Grand hoteli Štokholm***** s raňajkami a službami, sprievodcovské služby počas celého pobytu, aperitivo v bare Cadier, bohatá degustačná večera v reštaurácii Rutabaga, spiatočný vnútroštátny let Štokholm – Ostersund, súkromný transfer z/na letisko v Ostersund, ubytovanie na 1 noc v usadlosti Faviken s bohatými raňajkami, niekoľkohodinové degustačné menu párované s vínkami v ikonickej reštaurácii Faviken (reštaurácia bude uzavretá exkluzívne len pre našu skupinku)

Cena nezahŕňa: Konzumáciu mimo uvedeného

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

Vaše otázky a rezervácie prosím posielajte na info@siitaly.eu

2 3 4

Vínne potulky Toskánskom

26.-30. September 2018

Čarovná oblast Chianti…tam, kde sa do všetkých strán vlnia kopce bohatých viníc, kde olivovníky rodia ako divé a výhľad z okna kamennej vily vyzerá ako gýčová olejomaľba. Úzke kľukaté cesty sa vinú pomedzi malebné stredoveké dediny, zelené stráne a olivové háje. Vidiecke samoty a panské sídla z obdobia renesancie učupené na pahorkoch kopcov pôsobia majestátnym dojmom. Zub času k nim bol milosrdný a čo viac, pridáva na ich hodnote a veľkoleposti.

A práve tu, v tejto rozprávkovej  oblasti sa budeme každý deň zberať na potulky za vínom. Navštívime malé rodinné vinárstva, ktoré majú svoje neodškriepiteľné čaro i slávne vinárske ikony, a spoznáme bohatú históriu a príbehy, ktoré ukrývajú…

 A ak vám nejde do hlavy, ako je možné vypiť toľko vína a cítiť

sa úplne triezvo, jeden vinár mi raz s najväčšou samozrejmosťou povedal:

„Lebo tu sa zamiluješ, bella!“

„Do krajiny, do jedla, do vína…

To sú tie endorfíny, ktoré ťa držia v jednom móde.“

Teším sa na vás! Tak teda do zvínkovania, priatelia…! :)

Zdenka

4d2995b929514687d3bddebff56ba1ce

Cena: 890,00€ / osoba / 4 noci s raňajkami, bohatým programom a gurmánskymi zážitkami a degustáciami počas celého dňa, súkromný transfer počas programu

Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami, bohatý zážitkový program, denné upratovanie, energie, wifi, parkovanie, súkromný transfer počas 2.-4. dňa pobytu

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(pobyt si možno predĺžiť o ubytovanie s raňajkami na ľubovoľný počet nocí v cene 160,00€ / 2 osoby / noc s raňajkami)

Ubytovanie:

Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

Len 22km od renesančnej Florencie, sa mimo rušných ciest na pôde starých Etruskov nachádza romantická vila Ilaria (organizáciou Slow Food zaradená medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku), kde vám talianska nonna ponúkne domácke raňajky v rodinnej komornej atmosfére. Autentický zážitok! Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Na rozľahlom pozemku vily sa nachádza veľmi významné archeologické nálezisko – Etruská hrobka zo 7. storočia pr.n.l. Majiteľka vily žije v susedstve, je preto pre hostí kedykoľvek k dispozícii, rada vás zavedie do svojej historickej vínnej pivnice a ponúkne vám ochutnávku vín z rodinnej produkcie.

Program:

Deň 1.

***

16:00-19:00 hod. / Ubytovanie v čarovnom vinárstve, usadlosti ILARIA

19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej a veľmi autentickej rodinnej trattorii A Casa Mia

Deň 2.

***

 08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

 Počas dňa navštívime 3 vinárstva vo vinárskej  oblasti Chianti, dáme si spoločný obed v lokálnej trattorii a ochutnáme ich vínka (súkromný transfer je zahrnutý v cene pobytu)

Deň 3.

***

 08:30 – 09:00 hod. / Raňajky

 V tento deň sa presunieme do krásnej vinárskej oblasti Montepulciano a Montalcino, navštívime 2 vinárstva, kde poochutnávame vínka, dáme si spoločný obed v lokálnej trattorii  (súkromný transfer je zahrnutý v cene pobytu)

Deň 4.

***

08:30 – 09:30 hod. / Raňajky

 Dnes sa presunieme k moru do významného vinárskeho regiónu Bolgheri a zdegustujeme vínka v 2 tunajších vinárstvach, rovnako sa zastavíme v príjemnej rodinnej reštaurácii na obed.

 Deň 5.

***

08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

 do 12:00 hod. / Check- out

Rezervácie a vaše otázky prosím posielajte na info@siitaly.eu

okolie -04blog2blog1

 

Taliansko-ázijská fusion s

MICHALOM KONRÁDOM a MARTINOM ZÁHUMENSKÝM

28.05. – 01.06.2018, Oblasť Chianti / Toskánsko

Miško Konrád – Kuchár roka 2015 a 2016, šéfkuchár známej bratislavskej pan-ázijskej reštaurácie, nedávno dokonca tanečník Let´s dance, veľmi príjemný človek a veľký pán svojho remesla spolu s mojim milovaným mužom Martinom Záhumenským, ktorý začínal v kuchyni Gordona Ramsay, dlhé roky pôsobil vo vychytených Michelinovských reštauráciách, kde varil pre také zvučné mená ako Rihanna, Beckhamovci, Tom Hanks, Tom Criuse, vyhral britskú súťaž Kuchár roka 2015 a bol porotcom kuchárskej show Masterchef Slovensko vás očaria na ich gurmánskom pobyte v Toskánsku. Obaja veľkí gurmáni, obaja sa motali pri hrncoch už od ranného detstva, obaja nazbierali svoje najcennejšie skúsenosti a zručnosti v top reštauráciách v Londýne, kde pracovali a obaja vám z bežných surovín vyčarujú dobroty, na ktoré budete dlho s obdivom hľadieť, pretože sú malým umením a potom dlho-dlho spomínať na ten božský pocit v ústach po ochutnaní. Rozhodli sa, že v krásnom prostredí toskánskeho vidieka vám ukážu spojenie ázijskej kuchyne s poctivými toskánskymi produktmi. Ďalší zaujímavý pobyt, opäť niečo nového, my sa už nevieme dočkať :)

FOTO status final

Termín: 28.05. – 01.06.2018, Oblasť Chianti / Toskánsko

Cena: 950,00€ / osoba / 4 noci s raňajkami, bohatým programom a gurmánskymi zážitkami počas celého dňa, súkromný transfer počas 3.tieho a 4.tého dňa pobytu

Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami, bohatý zážitkový program, denné upratovanie, energie, wifi, parkovanie, súkromný transfer počas 3.tieto a 4.tého dňa pobytu

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(pobyt si možno predĺžiť o ubytovanie s raňajkami na ľubovoľný počet nocí v cene 150,00€ / 2 osoby / noc s raňajkami)

Ubytovanie:

Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

Len 22km od renesančnej Florencie, sa mimo rušných ciest na pôde starých Etruskov nachádza romantická vila Ilaria (organizáciou Slow Food zaradená medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku), kde vám talianska nonna ponúkne domácke raňajky v rodinnej komornej atmosfére. Autentický zážitok! Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Na rozľahlom pozemku vily sa nachádza veľmi významné archeologické nálezisko – Etruská hrobka zo 7. storočia pr.n.l. Majiteľka vily žije v susedstve, je preto pre hostí kedykoľvek k dispozícii, rada vás zavedie do svojej historickej vínnej pivnice a ponúkne vám ochutnávku vín z rodinnej produkcie.

Program:

Deň 1.

***

16:00-19:00 hod. / Ubytovanie v čarovnom vinárstve, usadlosti ILARIA

Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

 19:30 hod. / Uvítacia večera vo vychýrenej miestnej seafood a rybej reštaurácii Trattoria del Pesce

 

Deň 2.

***

08:30 – 09:30 hod. / Raňajky

10:30 hod. – 15:30 hod. / Florencia! Najprv si nakúpime na varenie dobroty a ochutnáme lokálny streetfood na miestnom trhu v historickej tržnici Mercato Centrale a potom nás naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka prevedie uličkami tohto renesančného mesta a predstaví nám jeho tajomstvá

 V o ľ n ý  p r o g r a m

Deň 3.

***

08:30 – 09:30 hod. / Raňajky

 10:30 hod. / Taliansko-ázijské varenie (4-chodové menu) s Miškom a Maťom

a spoločný obed

 17:30 hod. / Návšteva krásneho rodinného vinárstva spojená s

prehliadkou vinárstva a ochutnávka vín (súkromný transfer v cene pobytu)

Deň 4.

***

08:30 – 09:30 hod. / Raňajky

10:30 hod. / Taliansko-ázijské varenie (4-chodové menu) s Miškom a Maťom

a spoločný obed

19:30 hod. / Rozlúčková večera vo famóznej Michelinovskej reštaurácii v čarovnom mestečku San Gimignano (súkromný transfer v cene pobytu)

Deň 5.

***

 08:30 – 10:00 hod. / Raňajky 

do 12:00 hod. / Check- out

blog1blog2ST_skola_varenia-86

V I A N O Č N Á T O S K Á N S K A N Á D I E L K A

Tak ako každoročne, aj teraz sme si pre vás pripravili ponuku vianočných (a nielen) balíčkov z môjho milovaného Toskánska, aby priniesli do vašich domovov nádych tunajšej sviatočnej atmosféry.  Obsah balíčkov pochádza od malých vinárov, farmárov či cukrárov, všetky dobroty sú poctivé a kvalitné a za každým z nich je nejaký príbeh :)

P o s t u p

*****

1.Svoju záväznú objednávku spolu s menom, adresou a tel.číslom nám pošlite na info@siitaly.eu do 30.11.2017

2.Objednávku vám potvrdíme  (nezabudnite, že máme pred sebou víkend, takže odpoveď na objednávky počas 17.-19.11. očakávajte až v pondelok 20.11.) a pošleme vám potvrdenie spolu s inštrukciami o platbe

3.Po uhradení platby vám príde faktúra

4.Okolo 08.12. netrpezlivo čakáte kuriéra, aby ste si už konečne otvorili ten vzácny balíček z Toskánska:)

Objednávky prosím posielajte na info@siitaly.eu

FOTO STATUS

V i a n o č n á   p o n u k a

Panettone artigianale

17,00€ 
Sladký nadýchaný vianočný “chlieb” – koláč s kandizovaným ovocím a hrozienkami, ktorý sa pripravuje dva dni a ktorého história siaha až do stredoveku. Panettone pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem)

PANETTONE final*****
Cantuccini artigianale

9,50€ / 500g
Typické, tak trochu tuhé sušienky pochádzajúce z mesta Prato neďaleko Florencie s mandľami, ktoré sa namáčajú do dezertného vína Vin Santo a sú veľkou dobrotkou. Cantuccini pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem)

CANTUCCINI Final*****
Ricciarelli artigianale

10,00€ / 450g
Ricciarelli sú chutné koláčiky z mandľovej múky typické pre Sienu a jej okolie, ich najstaršia receptúra sa datuje až do 15.stor. a pre Toskáncov sú jedným z vianočných koláčikov. Majú chrumkavú kôrku a vo vnútri sú šťavnaté a mäkučké. Ricciarelli pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem)

RICCIARELLI final

*****

Panforte artigianale

15,50€ / 450g

Panforte je veľmi tradičná sladkosť pochádzajúca zo Sieny z obdobia 13.storočia, ktorá obsahuje len minimum múky, ktorá drží pokope med, sušené ovocie a rôzne typy orieškov. Slovo panforte znamená „silný, výrazný chlieb“, ktorého arómu a chuť dotvára množstvo voňavých vianočných korenín. Je to typická vianočná sladkosť :)

PANFORTE final

*****

Marrons Glacés

12,00€ / 280g

Famózne kandizované gaštany, ktoré boli vraj 1.krát podávané v okolí Piedmontu niekedy v 15.storočí.

MARRONS final

*****

Babá Rhum

17,00€ / 750g v sklenenej dóze

Babá sú mini koláčiky z kysnutého nadýchaného cesta, ktoré sa po upečení ukladajú do sirupu s rumom, marhuľovou marmeládou a vanilkou a najčastejšie sa potom servírujú so šľahačkou. Názov babá dokonca pochádza zo slova „babka“ (prišiel do Francúzska z oblasti Slovenska, Poľska a Ukrajiny), do Talianska sa dostal do Neapola, kde je typickou sladkosťou.

BAB8 RHUM final

*****

Cavallucci alla noce

7,50€ / 500g

Sladkosti cavallucci na prvý pohľad pripomínajú ricciarelli, rovnako tak sú aj typickou vianočnou sladkosťou a pohádzajú z oblasti, avšak „cavallucci alla noce“ sa vyrábajú s medom, anízom, vlašskými orechmi, škoricou, muškátovým orechom. Sú výýýborné!

CAVALLUCCI final

*****

Pistáciová nutella

(zdravá, prudko návyková a vyrobená mojim mužom a dvomi šikovnými Slovákmi- Dušanom Plichtom a majstrom čokolády z čokoládovne Lyra)

Obsahuje kvalitný toskánsky olivový olej, sicílske pistácie, trstinový cukor, citrónovú kôru a kešu oriešky a budete mať čo robiť, aby ste za pár minút nevylyžičkovali celé balenie :)

*Pistáciová nutella bude dostupná až začiatkom decembra, určite vás o tom budem informovať :)

—————————————————–

V i a n o č n é  b a l í č k y

Oliváč mix Piccolo
42,00€ / balík
Náš výber 3 lokálnych oliv. olejov z malých farmičiek (2x 0,5L, 1 x 0,75L)
Oliváč mix Grande
89,00€ / balík
Náš výber 6 talianskych oliv. olejov z malých farmičiek (3x 0,5L, 3 x 0,75L)
 
Oliváč Piccolo
46,00€ / balík
3fl. lokálneho oliv.oleja z jednej farmy (3 x 0,75L)
 
Oliváč Grande
84,00€ / balík
6fl. lokálneho oliv.oleja z jednej farmy (6 x 0,75L)
 
Víno mix Piccolo
46,00€ / balík
Môj výber 3 lokálnych vín z obľúbených vinárstiev (3 x 0,75L)
 
Víno mix Grande
86,00€ / balík
Môj výber 6 lokálnych vín z obľúbených vinárstiev (6 x 0,75L)
 
Vianočný balík Piccolo
62,00€ / balík
Štedré sviatočné prekvapenie v podobe 7 talianskych dobrôt:)
 
Vianočný balík Grande
114,00€ / balík
Štedré sviatočné prekvapenie v podobe 11 talianskych dobrôt:)
*Za príplatok 5,00€ si možno doobjednať aj ozdobné vianočné balenie
—————————————————–
K á v a 

Káva Manaresi (zrná) 18,00€ / 1000g, 10€ / 500g, 6,50€ / 250g, 6,00€ /nespresso kapsule 16ks

Táto famózna malá pražiareň, ktorej história siaha do Florencie do roku 1898 sa nachádza len kúsok od môjho domu, jej majiteľ nás už pozná a preto budú zrná pre vás čerstvo pražené len deň pred svojou cestou na Slovensko

 

 

Vopred ďakujem za vaše objednávky:)

Zdenka

JAZYKOVÁ ZÁŽITKOVÁ DOVOLENKA

Naučte sa zvonivej taliančine a talianskemu “la dolce vita” priamo v jeho srdci – v Toskánsku!

28.04. – 03.05.2018

Priatelia, som šťastná, že vám môžem predstaviť ďalší zaujímavý pobyt, ktorý som pre vás vymyslela. S mojou neskutočnou učiteľkou taliančiny,  temperamentnou Slovenkou so srdcom Talianky sme si pre vás pripravili nezabudnuteľnú jazykovú dovolenku u nás v Toskánsku. Týchto 6 dní bude wow ako samotné Taliansko a taliančina, vášnivých ako sicílske vdovy, plných priateľstiev, chutí, vôní a smiechu. Tí, čo sa dlho obšívajú, že s taliančinou začnú tu získajú výborné základy, pokročilí sa posunú o krok ďalej, ale hlavne spolu zažijeme veľa krásnych zážitkov.

Pretože učenie nemá byť nuda, my budeme študovať na (podľa mňa) najkrajších miestach zeme, kde vlastne moderná taliančina vznikla a každý deň si svoje vedomosti aj vyskúšame na reálnych ľuďoch v autentickom prostredí. Však ktorá z nás by si nechcela vedieť elegantne a s istotou objednať svoj obed u šarmantného talianskeho čašníka, že jo? :) Spomeňte si na Juliu Roberts, ako sa vo filme „Jedz, modli sa a miluj“ učila taliančinu a to známe „la dolce vita“ v Ríme s domácimi a ako sme sa každá na chvíľu zasnívali, že by sme to presne tak rady zažili aj my :)

19225078_1689503107745362_2768990095239541396_n

Ubytovanie:

Link: http://siitaly.eu/villa-holland

 Krásna renesančná Vila Holland sa rozprestiera na pokojnom panoramatickom mieste mimo rušných ciest obklopená hustými lesmi, olivovými hájmi, vinicami a starými mohutnými cyprusmi. Ozdobou je romantický park s fontánami, neskutočnými záhradami, ružovými či levanduľovými záhonmi a umeleckými dielami, na jej pozemku sa tiež nachádza kaplnka z roku 1647. Lokalita je svojou panenskou prírodou a pestrou krajinou ideálna na rodinnú dovolenku, cykloturistiku, či k tráveniu pohodových chvíľ v pokojnom vidieckom prostredí.

Cena: 820,00€ / osoba / pobyt (ubytovanie si možno predĺžiť o 2 noci v cene pobytu)

 Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami (+strava počas zážitkového programu), bohatý zážitkový program, upratovanie 1x za týždeň, energie, wifi, parkovanie.

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(ubytovanie si možno predĺžiť o 2 noci v cene pobytu)

1

Program

DEŇ 1.

28.04.2018 (Sobota)

***

16:00-19:00 hod. Check-in a uvítacie aperitivo

19:30 hod. Uvítacia večera vo veľmi autentickej reštaurácii A Casa Mia

(individuálna doprava, reštaurácia sa nachádza cca 5km od našej vily)

 

DEŇ 2.

29.04.2018 (Nedeľa)

***

08:45-10:00 hod. Raňajky

12:30 hod. Obed v mojej obľúbenej reštaurácii La Castellana

v romantickej dedinke Montefioralle

14:00 hod. Ochutnávka vín v malom vinárstve s výhľadom na Montefioralle

16:30-19:90 hod. 1.lekcia taliančiny

DEŇ 3.

30.04.2018 (Pondelok)

***

09:00 hod. / Navštívime neďaleké, veľmi autentické mestečko San Casciano in Val di Pesa, vychutnáme si výborné talianske café a raňajky, nakúpime na miestnych trhoch, navštívime rodinnú výrobňu cestovín a ochutnáme typický florentínsky streetfood

 V o ľ n ý  p r o g r a m

 15:00-18:00 hod. 2.Lekcia taliančiny

  

DEŇ 4.

01.05.2018 (Utorok)

***

08:45-09:30 hod. Raňajky

10:00-13:00 hod. 3.Lekcia taliančiny

16:00 hod. / Naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka nás prevedie uličkami stredovekej Sieny a predstaví nám jej tajomstvá

 19:45 hod. / Večera vo vychýrenej miestnej seafood a rybej reštaurácii Trattoria del Pesce

DEŇ 5.

02.05.2018 (Streda)

***

08:30-10:00 hod. Raňajky

V o ľ n ý  p r o g r a m

14:00-17:00 hod. 4.Lekcia taliančiny

18:00 hod. / Návšteva krásneho rodinného vinárstva Luiano,

prehliadka vinárstva a ochutnávka vín a večerou

 DEŇ 6.

03.05.2018 (Štvrtok)

***

08:30-10:00 hod. Raňajky

Do 12:00 hod. Check-out alebo predĺženie pobytu do 05.05. a voľný program

Viac info a rezervácie na info@siitaly.eu

Si_Italy_2-vacsirozmer

Ahojte, tu Silvia :)

K mojej taliančine som sa dostala prvýkrát v roku 1991 v Kultúrnom inštitúte v Prahe. Ale tá pravá a nefalšovaná vášeň k taliančine sa dostavila až v roku 1997 v Società Dante Alighieri a Roma v Taliansku.  Bol to môj začiatok pobytu – vivere – v Ríme.

 Taliančina nie je jednoduchý jazyk. Ten, kto vám to tvrdí, ho nikdy poctivo neštudoval a nenaštudoval.

Ako je prírodne bohaté Taliansko, tak bohatý je aj jeho jazyk. Taliansko je krajina krás, je to móda, elegancia, vkus, umenie, charita a ľudskosť… toto všetko je Taliansko a taliansky jazyk. Je tvárny, je stály, má v sebe ľudskosť a naturel. Všetko v jednom. Toto je taliančina.

Prajem vám, aby aj vás si taliančina získala, ´´opantala´´ a stala sa vašou zdravou ´´drogou´´, bez ktorej neurobíte ani krok. Aby sa z nej stal váš intímny milenec, s ktorým by ste počali plod lásky, ktorý už navždy zostane váš.

 Taliančina je Biblia, je to snob, je to charita, je to bohatstvo, je to chudoba … je to mix všetkého čo život ponúka. Je to zmes sveta, morálky a nerestí. Je to dieťa, ktoré sa do vás zadrapne a viac nepustí.

 Od roku 2009 som začala taliančinu profesionálne vyučovať na Slovensku a postupne získavať skúsenosti. Tí ´´najnechápavejší´´ študenti neboli práve tými najhoršími žiakmi, práve naopak. Tí ma posúvali k podrobnejšiemu, hlbšiemu a logickejšiemu vysvetleniu jazyka.

Taliančiny sa báť netreba. Treba ju iba milovať a ona sa vám odvďačí svojou vernosťou.

Sú rôzne štýly vyučovania jazyka. Každý máme ten svoj ´´zaručený´´ spôsob. Ale určitá schéma a postup sa musí dodržať. Je iné začať študovať jazyk na Slovensku a úplne iné je sa ho učiť v Taliansku. Ale asi predsa len najľahšia forma je učiť sa taliančinu v Taliansku so slovenským lektorom. Určite to nie je zlá kombinácia.

 Pri úplných začiatočníkoch a mierne pokročilých určite nebude problém spojiť obidva stupne a charaktery žiakov. Zapojíme do vysvetľovania pokročilejších študentov a spolu budeme súťažiť, rásť a prehĺbovať tento poetický jazyk, ktorým je práve moja a aj už vaša taliančina.

Teším sa na vás v Toskánsku:)

Silvia

Naturálna kuchyňa s GABOM KOCÁKOM a MARTINOM ZÁHUMENSKÝM

12. – 16. Máj 2018

12.-16. mája si v Toskánsku v rozprávkovej oblasti Chianti vezmú vaše chuťové poháriky do parády dvaja veľkí sympoši, kuchári, ktorí svoje skúsenosti zbierali vo viacerých svetových Michelinovských reštauráciách a na ktorých by sme mali byť za ich úspechy hrdí. Môžte ich poznať aj z telky – moja láska a porotca MasterChef Slovensko MARTIN ZÁHUMENSKÝ & jeho hosť, úžasný “15-minútový kuchár z JOJky” GABO KOCÁK:)

Ukážu vám, že famózna kuchyňa nemusí byť časovo ani finančne nákladná, povedieme vás po skrytých kútoch toskánskeho vidieka, po toskánskych farmičkách, kde sa zoznámite s ich láskavými majiteľmi a ochutnáte dobroty priamo z miesta kde sa vyrábajú, a ako chalanov poznám, o zábavu bude tiež postarané:)

Budeme ubytovaní v čarovnom vinárstve Ilaria pri dedinke Montefiridolfi kúsok od Florencie, zažijeme dva dni varenia s Maťom a Gabom, ale budeme aj veľa cestovať a spoznávať lokálne vinárstva, farmičky nielen oblasti Chianti, ale presunieme sa aj k moru do známej vinárskej oblasti Bolgheri, navštívime aj naše obľúbené miestne trattorie, kde sa o nás postará talianska rodina a “mamma” nám poriadne, od srdca navarí.

Pobyt možno darovať ako darček a my vám k nemu pripravíme krásny darčekový poukaz:)

Cena: 950,00€ / osoba / 4 noci s raňajkami, bohatým programom a gurmánskymi zážitkami počas celého dňa, súkromný transfer počas 4.tého dňa pobytu

Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami, bohatý zážitkový program, denné upratovanie, energie, wifi, parkovanie, súkromný transfer počas 4.tého dňa pobytu

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(pobyt si možno predĺžiť o ubytovanie s raňajkami na ľubovoľný počet nocí v cene 150,00€ / 2 osoby / noc s raňajkami)

Ubytovanie: 

Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

Len 22km od renesančnej Florencie, sa mimo rušných ciest na pôde starých Etruskov nachádza romantická vila Ilaria (organizáciou Slow Food zaradená medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku), kde vám talianska nonna ponúkne domácke raňajky v rodinnej komornej atmosfére. Autentický zážitok! Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Na rozľahlom pozemku vily sa nachádza veľmi významné archeologické nálezisko – Etruská hrobka zo 7. storočia pr.n.l. Majiteľka vily žije v susedstve, je preto pre hostí kedykoľvek k dispozícii, rada vás zavedie do svojej historickej vínnej pivnice a ponúkne vám ochutnávku vín z rodinnej produkcie.

Pobyt Kocak Zahumensky

Deň 1.

(12.05.2017, Sobota)

***

 16:00-19:00 hod. / Ubytovanie v čarovnom vinárstve, usadlosti ILARIA

 Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

 19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej veľmi autentickej trattorii A Casa Mia, kde nás už bude očakávať jej majiteľ Maurizio

Deň 2.

(13.05.2018, Nedeľa)

***

 08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

 V o ľ n ý  p r o g r a m

 16:30 hod. / Varenie s Gabom a Martinom – naturálna kuchyňa & foodstyling a spoločná večera (3 chodové menu s vínkami)

Tour po viniciach a pivniciach našej usadlosti a ochutnávka ich výborných organických vín

 Deň 3.

(14.05.2018, Pondelok)

***

 08:30 – 09.30 hod. / Raňajky

 10:00 hod. Navštívime neďaleké, veľmi autentické mestečko San Casciano in Val di Pesa,

nakúpime na miestnych trhoch a ochutnáme tu typický florentínsky streetfood, navštívime rodinnú výrobňu cestovín a vychutnáme si výborné talianske café

 V o ľ n ý  p  r o g r a m

 16:30 hod. / Varenie s Gabom a Martinom – naturálna kuchyňa & foodstyling a spoločná večera (3 chodové menu  s vínkami)

Deň 4.

(15.05.2018, Utorok)

***

08:30 – 09.30 hod. / Raňajky

 10:00 – 18:00 hod. / Celodenný výlet do krásnej prímorskej a známej vinárskej oblasti Bolgheri (návšteva a ochutnávka v miestnej farmičke, návšteva dedinky Bolgheri, návšteva vinárstva a ochutnávka vín, obed v rodinnej reštaurácii na pláži (obed nie je zahrnutý v cene pobytu) )

  

Deň 5.

(16.05.2018, Streda)

***

 08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

 do 12:00 hod. / Check- out

Viac info a rezervácie na info@siitaly.eu

blog1blog2

POBYT Odštartovanie toskánskej sezóny 2018

07.-11. Marec 2018

Po dlhej zime, kedy na pár týždňov Toskánsko úplne spomalí a utíchne, sa v marci opäť vráti život do malých, pomedzi zvlnené olivové háje a viniče učupené dedinky život. A my tu príchod novej toskánskej sezóny 2018 spolu odštartujeme…dobrým jedlom, vínom a povznesenou náladou…ako inak :)

Pobyt možno darovať ako darček a my vám k nemu pripravíme krásny darčekový poukaz.

villas-for-rent-in-tuscany-superior-deluxe

UBYTOVANIE

 Ubytovanie v čarovnej usadlosti Bacetti (Marcatale in Val di Pesa)

Link: http://siitaly.eu/agroturismo-baccetti

CENA:

348,00€ / os. / pobyt (ubytovanie v izbe typu Economy)

360,00€ / os. / pobyt (ubytovanie v izbe typu Classic)

375,00€ / os. / pobyt (ubytovanie v izbe typu Superior)

395,00€ / os. / pobyt (ubytovanie v izbe typu Superior deluxe)

Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami, uvedený zážitkový program, denné upratovanie, energie.

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

PROGRAM

DEŇ 1

07.Marec 2018 (Streda)

***

Od 14:00 hod. /  Ubytovanie s čarovnej usadlosti Bacetti (Marcatale in Val di Pesa)

Link: http://siitaly.eu/agroturismo-baccetti

19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej veľmi autentickej trattorii A Casa Mia, kde nás už bude očakávať jej majiteľ Maurizio

DEŇ 2

08.Marec 2018 (Štvrtok)

***

08:00 – 09:30 hod. / Raňajky

10:00 hod. / Poctivá talianska kávička a ochutnávka typického florentínskeho streetfood-u na miestnom trhu v blízkej dedinke

11:30 hod. / Návšteva krásneho rodinného vinárstva Luiano,

prehliadka vinárstva a ochutnávka vín s dobrotami od pani domácej

 15:00 hod. / Naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka nás prevedie uličkami renesančnej Florencie a predstaví nám jej tajomstvá

DEŇ 3

09.Marec 2018 (Piatok)

***

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky

V o ľ n ý  p r o g r a m (rada vám dám tipy na krásne výlety do okolia)

DEŇ 4

10.Marec 2018 (Sobota)

***

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky

11:00 hod. / Návšteva malého rodinného vinárstva, prehliadka pivníc a ochutnávka vín

12:30 hod. / Rozlúčkový obed v mojej obľúbenej rodinnej trattorii La Castellana,

 ktorá sa nachádza pri romantickej opevnenej dedinke Montefioralle

V o ľ n ý  p r o g r a m

DEŇ 5

11.Marec 2018 (Nedeľa)

***

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky

Do 11:00 hod. / Check- out

Viac info a rezervácie na info@siitaly.eu

824

 

Predvianočné Toskánsko 01.-04.12.2017

Rozprávkový čas, kedy rušná turistická sezóna naozaj utíchne a na toskánsku zem doľahne ozajstný pokoj, taký sviatočný. Kamenné dedinky sú pod všetkou svetielkujúcou výzdobou ešte dychberúcejšie, tunajšie červené víno príjemne zahreje ako aj poctivá kuchyňa v rodinných krčmičkách, a keď uvidíte tie vianočné trhy na stredovekých námestiach, nebudete sa chcieť vrátiť domov :)
 
Pripravila som pre vás tento predĺžený víkend, počas ktorého navštívime nielen domáce trattorie, kde nás pohostia srdeční majitelia, budeme bývať v srdci toskánskeho vidieka,vychutnáme si predvianočnú Sienu a Florenciu so sprevodkyňou, ktorá nám povie zaujímavosti okolo toskánskych sviatkov, ochutnáme čerstvo vylisový oliváč, a navštívime aj moju obľúbenú farmičku, kde nám domáci navaria typické zimné menu a povodia nás po svojom kráľovstve. A o tom, že sa tu dá aj fajnovo nakupovať ani nehovorím :)
Teším sa na vás, aby sme sa spoločne rozlúčili s tohtoročnou sezónou! Zdenka
22264644_10214216616597132_1989230683_n

Deň 1.

(01.12.2017, Piatok)

***

15:00-19:00 hod. / Ubytovanie v usadlosti Collina a malé aperitivo na uvítanie

19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej veľmi autentickej trattorii A Casa Mia, kde nás už bude očakávať jej majiteľ Maurizio

 

 Deň 2.

(02.12.2017, Sobota)

***

08:30-10:00 hod. / Raňajky

11:30 hod. / Návšteva našej obľúbenej farmy vysoko v kopcoch, ktorá bude spojená

s výborným obedom na vianočnú tému, ktorý nám pripraví majiteľova manželka, mama a svorka…

a k jedlu budeme ochutnávať ich vlastné vínka :)

16:00 hod. / Priedvianočná Florencia so sprievodkyňou

 

Deň 3.

(03.12.2017, Nedeľa)

***

08:30-10:00 hod. / Raňajky

V o ľ n ý  p r o g r a m

15:00 hod. / Naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka nás prevedie uličkami stredovekej Sieny a predstaví nám jej tajomstvá

 

 Deň 4.

(04.12.2017, Pondelok)

***

08:30-10:00 hod. / Raňajky

 do 11:00 hod. / Check- out

 

TERMÍN: 01.-04.12.2017 (pobyt si možno predĺžiť v cene 50,00€ / osoba / noc s raňajkami)
CENA: 350,00€ osoba / 3 noci s raňajkami a kompletným programom
*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(cena zahŕňa: ubytovanie na 3 noci s kamennej usadlosti Collina s raňajkami: http://siitaly.eu/agroturizmo-collina, služby usadlosti: upratovanie, parkovanie, wifi, raňajky, uvedený program.

UBYTOVANIE: http://siitaly.eu/agroturizmo-collina

REZERVÁCIE prosím posielajte na info@siitaly.eu

 

 

 

 

Hľadáme nového člena tímu (= pracovná ponuka :D )

Som veľmi šťastná, že tím môjho pracovného miminka – našej toskánskej cestovky sa môže opäť rozšíriť o nového milého člena :) Ak poznáte niekoho, koho by takáto práca bavila, má na to predpoklady, dajte mu prosím vedieť :)

“Pozdravujem vás z Toskánska! Moje meno je Zdenka Jakešová a som majiteľkou cestovateľského projektu Sí,Italy, ktorý sa venuje zážitkovému cestovaniu, sprostredkovaniu ubytovania, zážitkov a tematicky ladených pobytov v najkrajších častiach Talianska v autentických vilách, rodinných agroturizmách a historických usadlostiach. Som (verím že) špecialista na wow momenty a mojim cieľom je spolu s celým tímom sprostredkovať našim hosťom nezabudnuteľné zážitky plné zimomriavok šťastia…:)”

Hladame noveho clena timu

Lokalita:

Nitriansky kraj

(pochádzam z Komárna, naše baby zväčša z NR a okolia, je to najmä kvôli praktickej stránke pri stretnutiach,..)

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Emailová a telefonická komunikácia so zákazníkmi a majiteľmi usadlostí / osobná asistentka / Rezervácia pobytov pre hostí / Iné ad hoc administratívne úlohy

Zamestnanecké výhody, benefity
Práca z domu / Pružný pracovný čas /Dynamická práca s možnosťou sebarealizácie
Pracovné cesty do Talianska / Mesačné bonusy podľa zisku firmy / A naozaj skvelý kolektív :)

Ponúkaný plat: 700,00€ (netto)

Požiadavky na zamestnanca
Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním stredoškolské s maturitou či nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy / vysokoškolské I. stupňa / vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti
Anglický jazyk – Stredne pokročilý (B2) / Znalosť taliančiny výhodou

Počítačové znalosti – používateľ
Microsoft Excel – pokročilý
Microsoft Word – pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa
Áno

Je to pozícia na plný úväzok. Nie je vhodná popri štúdiu, vykonávaní inej práce či na materskej dovolenke.

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Výborné komunikačné schopnosti, spoľahlivosť, samostatnosť
Citlivý a priateľský prístup k zákazníkom
Predchádzajúca prax v cestovnom ruchu/hotelierstve výhodou

Dôležitá bodka na záver

Znalosti nie sú tak dôležité ako povaha človeka, ktorú hľadám.  Do nášho tímu hľadáme “srdciarku” , jednoduchú a prirodzenú, veľmi empatickú babu, ktorá je sama sebou, skutočne rada cestuje, miluje život, Taliansko a všetko s ním spojené :) Ak poznáte náš cestovateľský projekt, viete, že sme odlišní od všetkých cestoviek a aj preto hľadáme výnimočného človeka – nie svojimi schopnosťami, skôr osobnostne, s citom pre detaily.

Informácie o výberovom konaní
Svoje životopisy spolu s motivačnými listami posielajte prosím na emailovú adresu info@siitaly.eu

Ďalší postup

Ukončenie výberového konania: 10.10.2017

Assessment centrum (pohovor s vybratými uchádzačmi): 27.10.2017 o 16:00 v Komárne

Termín nástupu: okolo 15.11.2017 (alebo podľa dohody)

S pozdravom

Zdenka

Varenie s toskánskymi nonnami

23-28. Apríl 2018  15.-20. Október 2018

Otvoria nám dvere svojich kamenných víl učupených pomedzi olivovníky a nekonečne vysoké cyprišteky, zavedú do svojich kuchýň, ktoré nám voňajú ako návšteva u babičky a ukážu tajomstvo nášho vytúženého „la dolce vita“ a chutí, vďaka ktorým sa o Talianoch básni krížom-krážom vo svete.

Škola varenia pod toskánskym nebom bude taká….hravá, chutná, ľahká, opojná ako Chianti, ktoré sa tu pije miesto vody. Život treba osláviť, na jedle nešetriť a hlavne spo-ma-liť!

Zdenka

kuchyna-09

TERMÍNY
23-28. Apríl 2018 (možno prísť už 21.04. v cene pobytu)
15.-20. Október 2018 (možno prísť už 13.10. v cene pobytu)

(*pobyt je vhodný pre slovensky/česky alebo aj anglicky hovoriacich hostí  )
(*počet hostí je pre väčší komfort a pôžitok obmedzený (max 16 osôb v každom termíne)

CENA

950,00€ / osoba (pri obsadení izby 2 osobami) / ubytovanie na 5-7 nocí s kompletným programom

Pobyt možno darovať aj ako darčekový poukaz

(myslite na veľký decembrový sviatok, o ktorom sa teraz ešte nehovorí  )

(*cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami na 5 nocí (možno pridať 2 noci v cene pobytu), bohatý zážitkový a gurmánsky program, využívanie služieb usadlosti: parkovanie, bazén, wifi)

(*cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

UBYTOVANIE

Krásna renesančná Vila Holland sa rozprestiera na pokojnom panoramatickom mieste mimo rušných ciest obklopená hustými lesmi, olivovými hájmi, vinicami a starými mohutnými cyprusmi. Ozdobou je romantický park s fontánami, neskutočnými záhradami, ružovými či levanduľovými záhonmi a umeleckými dielami, na jej pozemku sa tiež nachádza kaplnka z roku 1647.

Link: http://siitaly.eu/villa-holland

KOMPLETNÝ PROGRAM

Pondelok

Po 16:00 hod. / Príchod a ubytovanie v krásnej usadlosti Holland

Malé uvítacie aperitivo, zoznámenie sa:)

19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej a veľmi autentickej rodinnej trattorii A Casa Mia

 Utorok

Raňajky

Cca 10:30 – 14:30 hod. /  Tradičná škola varenia s Giuliettou a Annou

Spoločný obed

V o ľ n ý   p  r o g r a m (veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

Streda

Raňajky

Cca 10:30 – 14:30 hod. /  Tradičná škola varenia so Stefaniou

Spoločný obed

V o ľ n ý   p  r o g r a m ( veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

Štvrtok

Raňajky

Cca 10:30 – 15:00 hod. /  Tradičná škola varenia s rodinou Palombo a ochutnávka ich famóznych vín

Spoločný obed

V o ľ n ý   p  r o g r a m ( veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

Piatok

Raňajky

V o ľ n ý   p  r o g r a m ( veľmi rada vám poradím tipy na výlety)

19:30 hod. / Rozlúčková večera v mojej srdcovej rodinnej trattorii (pripravte sa na poriadnu hostinu)

Sobota

Raňajky

Do 10:00 Check-out

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@siitaly.eu

EXTERIER-08 kuchyna-03

Staršie články »