Priatelia, som šťastná, že vám môžem predstaviť ďalší zaujímavý pobyt, ktorý som pre vás vymyslela. S mojou neskutočnou učiteľkou taliančiny,  temperamentnou Slovenkou so srdcom Talianky- Silviou sme si pre vás pripravili jazykový pobyt počas 15.-20. Júna 2017 u nás v Toskánsku. Týchto 6 dní bude woooow ako samotné Taliansko a taliančina, vášnivých ako sicílske vdovy, plných priateľstiev, chutí, vôní a smiechu. Tí, čo sa dlho obšívajú, že s taliančinou začnú tu získajú výborné základy, pokročilí sa posunú o krok ďalej, ale hlavne spolu zažijeme veľa krásnych zážitkov.

 Pretože učenie nemá byť nuda, my budeme študovať na (podľa mňa) najkrajších miestach zeme, kde vlastne moderná taliančina vznikla a každý deň si svoje vedomosti aj vyskúšame na reálnych ľuďoch v autentickom prostredí. Však ktorá z nás by si nechcela vedieť elegantne a s istotou objednať svoj obed u šarmantného talianskeho čašníka, že jo? J Pomyslite na Juliu Roberts, ako sa vo filme „Jedz, modli sa a miluj“ učila taliančinu a to známe „la dolce vita“ v Ríme s domácimi a ako sme sa každá na chvíľu zasnívali, že by sme to presne tak rady zažili aj myJ

 Tešíme sa na vás!

Zdenka a Silvia

Si_Italy_2-vacsirozmer

Pár slov od našej lektorky Silvie:)

Ahojte, tu SilviaJ

“K mojej taliančine som sa dostala prvýkrát v roku 1991 v Kultúrnom inštitúte v Prahe. Ale tá pravá a nefalšovaná vášeň k taliančine sa dostavila až v roku 1997 v Società Dante Alighieri a Roma v Taliansku.  Bol to môj začiatok pobytu – vivere – v Ríme.Taliančina nie je jednoduchý jazyk. Ten, kto vám to tvrdí, ho nikdy poctivo neštudoval a nenaštudoval.

Ako je prírodne bohaté Taliansko, tak bohatý je aj jeho jazyk. Taliansko je krajina krás, je to móda, elegancia, vkus, umenie, charita a ľudskosť… toto všetko je Taliansko a taliansky jazyk. Je tvárny, je stály, má v sebe ľudskosť a naturel. Všetko v jednom. Toto je taliančina.

 Prajem vám, aby aj vás si taliančina získala, ´´opantala´´ a stala sa vašou zdravou ´´drogou´´, bez ktorej neurobíte ani krok. Aby sa z nej stal váš intímny milenec, s ktorým by ste počali plod lásky, ktorý už navždy zostane váš.

 Taliančina je Biblia, je to snob, je to charita, je to bohatstvo, je to chudoba … je to mix všetkého čo život ponúka. Je to zmes sveta, morálky a nerestí. Je to dieťa, ktoré sa do vás zdrapne a viac nepustí.

 Od roku 2009 som začala taliančinu profesionálne vyučovať na Slovensku a postupne získavať skúsenosti. Tí ´´najnechápavejší´´ študenti neboli práve tými najhoršími žiakmi, práve naopak. Tí ma posúvali k podrobnejšiemu, hlbšiemu a logickejšiemu vysvetleniu jazyka.

 Taliančiny sa báť netreba. Treba ju iba milovať a ona sa vám odvďačí svojou vernosťou.

 Sú rôzne štýly vyučovania jazyka. Každý máme ten svoj ´´zaručený´´ spôsob. Ale určitá schéma a postup sa musí dodržať. Je iné začať študovať jazyk na Slovensku a úplne iné je sa ho učiť v Taliansku. Ale asi predsa len najľahšia forma je učiť sa taliančinu v Taliansku so slovenským lektorom. Určite to nie je zlá kombinácia.

 Pri úplných začiatočníkov a mierne pokročilých určite nebude problém spojiť obidva stupne a charaktery žiakov. Zapojíme do vysvetľovania pokročilejších študentov a spolu budeme súťažiť, rásť a prehlbovať tento poetický jazyk, ktorým je práve moja a aj už vaša taliančina.

 Teším sa na vás v ToskánskuJ

Silvia

blog1

Dôležité informácie:)

Termín: 15.-20.06.2017 (5 nocí / 6 dní)

 Cena: 960,00€ / osoba / pobyt

 Ubytovanie:  Romantická vila Ilaria len 22km od Florencie na čarovnom toskánskom vidieku,

link: http://siitaly.eu/vila-ilaria

 Cena zahŕňa: Ubytovanie v romantickej vile Ilaria s raňajkami na 5 nocí/6 dní, uvítacie aperitivo po príchode, bohatá uvítacia a aj rozlúčková večera v mojich obľúbených malých rodinných reštauráciách, 4 dni intenzívneho štúdia taliančiny s úžasnou lektorkou Silviou spojené so 4 výletmi, na ktorých si svoje nadobudnuté vedomosti vyskúšame v praxi a zažijeme veľa krásnych okamihov, vyučovacie pomôcky, skupinový transfer počas našich 4 spoločných výletov, využívanie služieb usadlosti: free wifi, parkovanie, denné upratovanie, bazén.

 Cena nezahŕňa: Transfer do/z Talianska a transfer mimo spoločných výletov,  miestnu daň: 1,50€ / osoba / noc.

 (*cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

(*Zmena uvedených časov a programu vyhradená)

REZERVÁCIE A VIAC INFO NA: info@siitaly.eu

blog2