Sí Italy

Môj príbeh

"Pozdravujem vás z Toskánska, priatelia! Moje meno je Zdenka Jakešová a som majiteľkou cestovateľského projektu Sí,Italy, ktorý sa venuje zážitkovému cestovaniu, sprostredkovaniu ubytovania a tematicky ladených pobytov v najkrajších častiach Talianska v autentických vilách, rodinných agroturizmách a historických usadlostiach. Som špecialista na wow momenty a mojím cieľom je sprostredkovať vám nezabudnuteľné zážitky plné zimomriavok šťastia...:)"
Zdenka Jakesova

Už od puberty ma fascinovalo cestovanie, objavovanie nových miest a kultúr, lokálna gastronómia či zvyky, sledovanie odlišností v spôsobe života tej či onej krajiny. Počas vysokoškolských štúdií, i po ich skončení, som vyše 5 rokov pracovala na rozličných pozíciách v 4* wellness hoteli, kde som nadobudla neoceniteľné praktické skúsenosti v hotelierstve a cestovnom ruchu, za ktoré som veľmi vďačná. Práca s ľuďmi ma veľmi bavila, postupne som však začala mať pocit, že toto miesto mi už nemá čo ponúknuť, že neviem ďalej napredovať a každé ráno vstávam do práce s väčšou a väčšou nevôľou.

Práve v hoteli som sa zoznámila so svojim vtedajším priateľom, ktorý bol vášnivým cestovateľom a odvtedy sa môj život začal uberať dobrodružným smerom. Precestovali sme spolu kus sveta, dlhší čas sme žili v Thajsku na exotickom ostrove Koh Samui, v Londýne či v slnečnom Miami. A keďže sa dokážem veľmi ľahko adaptovať, všade som si vytvorila priateľstvá s domácimi, nasávala atmosféru a ako správna food maniačka som absolvovala aj lokálne školy varenia.

Počas života na Floride, kde sme podnikali a zažívali každodenný stres, som si prečítala krásny článok o Toskánsku v ženskom mesačníku, ktorý mi poslala mamina zo Slovenska. Úplne očarená som ho dala prečítať aj priateľovi a keďže on bol „blázon“, už o pár dní sme sedeli v lietadle smer Florencia :) To, čo sme tu videli, zažili, ochutnali, zmenilo všetky naše plány, úplne nás to dostalo...myslím, že sa tomu hovorí láska na prvý pohľad! A tak som tu...v jednej z najkrajších častí sveta – v Toskánsku, obklopená rozprávkovou prírodou, neskutočnou históriou a kultúrou, milými ľuďmi a o perfektnom jedle a víne ani nehovoriac. Tento kraj ma dostal natoľko, že som sa o všetku tú krásu, jedinečnú atmosféru a netradičné zážitky, z ktorých mi nabiehali (a stále nabiehajú) príjemné zimomriavky, rozhodla ukázať aj VÁM!

Na základe našich bohatých cestovateľských skúseností sme zistili, že na Slovensku i v Čechách nájdeme takmer rovnakú ponuku cestovných kancelárií s podobným konceptom, programom a tipmi na výlety a je v podstate jedno, pre ktorú z nich sa rozhodneme. V oblasti cestovného ruchu chýba individuálny prístup k zákazníkovi, sprostredkovanie autentickej atmosféry miesta a netradičných zážitkov šitých na mieru, ktoré nenájdete v žiadnych bedekroch a itinerároch cestovných kancelárií a ktorú dokáže vyjadriť a sprostredkovať len človek dlhodobo žijúci v danej krajine, milujúci jej kultúru, tradície a všetko čo krajina ponúka.

Ak máte podobné pocity či skúsenosti a radi by ste spoznali Taliansko trochu inak, mám pre vás riešenie! Zažite s nami chvíle plné wow momentov, zimomriavok šťastia a autentických zážitkov, dovolenku, akú si každý z nás zaslúži! V Toskánsku žijem, milujem ho a moja práca je aj mojím koníčkom. Venujeme sa zážitkovému cestovaniu, osobne pre vás vyberáme všetky vily, usadlosti či agroturizmá v najkrajších častiach Talianska, s ich majiteľmi sme dobrí priatelia, v každej usadlosti sme dokonca istý čas žili, aby sme pre vás vybrali naozaj len to najlepšie. Svoje dni trávim brázdením uličiek a skrytých zákutí tejto čarovnej zeme, ochutnávam miestne špeciality, absolvujem školy varenia, spoznávam známe i menej známe talianske mestá, pláže či prírodné rezervácie a to, čo ma osloví, ponúkam aj vám!

Stovky našich spokojných hostí, medzi ktorých patria aj známe osobnosti českého a slovenského showbiznisu a tiež pozitívne ohlasy na našu prácu nám vnukli myšlienku postupne prebádať aj iné krásne a menej známe časti Talianska, zozbierať tie najväčšie vychytávky a potom tam pozvať aj vás. Máte sa na čo tešiť, priatelia! Ja sa už neviem dočkať...

Spoznajte tento úžasný kraj prostredníctvom nášho cestovateľského projektu Sí,Italy. Našich hostí osobne vítam pohárom vína či domácim limoncellom, rada vás ponúknem aj čerstvo napečenými koláčmi z mojej kuchyne, priateľským prístupom, neoceniteľnými radami a tipmi, presne tak, ako tu vítam aj svojich priateľov! Aj vďaka tomu sa pre vás stane objavovanie čarovných častí Talianska nezabudnuteľným zážitkom...

Teším sa na vás!

Zdenka

Myšlienka na záver: Venujte sa tomu, čo vás baví a napĺňa, čo je vašou vášňou, koníčkom, srdcovou záležitosťou. Ak sa tešíte na všetko, čo vám prinesie ďalší „pracovný deň“, robíte svoju prácu s radosťou a na 110%, ľudia okolo vás to určite ucítia, budú vás vyhľadávať a váš úspech sa čoskoro dostaví, budete na ceste k vášmu vytúženému životu. Veľa šťastia!