Sí Italy

Referencie

Milá Zdenka, ďakujeme Ti za úžasný autentický zážitok z predvianočného Toskánska. Páčilo sa nám úplne všetko od ubytovania, večere v Casa Mia, ale asi najväčší zážitok sme mali v I Greppi di Silli. Vidieť a počuť ako Michele hovorí o olivovníkoch, včelách, či víne..ako hovorí o svojej rodine a synoch bolo veľmi silné a ten domáci obed. Cítili sme sa ako doma, keď jeho manželka, mama, či svokra varili... neopakovateľná atmosféra. Možno by to chcelo viac času, lebo my sme fakt už tú Sienu nedali, program bol nabitý. Ešte raz vďaka všetkým za prípravu, starostlivosť a pohostinnosť, pravú taliansku srdečnosť a veľká vďaka Tebe Zdenka. Toskánsko sme si zamilovali a už teraz sa tešíme na ďalší pobyt.
Nech sa Ti darí a krásne sviatky. Natália a Martin
Natália Henčlová, 05. December 2017
Dobrý deň, s ubytovaním a aj s celým pobytom sme boli veľmi spokojní. Ďakujeme za rezervácie v reštauráciách. Najviac sa nám páčilo v Casa Mia (to bol naozaj zážitok) a v Trattoria da Bule (tiež úžasná) ..... to je to pravé Taliansko. Ďakujeme veľmi pekne za všetko, čo ste pre nás urobili.
Vaše služby budeme určite odporúčať ďalej. Ja osobne dúfam, že my ich ešte tiež využijeme. :-) S pozdravom Chamillová
Valika Chamillová, 06. November 2017
Zdravím Zdenka, všetko prebehlo OK, dorazili sme v pohode domov, ubytovanie v Agroturismo Baccetti bolo fantastické! Týždeň je na Toskánsko málo, takže sa určite vidíme nabudúce!
Ďakujeme ešte raz za sprostredkovanie skvelých zážitkov, a prajeme všetko dobré. :) Rodina Bočanová
Radovan Bočan, 06. November 2017
Pekný podvečer Zdenka, veru, škoda, že sme sa nestretli. Nevadí, možno nabudúce. Všetko bolo v poriadku, ubytovanie perfektné, presne podľa našich predstáv, my sme takí "starinári". :o)) Jediné, čo nám trochu vadilo, bol v kúpeľni kanálový smrad, ktorý netušíme odkiaľ sa bral. Aj sme to povedali na recepcii, no asi sme si dobre nerozumeli, lebo kúpeľňu nám vyupratovali, ale to nebol pôvodca problému. Aj informácie a tipy od Vás nám boli veľmi užitočné. Jedlo v reštaurácii v Bargino famózne - taký dobrý steak sme už dávno nejedli. Štěpánka je skvelá sprievodkyňa, dozvedeli sme sa rôzne pikantérie. Večera u Daniely perfektná, veľmi, veľmi sympatická mladá dáma, pozdravujte ju od nás, keď s ňou budete. San Gimignanom sme boli unesení a zmrzlina mňaaaaaam. A veľmi milá Gilian, ktorá nás povodila po zámku a porozprávala jeho históriu a urobila ochutnávku výborných vín. To sme nečakali, že vlastne bývame na Machiavelliho zámku. :o)
Toskánsko je miesto, kde sa ešte určite vrátime a, samozrejme, využijeme Vaše skvelé služby.
Pozdravujeme a nech sa Vám darí. Marta a spol.
Marta Harmanová, Marianka, 02. November 2017
Zdravíme Zdeni, ani sa nevieme spamätať, že sme už doma, stále dokola pozeráme fotky, máme ich cez 1000. Ja osobne nemám žiadne výhrady, váš domček je nádherný a o prostredí ani nehovorím. Jedine čo bolo mínus, že sme mali málo času a nestihli sme všetko, čo sme chceli, ale podstatnú časť z mapky áno. Našinec nie je zvyknutý akurát na tie cesty a jazdenie talianov, takže Dadka chúďa bola riadne vystresovaná ale zvládli sme to úplne bez jedného škrkanca, aj keď nie raz sme mali na mále, šialení taliani. Boli sme asi 2x na raňajkách v bare Italia, mňamkaaaa, aj na cestu sme si v posledný deň dali zabaliť. No a vrtuľka Daniela, neskutočná žienka, tak dobre navarilaaa to bola večeraaaa mňam, rozlúčka ako sa patrí. Strašne bola zlatá, aj oliváč sme si od nej vzali.
A ďalšia neskutočná ochutnávka v Luiane, tak sme sa dobre cítili, ani sa nám odísť nechcelo, Simona nás vystiiiskalaaa zlatá osôbka aj nona pani domáca zrovna došla, príjemne sme pokecali a vymojkala sa s našou Lily, tá mala asi najviac obdivovateľov, malé chlpaté, všetci po uliciach len jaaaakeeee zlateeee Ďakujeme moc za pomoc aj za krásnu dovču a určite sa ešte uvidíme, určite by sme sa chceli vrátiť a pobehať, čo sme teraz nestihli.
Pekný deň a ešte raz ďakujeme. Lucia
Lucia Lišková, Šenkvice, 30. Október 2017
refencia
Milá Zdenka, až teraz sa dostávam k odpisovaniu na mailík, nakoľko z Toskánska sme pokračovali na juh a potom do Ríma. Domov sme prišli minulý týždeň a nevedela som, kde mi hlava stojí :) Naša vysnívaná dovolenka alias Cesta po Taliansku, ako sme si ju my nazvali, bola neskutočná. Plne sme si oddýchli, načerpali nové sily a predovšetkým, splnili sme si sny. Toskánsko ma totálne vtiahlo do nádhernej rozprávky, nevedela som sa nabažiť tých viníc, olivovníkov, tej architektúry, a samozrejme, skvelých ľudí. Usadlosť Monsanto ma dostala úplne všetkým, od prenádherného výhľadu, cez samotný vstup do domu až po jeho majiteľky. Valeria a Roberta sú neskutočné!!! Cítila som sa, ako keby sme sa poznali roky. Obetavé, vždy plné energie a s úsmevom na perách. Už teraz sa nevieme dočkať, kedy sa tam opäť vrátime.
Ďakujeme! Ďuri a Táňa
Tatiana Zajacová, Košice, 28. september 2017
Dobrý večer, Zdenka, Taliansko je mojou srdcovkou už od vysokej školy, keď som sa venovala štúdiu taliančiny a strávila mnohé letá prácou v tejto nádhernej krajine. Pre priateľa bola tohtoročná dovolenka v Taliansku premiérou, pokiaľ ide o krajinu ako takú, takže jeho očakávania boli vysoké a môžem s určitosťou potvrdiť, že sa nad mieru naplnili (najmä tie chuťové :P). Usadlosť Monsanto, nás očarila nie len svojou polohou v rozprávkovom regióne Chianti, ale aj veľmi milým osadenstvom (Roberta, Valeria a Genny sa agroturizmu venujú naozaj poctivo :) Dovolenku si jednoznačne užili aj naše psie "deti", ktoré s nami chodili všade a keďže Taliansko je naozaj dog friendly krajina, nikde sme s nimi nemali problém. Asi najviac sa „vyblbli“ na psej pláži v San Vincenze, kde sme sa s priateľom zasnúbili. :) Chceli by sme sa ešte raz poďakovať za výbornú dovolenku, ústretovosť a príjemnú komunikáciu celého tímu Sí, Toskánsko od začiatku až do konca.
Už teraz začínam plánovať ďalšiu dovolenku cez Sí Toskánsko :) S pozdravom, Simona, Marek, Sunny a Atrey
Simona Sitányiová, Žilina, 23. September 2017
refencia
Dobrý deň, Zdenka, boli sme veľmi spokojní. V prvom rade som bola očarená ubytovaním a okolím zámku, kde sme boli ubytovaní. Zo skúsenosti nemám očakávania, že to čo je na fotkách krásne, bude rovnaké aj v skutočnosti, Vám sa ale podarilo neskutočne ma prekvapiť. Prostredie nás očarilo, izba bola priestranná (na môjho muža trochu malý sprchový kút, je ale pravda, že muž má skoro 2 metre :) ), s krásnym výhľadom. Panoramatický bazén bol taktiež veľkým zážitkom a potešilo nás najmä to, že nebol preplnený. Táto dovolenka bolo presne to, čo som hľadala. Krásne tiché miesto na relax a poznávanie nových vecí, kde vás neotrávia davy, (samozrejme keď nejdete na výlet do Florencie :)). S tým ale musí každý rátať. Veľmi sa nám páčili komorné raňajky. Veľký vplyv na dobrý dojem mala ochota personálu a mali sme šťastie na kultivovaných hostí :) Takmer každý večer sme sedeli v záhrade, pozorovali západ slnka nad Toskánskom, popíjali skvelé vínko a musím povedať, že v tej chvíli nám naozaj nič nechýbalo.
Prajem Vám krásny deň. S pozdravom, Zuzana.
Zuzana Hartmannová, Bratislava, 20. september 2017
Dobrý deň, Zdenka, docestovali sme šťastlivo, no hneď do rodinných osláv a prvého pracovného týždňa. Toskánsko si nás získalo tak, ako sme predpokladali. Vysoko oceňujeme naše ubytovanie, jeho lokalitu, scenérie a jednoznačne krásne izby, neskutočná usadlosť. Jeho osobitosť a výnimočnosť dotvárali veľmi milé domáce, ktoré nám i poradili skvelé tipy na výlety do okolia. Spolu s Vašimi praktickými radami ohľadom parkovania, trhov a pod. našu dovolenku urobili tou najkrajšou.
Ďakujeme veľmi pekne a do Toskánska sa určite vrátime. K a M
Martin Arendáš, Bratislava, 10. september 2017
refencia
Milá Zdenka, ďakujeme, šťastne sme dorazili domov a hneď som "inštalovala" všetky krásne veci nakúpené v Toskánsku, samozrejme, s pohárom výborného Chianti Classico v ruke, ktorého výdatné zásoby nám budú pripomínať atmosféru Toskánska. Pobyt v Agroturizme Guiletta prekonal naše očakávania, ktoré boli veľmi vysoké, keďže sme v toskánskych končinách neboli prvýkrát. Nádherné miesto s magickou atmosférou a zariadené vycibreným štýlom, spájajúcim historické a súčasné, jednoducho dokonalé. Škola varenia s Annou podčiarkla výnimočnosť času stráveného na tomto čarokrásnom mieste a gurmánske zážitky doplnili celkový dojem - tutto bene.
Veronika a Ľubomír Čunderlíkovci
Veronika Čunderlík Čerbová, Bratislava, 05. september 2017
Milá Zdenka! Ďakujeme, že sme mali možnosť vycestovať do Toskánska práve s vami, bol to neopakovateľný zážitok! V usadlosti Benedetta sa nám veľmi páčilo, domáci sa nám snažili splniť všetko, čo sme si priali :-) Boli sme ubytovaní v dedinke Casale Marittimo, a tá presne zapadla do popisu "jedna z najviac toskánskych dediniek, aké som kedy videla". Bolo v nej také neskutočné ticho a kľud. Ach, hneď by som sa tam vrátila! Urobili sme však jednu chybu, a to, že sme necestovali autom. Aj preto sa do Toskánska určite plánujeme vrátiť. Chceme si prejsť to pravé toskánske vnútrozemie. Radi by sme vycestovali na jar a už teraz viem, že to bude so Sí, Toskánsko! Ďakujem Vám Zdenka ešte raz, že krásy tohto čarovného kúta sveta, zdieľate aj s nami, bežnými Slovákmi :-)
S pozdravom, Veronika a Tomáš
Veronika Švajková, Horné Srnie, 30. august 2017
refencia
refencia
Dobrý deň Zdenka, v Toskánsku sa nám páčilo všetko od ubytovania, cez raňajky až po spoznávanie Florencie a ostatných čarovných miest to bolo krásne. Nemáme žiadne výhrady. Zažili sme nezabudnuteľné chvíle plné slnka, pohody a načerpali nové potrebné sily :) Keď sme sedeli na teraske pred usadlosťou a popíjali skvelé vínko, cítila som sa ako v tom filme Pod Toskánskym slnkom. Proste je to zážitok na celý život, niečo úplne iné než typické dovolenkové destinácie. Určite máme v pláne sa do Toskánska zase pozrieť, bola to naša najlepšia dovolenka. To ticho tam je liek. Možno jedna vec, ktorá by sa mohla zmeniť, je tá vzdialenosť, ale s tým nič neurobíme a určite to stojí zato :)
Ďakujeme pekne za všetko ! Miroslava Pečarková
Miroslava Pečarková, Oščadnica, 30. august 2017
Ahoj Zdenka, ďakujeme krásne za úžasný pobyt v Agroturismo Guiletta :-) Vychutnali sme si nielen pravú toskánsku prírodu, ale i famózne jedlo pani domácej. Získané tipy na výlety nám pomohli usmerniť naše kroky a naplniť náš denný program :-) Keďže s nami bol aj náš takmer 2-ročný syn, Toskánsko sme spoznali z trošku iného pohľadu, než je bežne vyhľadávané :-) Určite vieme, že o pár rokov sa tam vrátime, aby sme si mohli toskánsku atmosféru vychutnať "plnými dúškami" :-)))))
Pozdravujem a ďakujeme krásne za všetko. Držím palce :-)
Martina Gyenes, Veľký Grob, 20. august 2017
refencia
refencia
Pekný deň prajeme Zdenka zo Slovenska:) Radi by sme Vám ešte raz poďakovali za sprostredkovanie tej najkrajšej svadobnej cesty, akú sme si vôbec mohli vysnívať. Naše očakávania boli, priznám sa veľké, ale to, čo sme zažili, ochutnali, spoznali sa nedá ani opísať slovami. Budeme ešte veľmi dlho čerpať energiu z návštev takých krásnych miest v Toskánsku. Nič by sme nemenili nakoľko všetko bolo úžasné, cez ubytovanie a príjemnú, vždy ochotnú a usmiatu pani domácu spolu s ich domácim olejom a vínom cez atmosféru usadlosti až po zážitky a ľudí, ktorí sú vždy dobre naladení a nemajú problém so žiadnou požiadavkou.
Už teraz vieme, že sa vrátime. Domi a Vlado Depesovi
Dominika Gaštanová, Slovenský Grob, 13. August 2017
Ahoj Zdenka, a teda celý Tvoj babinec:) V prvom rade Vám chcem poďakovať za skvelú dovolenku pod Toskánskym slnkom, ktoré teda riadne pripekalo!:) Spolu s Marekom sme sa mali vynikajúco a ešte raz ďakujeme za sprostredkovanie a najmä za ochotu vyhovieť čo najlepšie našim požiadavkám Tebe a všetkým dievčatám, ktoré mi neúnavne odpovedali kladne aj v noci:) Vďaka Tvojim tipom sme ochutnali tie najlepšie reštaurácie s autentickou atmosférou a veľmi milými ľuďmi a tiež zažili skvelú ochutnávku a prehliadku syrovej farmy a nielen to. Určite treba Toskánsko zažiť a hlavne ochutnať! A to nielen raz:) Ďakujeme teda ešte raz dievčatá za všetko! Určite sa ešte vidíme a od teraz k vám už len cez vás:) Ak by ste mali cestu do Pezinka a ochutnali pre zmenu slovenské vínko, budeme radi ak budete našimi hosťami:)
Pekný deň! Ivka
Ivana Semaníková, Pezinok, 08. August 2017
refencia
Dobrý večer, Zdenka! Chcela by som Vám poďakovať za krásnu dovolenku! Všetko bolo v poriadku, usadlosť Campagna je jednoducho dokonalé miesto pre oddych. V tom čarovnom prostredí sme sa cítili výborne. Máme radi kvalitné jedlo, tak sme navštívili niekoľko miest, čo ste nám poradili. V Ristoranteda Mirko sme ochutnali morské špeciality, v Il Campagna sme jedli výborné antipasto a pizzu, na Elbe sme vyhľadali Tonninu. Aj tam mali zaujímavé veci na predaj, ale panini ma trochu sklamali. Ale najlepšie jedlo sme jedli v našej usadlosti. Každý večer niečo nové....polievky jednoducho fantastické, maltagliata, ravioli....všetko bolo výborné! Aj som sa pýtala, či by ma nenaučili uvariť pravú peperonatu a pulpettone, ale kuchárky mi nechceli prezradiť svoje tajomstvo, tak po receptoch budem musieť pátrať :) A čo je najdôležitejšie, aj naše deťúrence sa cítili dobre:)
Zdenka, ďakujem za všetko a dúfam, že v budúcnosti si to môžeme zopakovať, a vtedy by som Vás už aj rada stretla!
Prajem Vám všetko dobré! Žofia
Žofia Bitterová, Želiezovce, 03. August 2017
refencia
Buongiorno Zdenka, pricestovali sme v pohode :) Aj keď momentálne ma chytá mierna depka :D Kde sú tie krásne výhľady, keď sa pozriem z okna? Cestovať do Toskánska s Tebou bolo absolútne správne rozhodnutie, splnila si mi sen :) Videli sme presne také Toskánsko, ako sme si predstavovali a ako ho prezentuješ aj ty. Tam by som si dokonca vedela predstaviť aj žiť 💕. Krásne mestečká či skôr dedinky, kľud a harmónia ľudí s prírodou, to spojenie medzi nimi, skvelé jedlo a víno…Kam sa pozriem, tam je krása. Obidve ubytovania ste nám odporučili výborne, luxusnejšia, no nie príliš okázalá usadlosť Campagna, kde sa naozaj snažili urobiť pre nás všetko a potom svojrázna Anna a Guilietta v Agroturizme Giulietta, ktoré sa nebáli dať nás do pozoru :D Ale večera od Anny, to bol zážitok! Musím povedať, že asi ešte nikde sa mi až takto nepáčilo…s Braňom sme sa zhodli, že svadobnú cestu v Toskánsku by sme nevymenili za žiadne Thajsko, Male Divy či inú exotiku. Určite sa ešte vrátime a prídeme aj so psíkom. Ďakujeme Ti veľmi pekne a sme radi, že sme sa mohli aj osobne zoznámiť s tebou a Martinom :)
Ešte raz veľká vďaka, robíš to skvele! Novomanželia Mandúchovci
Veronika Línerová, Martin, 31. Júl 2017
Dobrý deň Zdenka, ďakujeme veľmi pekne za email a zároveň sa ospravedlňujem za trošku neskoršiu reakciu. To je tak, keď človek po super dovolenke naspäť vhupne do rýchleho pracovného tempa - neporovnateľného s pohodovým Toskánskom :) Ďakujeme aj my veľmi pekne za krásnu dovolenku a aj napriek tomu, že bolo neskutočne horúco, tak sme si ju fakt užili. Všetko od ubytovania - vila Ilaria je úžasná, umiestnená uprostred romantických olivových a vínnych hájov. Taktiež všetky vaše tipy splnili naše očakávania, či už delikátne jedlo v CasaMia, ranná kávička v lokálnych miestnych potravinách Alimentari v Montefiridolfi, neodolateľná zmrzlina Dondoli v San Gimignano, na ktorú sa čaká v dlhých radoch, či krásna biela pláž Spiaggia Bianci v Rosignano (sódu bikarbónu sme prežili :) ). Navyše tipy na parkovanie - najmä vo Florencii boli na nezaplatenie :) Škoda len, že sme neboli dlhšie, pretože v tejto oblasti Toskánska je toľko krásnych miest, že sa človek jednoducho musí vracať späť. Nabudúce však asi na jar alebo na jeseň, kedy je toskánske slniečko trošku menej rozpaľujúce :) Veľmi by som však chcela poďakovať za milý a promptný servis od Vášho teamu ešte pred rezerváciou samotného pobytu, Timea bola veľmi milá a nápomocná a som tiež veľmi vďačná aj za zariadenie "bezlepkovej" stravy :) Fakt super! Ďakujeme veľmi pekne Zdenka Vám aj "Vašim dievčatám" za zariadenie krásnej dovolenky. Robíte fakt skvelú prácu a je určite fajn, keď sa človek môže na mieste priamo na niekoho obrátiť s tipmi na nejaké miestne "vychytávky" či odporučenia, resp. v prípade inej potreby.
Majte sa krásne! Ľubka
Ľubomíra Bigová, Humenné, 30. Júl 2017
refencia
refencia
Ahojte dievčatá (Zdenka & spol.), zámerne som použila toto oslovenie, keďže neviem koľko vás je v tíme :-) Chcem vám poďakovať za sprostredkovanie nádherného pobytu v Casale Marittimo, ak bude možnosť a príležitosť, budem vás znovu "atakovať". S mojim drahým sme boli veľmi spokojní. Neodradilo nás, že naša navigácia, ktorá v Rakúsku upozorňovala detailne na každý jeden objekt, po príchode do Talianska to jednoducho vzdala, zjavne ju prestalo baviť riešiť cesty a tunely, ktoré boli úplne bez satelitného signálu, intuitívne sme trafili tam i späť. Späť, lebo nás v piatok chytila kolóna niekde na úrovni Benátok, netrúfam si odhadnúť koľko km to bolo, minimálne 1 hod. sme stali, zázrakom sa nám podarilo zisť z diaľnice na nejakom výjazde, priznám sa, že sme sledovali jedného Taliana vo vedľajšom pruhu, ktorý vyjednával s poľským kamionistom v ďalšom pruhu, či ho pustí, pozreli sme s drahým na seba v jednom myšlienkovom pochode - v sekunde zvrtol auto a kľučkovali sme podobne ako spomínaný Talian, ďalej sme pokračovali až po Udine vedľajšími cestami, čo nám dalo ďalšiu možnosť vidieť iný "kraj" Talianska :) V Casale Marittimo a okolí sme preskúmali rôzne zakutia, myslím, že sa nám podarilo zablúdiť i na nejaké súkromne pozemky, kde sme obdivovali krásne vilky, olivové háje a vinice, tuje i borovice... našťastie, nikto nás nenaháňal, v Cecine sme si vychutnali more, nakúpili sme dobroty od vínka, olivového oleja, rôznych džemíkov a lekvárikov, korenín od domácich, ktoré sa nám po príchode domov úplne rozchytali:)) ltt som niečo "uškrečkovala" aj pre seba:)))
Veľké poďakovanie patrí aj personálu vo Fattoria Benedetta, boli úplne perfektní a neskutoční...
Zuzana Krajčovičová, Veľké Kostoľany, 24. Júl 2017
Dobrý večer Zdenka :)Včera sme sa vrátili z dovolenky v Sassete, ktorú ste nám sprostredkovali. Bývali sme v čarovnej usadlosti Campagna. Bolo to moje prvé stretnutie s Toskánskom a bola som spolu s mojou rodinkou skutočne očarená. Ten pokoj, ktorý dýchal z každého kútika krajiny bol až zázračný. Je naozaj ľahké si to zamilovať :) Boli sme len krátko, a žiadalo sa nám oddychovať a nič nerobiť, takže sme navštívili len zopár miest. Ale sme odhodlaní sa do Toskánska vrátiť, možno aj v inom ročnom období ako v lete :) Boli sme veľmi spokojní aj s ubytovaním v našom apartmáne so záhradkou a bazénom, aj so servisom a ochotou personálu. Všetci od majiteľky cez kuchárov až po paniu, ktorá sa starala o čistotu v našom apartmáne, boli prívetiví, milí a ústretoví, pripravení spríjemniť nám pobyt, poradiť aj zažartovať. Mimochodom pani majiteľka Vás nechala srdečne pozdravovať :) Ďakujem Vám, milá Zdenka, za sprostredkovanie dovolenky, predčila všetky naše očakávania. Prajem Vám, nech sa Vám darí v biznise, ktorý tak so srdcom vediete, ale aj v osobnom živote po boku feši snúbenca a v kruhu rodiny. Budem sa tešiť na ďalšie dovolenky v Toskánsku, určite Vás ešte oslovím s prosbou o ponuku :) Henrieta
Henrieta Baranovičová, Nitra, 24. Júl 2017
Ahoj Zdenka. My sme sa cítili úžasne, veľmi sme si celý pobyt užili. Ďakujeme Ti za tip na ubytovanie v krásnej usadlosti a taktiež za tipy na výlety, ktoré sme si vychutnávali každou bunkou tela, lebo všade kam naše oko pozrelo, zazrelo neskutočnú nádheru. Ako sme boli očarené nádhernou panorámou, tak sme nedokázali odolať toskánskej kuchyni a vínam. Vznešenú a hodnotnú architektúru a krásu a jemnosť umenia sme si vychutnali na každom kroku. Zažili sme dokonalú harmóniu všetkých zmyslov :) Myslím, že môžem povedať za všetky dievčatá, že sme si splnili jeden cestovateľský sen. Čo sa týka ubytovania vo vile, nemáme žiadne výhrady. Jediné malé mínus by som dala za bicykle požičané na recepcii. Boli podľa mňa v nepojazdnom stave s hrdzavou nenaolejovanou reťazou a takmer nefunkčnými brzdami. V tom kopcovom teréne boli tie bicykle nepoužiteľné. Ale keďže sme vynaliezavé Slovenky, veľmi rýchlo sme si spravili náhradný program - kúpanie v bazéne a fľaša prosecca ako bolestné za snahu športovať :D
Dúfam, že sa ešte uvidíme a želám Ti veľa spokojných klientov.
S pozdravom Soňa a Romi, Reni, Zuzi.
Soňa Pintešová, Bratislava, 16. Júl 2017
refencia
refencia
Dobrý večer prajeme Zdenka :) mali sme sa úplne fantasticky! Všetko bolo tak, ako sme si to predstavovali. Jedinú vec, ktorú by sme určite chceli zmeniť do budúcna...je dĺžka nášho pobytu v Toskánsku ;). Pár dní naviac by bolo super. Jedlo bolo famózne, krajina prekrásna a atmosféra magická. Veď Vy to predsa poznáte ;) Ďakujeme za nezabudnuteľné chvíle, ktoré sme s manželkou Barborkou prežili v Toskánsku (aj vďaka Vám / Sí,Italy).
Prajem pekný zvyšok leta a veľa úspechov.
Pozdravujeme z ,,tiež krásneho Podpoľania". Peter a Barborka
Peter Grňáč, Hriňová, 12. Júl 2017
Ahoj, Zdeni, ďakujeme krásne za sprostredkovanie ubytovania v tej najčarovnejšej vilke, akú sme si mohli na našu svadobnú cestu priať! Vila Cicolina je nádherné miesto so všetkým, čo k tomu patrí. Krásne zariadené izby s dobovým nábytkom, luxusný infinity bazén, poctivá a chutná toskánska kuchyňa a ten najúctivejší a najláskavejší personál, ktorý vám s radosťou splní každé želanie :-). Vedeli sme, že vo vilke Cicoline nás čakajú nádherné posvadobné dni, ale v skutočnosť bola krajšia ako naše predstavy! A odchod do Ríma bol o to ťažší :-( Ja som sa dokonca v ten večer, ako sme dorazili na ďalšie ubytko v Ríme, aj trochu rozplakala, že chcem ísť naspäť :D Darmo, Toskánsko je proste iný životný štýl, taký pomalší a pokojnejší, takže niet divu, že príchod do turistického Ríma bol pre nás trošku šok (ale zvykli sme si aj na to :-) Ďakujeme celému tímu Sí, Italy za tip - top ubytovanie a vilu Cicolinu odporúčame všetkým zamilovaným dvojiciam. Je to tam proste božské!!! Celý pobyt sme si užívali pokoj, počúvali svrčky a pofukujúci vetrík v korunách olivovníkov a popíjali lahodné víno Nobile. Nesmiem zabudnúť pochváliť aj školu varenia, opäť raz nás toskánska kuchyňa nesklamala :-) Tak ako minulý rok u Giulietty, aj tu sme varili super jedlá, jednoduché a pritom dokonalé. Môj Peťko už stihol zopakovať secondipiatti hneď po našom príchode domov - kuracie s citrónovou omáčkou a grilovanou zeleninkou. Ešte raz ďakujeme! Aj vďaka vám sa pre nás stala naša svadobná cesta nezabudnuteľnou!
PS: Zopakovali sme si aj výlet do San Gimignana, na fotke sme so zmrzkou od Dondolliho :-)
Želáme Vám všetko dobré! Čoskoro sa snáď znovu stretneme pod toskánskym slnkom!
Zuzka a Peti
Zuzana Starovecká, Bratislava, 04. Júl 2017
refencia
Pekný večer do Toskánska, Zdenka, píšem Vám za mojich rodičov, mamču môjho muža a kamarátov, ktorí s nimi boli. Mamina ma naháňa už od ich návratu domov, aby som Vám napísala a poďakovala za krásnu dovolenku:). Všetci sa nám vrátili najviac spokojní, oddýchnutí a nadšení z Toskánska, z ubytovania, z majiteľov, jedla, vína, z výhľadov, zo spevu cikád,....zo všetkého :). Za všetko asi hovoria slova môjho ocina, že ak by si mohol vybrať, kde sa narodí, bolo by to v Toskánsku :) Okrem toho, že bolo skvelé vlastne všetko :), veľmi ospevovali rodinu Alfani, ktorá pripravila úžasnú večeru, ale aj bez problémov pomohli, keď sa naši pri príjazde zasekli smerom do kopca :D Takže Vám a rodine Alfani za ich moc ďakujem. Za seba by som chcela veľmi poďakovať Vašim dievčatám - Timejke, Silvinke a Miške, ktoré so mnou celý čas komunikovali a boli trpezlivé, ústretové a moc zlaté :). Zdenka, my sme s nimi síce neboli, ale z ich rozprávania a fotiek som si istá, že Toskánsko určite navštívime (aj to vínko, ktoré z usadlosti priniesli by mohlo byt ďalším z dôvodov :D ). Takže verím, že sa "nepočujeme" poslednýkrát.
Prajem Vám krásny večer a ešte raz obrovské ďakujeme. Ivka
Ivana Koloňová, Hurbanova Ves, 03. Júl 2017
refencia
Ahoj Zdenka, keď sme sa rozhodli s tebou cestovať, mali sme nejaké očakávania aj predstavy, ty si ich nielen naplnila, ty si ich prekonala. Spolu so svojim tímom odvádzate skvelú prácu. Cestovali sme na poslednú chvíľu. Keď sme vyrazili z domu, ešte sme nemali rezerváciu a tvoje kolegynky boli skvelé a počas cesty to nakoniec dotiahli, aby sme mali kde večer skloniť hlavy. Neviem, kde mám vlastne začať, možno miestom, kde sme bývali, ktoré je nádherné, v krásnom prostredí a zariadené s citom. Skvelý personál, ktorý sa nám snažil vždy pomôcť, ak sme niečo potrebovali, ktorý vytváral domácu, veľmi príjemnú atmosféru, ktorú by som za nič na svete nevymenila za luxusné 5-hviezdičkové hotely. Úžasné raňajky vonku na terase pri rannom slniečku by som chcela zažívať každý jeden deň. Veľmi príjemné bolo aj stretnutie s tebou. Svoje nadšenie, entuziazmus a lásku k Toskánsku perfektným spôsobom prenášaš na všetkých svojich klientov, ktorých vlastne nepovažuješ za klientov, ale za svojich známych, či kamarátov a myslím, že práve toto je tvoja najväčšia devíza. Páčila sa nám tvoja priateľskosť, bezprostrednosť a hlavne tvoje tipy. Bez nich by sme sa určite nepustili správnym smerom a nevideli nádherne talianske Montefioralle a nemali skvelý obed v La Castellana, neochutnali svetovú zmrzlinu v San Gimignano a nezažili, čo je pravé Toskánsko v dedinke Montefiridolfi v pre nás najlepšej reštaurácii na svete Casa Mía. To je len zlomok z toho, čo si nám sprostredkovala. Mohla by som v pohode pokračovať ďalej, ale nechcem, aby ti sláva stúpla do hlavy, pretože ešte sú tu ďalší, čo sa musia zamilovať do Toskánska.
Bola to vlastne naša svadobná cesta a myslím, že aj vďaka tebe na ňu budeme spomínať vždy s láskou, ako na niečo výnimočné.
Ešte raz za všetko ĎAKUJEME
Michal a Lucia
Lucia Dzurová, Michalovce, 30. Jún 2017
Dobrý deň Timea, Zdenka, Silvia. Tak dlho očakávaná dovolenka sa skončila a my sme už doma plní krásnych zážitkov. Dovoľte mi poďakovať sa Vám za zorganizovanie pobytu podľa našich požiadaviek. Iste to nebolo jednoduché, trochu sme sa zapotili na oboch stranách. So všetkými objednanými akciami, ktoré sme si vybrali, sme boli spokojní, všade o nás vedeli a čakali nás. Či už to bola biofarma v krásnom prostredí, reštaurácia na krásnej pláži so západom slnka, kde bolo každé servírované jedlo nielen malým umeleckým dielom, ale i gurmánskym zážitkom, či návšteva Florencie so sprievodkyňou. Dni medzi tým sme využili na krásne výlety po okolitých mestečkách -Sassetta, Bolgheri, Castagneto Carducci, navštívili sme krásnu Elbu,...alebo pláž vo Follonike či pláž Baratti. No skrátka čas, ktorý sme mali, sme na 100% využili. Nemali sme jediný problém, či už niečo nájsť alebo zaparkovať. Ľudia k nám boli milí a vždy ochotní pomôcť. Z našej strany maximálna spokojnosť.
Ešte raz ďakujeme. Za celú skupinu Silvia a Vlado Šablicovci.
Silvia Šablicová, Bratislava, Jún 2017
refencia
Milá Zdenka, Silvinka, Timejka! Chcem vám poďakovať za krásny pobyt, ktorý som absolvovala minulý týždeň. Som plná dojmov, zážitkov. Krásna usadlosť Campagna bol zásah do čierneho. Krásne prostredie, romantické izby, príjemná pani majiteľka, milá pani upratovačka - Felicita, ochotná ukrajinská čašníčka... Prežila som úžasný týždeň s mojou rodinou, mimochodom bol to darček pre moju maminu k 75-tim narodeninám. Ja som v Toskánsku bola pred 6-timi rokmi a už vtedy som si povedala, že sa tu chcem ešte vrátiť... Chodili sme sa kúpať do mora, ktoré bolo blízko, po reštauráciách, boli sme na výlete v Pise a Siene. Cestou domov som sa kochala výhľadom na toskánske vinice, olivové háje, aby som si všetko uložila v hlave, normálne aj slza vypadla..., môj muž sa tomu smial. A znovu viem, že sa sem zase raz vrátim...
Silvia Majdanová, Prievidza, 27. Jún 2017
refencia
Milá Zdenka, chceme sa Vám zo 💕 poďakovať za to, že sme aj vďaka Vám mohli vidieť a zažiť tu krásu, ticho a pokoj, ktorý vládne v Toskánsku. V našom uponáhľanom živote nám to veľmi chýbalo. Tie dni nám utiekli ako voda, ale boli to nádherné dni. To všetko, čo sme mohli vďaka Vám vidieť a ochutnať bolo fantastické. Ako povedal môj manžel: "Zdenkine informácie majú cenu zlata."...ja môžem len potvrdiť. Na tento náš výlet budeme dlho spomínať, ale pevne veríme, že sa k Vám ešte vrátime. Prajeme Vám veľa úspechov, je vidieť, že svoju prácu milujete.
Petronela Mariňaková, Bardejov, 26. Jún 2017
Dobrý deň Zdenka:) Náš pobyt v Toskánsku bol ako inak čarovný :) Ubytovanie na usadlosti Alfani bolo nádherné romantické, s úplne dokonalým výhľadom z terasky, ktorý sme si vychutnávali každú voľnú chvíľku, ako inak než s vínkom v ruke. Obidve večere ktoré sme mali od Vás rezervované, boli naozaj výborne. Veľmi krásny zážitok sme mali najmä v záhrade rodinnej usadlosti v Montefiridolfi (prepáčte nepamätám si názov), bolo to autentické, milé, chutne a zábavne zároveň. Vrelo odporúčam každému, kto chce zažiť jednoduchú toskánsku atmosféru. Taktiež sa nám podarilo navštíviť (na podklade vášho bookletíku, ale samým) reštauráciu Casa Mia, čo bol obzvlášť krásny romanticky zážitok:)) Mali sme však rezervovanú cez Vás aj ochutnávku vo vinárstve Panzanello, ktorá nás trosku sklamala. Ide skôr o veľmi komerčne vinárstvo, kde sa prestriekalo popri nás veľa lodi na ochutnávky, vzhľadom na čo aj prístup domácich bol skôr komerčný ako taký domácky prívetivý, na aký sme boli zvyknutí. Vínko bolo u nich ok ale trošku predražené, keď to porovnám s inými. Z vášho bookletíku sme sa inspirovali aj na raňajky aj na večere, veľmi praktická vec. Musím povedať, že už dlho som vás sledovala, kde sa da, facebook, instagram...vždy som túžila s vašou pomocou ísť na výlet do Toskánska a vidieť všetky tie krásne miesta, ktoré vidím na vašich fotkách a videách. Nás výlet, teda až na jednu malinku výnimku, bol úplne dokonalý a veľmi sme si ho užili a preto by som sa Vám touto cestou rada poďakovala za všetko:))
Veronika Jureková, Bratislava, 25.Jún 2017
refencia
refencia
Neprešli ani tri dni, a už som vedela, že som v tom. Ja milujem Sicíliu, a ostrovy k nej patriace. Toskánsko som síce poznala, vďaka školským výletom, ktoré organizovala jazyková škola, v ktorej som kedysi študovala moju taliančinu. (Už je tomu 20 rokov) Ale k Toskánsku som nikdy predtým nezahorela láskou. Zdenka mi ponúkla spoluprácu s jej toskánskym projektom. Ponúkla mi miesto vyučujúcej taliančiny pri pobyte v Toskánsku pre Slovákov a sprevádzanie jej klientov – študentov pri spoznávaní naopak JEJ veľkej lásky 'Toskánska'. Ponuku som prijala s veľkou radosťou a veľkým prekvapením, že si vybrala práve mňa! Bola to pre mňa výzva a zároveň ďalší seriózny postup v mojej pracovnej kariére, čo sa týka vyučovania taliančiny. Pre zaujímavosť: So Zdenkou sme sa zoznámili cez výučbu taliančiny, cez jedného môjho dávneho bývalého študenta, ktorý ma Zdenke opísal ako ''talianskeho Ľudovíta Štúra'', a tak sa mi Zdenka ozvala. So Zdenkou sme sa zoznámili a začali študovať taliančinu na jeseň v 2015. Učila som ju formou SKYPE. S jej prístupom k taliančine som bola veľmi spokojná, bola veľmi poctivá v učení a ako vidno, aj Zdenka s mojím energickým, priamym a jednoduchým prístupom. Nikdy sme sa predtým nevideli. Iba počuli. Nemali sme zapnutú kameru, pre naše vzájomné domáce pohodlie. Prvýkrát sme sa videli, podali si ruky a objali až práve teraz, keď som dorazila do San Casciana. A tak to všetko začalo. Bez Zdenky by som určite neprežila ten prevrat vo mne, ten cit a silný pocit zaľúbenia sa do Toskánska, ktorý sa udial v mojom vnútri.
Zdenka a Martin (Martin Záhumenský - Masterchef – Slovensko 2016) patria k sebe. Nie iba ako partnerský pár, ale aj pracovne. Oni dvaja vám to Toskánsko ponúknu na striebornom podnose. A vy zrazu pocítite chuť jedla ako niečo úžasné a doteraz nepoznané a doteraz nevychutnané. Cez Štěpánku, sprievodkyňu Florencie, objavíte dôležitú históriu Florencie, vôňu parfumov, a vôňu Florencie, vôňu Toskánska, vôňu Talianska... vôňu života. Zrazu objavíte zmysel života. V úplne jednoduchých veciach. V jedle, v chlebe našom každodennom... vo vôni parfumov... v radosti z ľudskej práce. Cez lásku medzi Zdenkou a jej Martinom objavíte ''ako ON všetko zanechal kvôli NEJ, kvôli láske, kvôli žene, ktorú miluje, a rozhodol sa milovať''. Pohľad na tú čistú a nefalšovanú lásku medzi mužom a ženou vám ponúka Zdenka a Martin. Zdenka a Martin ponúkajú aj slzy dojatia. Áno, vyšli aj slzy dojatia. To všetko ponúka Zdenka Jakešová a jej 'Sì,Toskánsko'. ONA o tom ale nevie, ale my sme to všetko prežili a prežívali naplno. To ONA nás svojou láskou k Toskánsku dostala. To ONA cez svoju prácu nás opantala a učarovala nám. To ONA a Martin nás naučili vidieť život pozitívne, bohato a zamilovane. To ONA a Martin ma naučili sa k môjmu Emíliovi začať správať jemnejšie, trpezlivejšie, chcieť byť tiež upravená a krásna pre môjho Emília. Zaľúbiť sa ešte viac do môjho Emília a vážiť si ho! To ONA a Martin ma naučili cítiť vôňu vína, vychutnať si ho s eleganciou a začať k nemu pristupovať a začať sa k nemu správať ako k Božiemu daru... cez poctivú prácu a pot vinárov.
Zdenka ďakujem, Martin ďakujem. Moji prví študenti v Toskánsku Marián alias Franco, Janka, Andrejka a Danka, ďakujem vám, že ste prijali Zdenkinu ponuku. Vďaka vám som mohla prežiť to, čo sme spolu prežili, aj vďaka vám chcem byt lepšia, ľudskejšia, jemnejšia, poctivejšia, viac milujúca, viac chápajúca, viac trpezlivejšia... Nikdy na naše lekcie a čas strávený s vami nezabudnem! Ste to všetko práve VY, ktorí posúvajú druhých dopredu. Ja som učila vás, ale vďaka vám som sa aj ja naučila veľa nových vecí. Veľa dôležitých vecí. Aj na moje veľké prekvapenie, ste sa z úplných začiatočníkov, ktorí nevedeli, ani ''mäkké F'' stali mierne pokročilí, ktorí zrazu vedeli si s istotou vypýtať kávu a nebáť sa sami a s istotou predstaviť sa, a čo to o sebe aj keď len to najzákladnejšie povedať, a chcieť sa vyjadriť v taliančine a chcieť pokračovať v štúdiu taliančiny aj po návrate domov.
Allora, moje veľké Sì 'Sì, Toskánsku' a Zdenke.
Ďakujem Zdenka a ešte raz Grazie.
Silvia Nemečková, Pantelleria / IT, 24. Jún 2017
Buongiorno Zdenka,
domov sme nakoniec šťastlivo docestovali,
do bežného života ťažko sa zapracovali.
Teraz každý večer doma fotky pozeráme
a na pobyt si pri vínku spolu spomíname.
Florencia bola veľká, plná krásnych pamiatok a ľudí,
v Siene bolo všetko skvelé, tu sa človek nenudí.
V San Giminane vysoké veže a skvelá zmrzlina,
San Donato maličké, dobre sa naň spomína.
V Panzane víno u Stefana, pri ňom srdce zaplesá,
ženu má on z Popradu, rád po slovensky pokecá.
Rada in Chianti, o tej sa dajú skladať básne,
v Montefioralle je prechádzať sa v noci krásne.
Skvelý pocit z každého dňa nakoniec skvelé večere dotvorili,
v La Fattorii, CasaMii aj La Castellane
skvele nám navarili.
A Vila Ilaria? To je pre dušu a srdce človeka doslova raj,
prejsť sa k hrobke či plávať večer v bazéne však nebolo to naj.
Voňať jazmín a piť vínko, to poteší v tele každú bunku,
jedine na raňajky by mohli dať aj vajíčka a šunku.
Inak bol však pobyt super, za všetko Vám ďakujeme,
všetkým známym Vás odo dnes odporúčať budeme.
S pozdravom Blanka a Rado
Blanka a Rado Č., Zvolen, 18. Jún 2017
refencia
refencia
Zdenka ani neviem, či slovo "úžasné" vystihuje naše pocity po toskánskom pobyte. Mám krásnu prácu a cestujem po svete, ale len druhýkrát sa mi stalo, aby som odniekiaľ odchádzala dojatá a so slzami v očiach. Ranné stretnutia pri spoločnom stole a raňajkách, kde sa slovenčina striedala s angličtinou, a nemčina s francúzštinou, kde sme sa až zadúšali, keď sme si my "mladí" rozprávali kto kde bol deň a kam "určite treba ísť, lebo tam je super", milí ľudia, na ktorých sme mali veľké šťastie, večerné diskusie v záhrade s fľašou Chianti, burratta s hľuzovkou v La Castallane, ranné bežecké tréningy po toskánskych cestičkách kde som ochkala ako je krásne a viac fotila, ako behala, siesty nad bazénom, kde jediným zvukovým podmazom boli cikády a lokálne vtáctvo, prechádzky po dedinkách, ochutnávka na bio farme u Daniely, výborný koláč upečený Valeriou a Robertou na manželovu 40-tku, kľud, pohoda a akási vnútorná pokora sú len štipkou z toho, čo sme za 4 dni zažili aj vďaka Vám a "Sí, Toskánsko" projektu. Veľmi sa tešíme na október, kedy prídeme opäť, a na budúci rok, a ten ďalší, a... My sme si totiž našli, Zdenka, ďalší kútik na svete, kde nám je strašne fajn. Ďakujeme veľmi pekne za rady, za organizáciu, rezervácie, za milý a vždy promptný prístup. Prajeme Vám hromadu spokojných klientov - Toskáncov, nech sa Vám krásne darí a nech je Vám čarokrásne.
Lucia a Cédric Béchir
PS1: veríme, že Pappa mia je "už-už na spustenie", budeme urgentne potrebovať všetky tie toskánske dobroty.
PS2: posielame pár fotiek, aj keď v hlavách ich máme tisícky.
Lucia Béchir, Žilina, 04. Jún 2017
Ahoj Zdenka, tak cesta na Slovensko bola v poriadku, auto vydržalo a žiadna ďalšia sviňa na ceste už nebola:) Veľmi sa nám páčilo ubytovanie, raňajky, výlety, mestečká, jedlo, kľud a hlavne sme si oddýchli a videli krásne Toskánsko aj Benátky. Musím sa pochváliť aj ja, že v Benátkach sme sa zasnúbili na gondole, takže Taliansko bude pre nás veľmi pekná spomienka. Isto sa ešte raz vrátime a snáď aj uvidíme, prajeme nech sa ti darí a ďakujeme! Bolo krásne:)
Adriana Luptáková, Nové Mesto nad Váhom, 23. Máj 2017
refencia
refencia
Doma už zarezávam (DPH účtovníčku nepustí) ale z pocitov ktoré som si doniesla z Toskánska budem ešte dlho čerpať... Ešte raz Vám z celého srdca ďakujeme. Aj my sme si hovorili, že škoda, že sme sa s Vami nemohli stretnúť, napriek tomu Vaše rady a odporúčania v dopise boli pre nás neoceniteľné. Toskánske cesty - čo musíme ochutnať - kde zaparkovať - list sme stále nosili so sebou :) Veľmi ste nám uľahčili objavovanie krás Toskánska. Plnili sa všetky moje sny a manželove predstavy. Od ubytovania (mimochodom Roberta je úžasná osôbka), cez stravu, až po to úžasné, autentické, tiché ubytovanie, kľud a krásy krajiny.
Jediné ste nám neodporučili ... zobrať zo sebou autochladničku :)))))))
Bolo to to najlepšie, čo sme si s manželom na prvú našu "čisto v dvoch" dovolenku mohli priať!
Ďakujeme ešte raz. Gabriela a Andrej Novotný
Gabriela Novotná, Martin, 23. Máj 2017
Milá Zdenka a celý tím,
tak po nádhernom týždni sme šťastne pricestovali domov plní spomienok a aj s plnou taškou dobrôt, ktoré by sme mohli jesť celý deň. Troška nezvyk sa dnes ráno zobudiť a nemať pred sebou ten úžasný výhľad a neskutočné raňajky, ktoré vedia pripraviť v usadlosti Borgo, no a samozrejme bez Dotta, ktorého sme si všetci veľmi obľúbili, to bol najlepší kamarát pre nášho Mattiaska. Málokedy sa mi stane, že sa mi tlačia slzy do očí, keď opúšťam niektorú krajinu, ale tu je to vždy. Ešteže som mala slnečné okuliare 😉 Ďakujeme krásne za celé sprostredkovanie a skvelé tipy a verím, že sa opäť skoro vidíme.
Lenka Luknárová, Bratislava, 21. Máj 2017
refencia
Ahoj Zdenka, cestovať do Toskánska s vami bola pre nás veľmi príjemná a výnimočná skúsenosť. Ako sme spomínali už počas pobytu, ukázali ste nám Toskánsko trochu inak, ako sme ho poznali z vlaňajška, kedy sme šli „na vlastnú päsť“. Veľmi sme ocenili návštevu Florencie so sprievodkyňou ako aj veľmi príjemnú spoločnú večeru, ktorá priniesla zaujímavý networking v rámci slovenskej komunitky :) Ubytovanie bolo veľmi fajn a čisté, aj keď nás trošku zmiatol názov usadlosti z vašej ponuky, a potom z inštrukcií, ale nakoniec sme všetko našli presne tak, ako bolo treba. Personál v usadlosti bol extrémne milý a pozorný a zamestnanci boli naozaj hrdí na svoju prácu a služby, ktoré nám poskytovali. Jediné, čo by sme zmenili, je dĺžka pobytu, radi by sme ešte prechodili ďalšie toskánske zákutia, kaviarne, reštaurácie a farmy. Mne ako kuchárovi učarovala kvalita toskánskych surovín a intenzívne chute jedla a lokálneho vína, Danka si zase užívala nádherné výhľady, históriu a všetko, čo okolie ponúka. Celkovo nám veľmi učaroval Toskánsky lifestyle a určite sa radi znova vrátime. Ďakujeme veľmi pekne, že ste si spolu s Maťom na nás našli čas a osobne sa nám venovali. Prajeme vám krásny deň, kopec zdravia a veľa síl k práci na vlastnej usadlosti :)
S pozdravom Danka a Tomáš... samozrejme, že pozdravujeme aj Maťa :)
Tomáš Tejbus, Poprad, 15. Máj 2017
refencia
Milá Zdenka, v poriadku sme pricestovali domov, plní krásnych zážitkov, ktoré nás ešte dlho budú dobíjať energiou. Veríme, že sa do Toskánska ešte vrátime, je to úžasná krajina s neuveriteľne pôsobivými zákutiami na každom kroku a rozprávkovými mestečkami. Ďakujeme za Vaše tipy a rady, vytknúť Vám naozaj nič nemôžeme, ubytovanie, ktoré ste nám ponúkli, bolo čarovné s milým personálom, chutnými jedlami a vínami. Pochodili sme za týždeň naozaj veľa krásnych miest, pozreli Volterru, San Gimignano, Sienu, Montalcino, Montepulciano, Pitigliano, Sorano, kúpali sme sa v prírodných termálnych prameňoch Saturnie a Bagni di San Filippo - všetko bolo nezabudnuteľné.  Ochutnali sme aj veľa výborných toskánskych vín, okrem miestnych z malých dedinských vinárničiek aj slávne (a manželovo obľúbené) Brunello, Nobile a samozrejme Chianti Classico. S miestnymi syrmi a salámami boli fakt špičkové! Výborne sme sa cítili aj na obede u chýrneho mäsiara Daria Cecchiniho, ďakujeme Vám za rezerváciu, to bola show! Prajeme Vám veľa ďalších spokojných klientov a veľa úspechov vo Vašej práci! Dúfame, že sa ešte uvidíme!
Judita a Miro
Judita Petrufová, Veľké Blahovo, 15. Máj 2017
Ďakujeme, oddýchli sme si, miestami až príliš, lebo ten kľud a ticho bolo pre nás nezvyčajné, ako z inej planéty :) Po ceste k Vám sme navštívili ešte Veronu, Bolognu a potom Volteru (stretli sme tu Andrea Bocelliho :) prechádzal sa na koni po starom meste), San Gimignano (veľmi krásne mestečko), okolité dedinky. No a Florenciu jeden celý deň, kde sme si boli pripomenúť naše zásnuby spred 9 rokov na moste Ponte Vecchio :) To bolo veľmi milé a romantické. Ubytovanie bolo nádherné ako aj cele okolie. Pani majiteľku sme síce nestretli, ale veľmi pekne sa o nás starali aj pani domáce, vždy nám ponúkli čajík aj koláčik aj v priebehu dna. Raňajky boli veľmi chutné a bohaté. Posledný večer sme boli večerať v dedinke Montefiridolfi, podľa vašej rady. Menši priestor už na reštauráciu asi neexistuje, napriek tomu to má nádhernú atmosféru, s úžasným jedlom a pitím a, samozrejme, majiteľom. Takže pre nás veľký zážitok. Takže to celé hodnotím samozrejme veľmi pozitívne, bol to úžasný výlet, útek z mierne chaotického, uponáhľaného životného tempa do oázy ticha, nekonečných výhľadov, viničov, olivovníkov, rannej hmly, rozprávkových kamenných domčekov, pôžitkov z jedla a vína, ale aj mestského talianskeho života. Ďakujeme za starostlivosť, vaše tipy, odporúčania a ochotu aj za váš osobný prístup ku klientom, je to veľmi príjemné a je cítiť, že to robíte s láskou. Mrzí ma, že sme sa nemohli stretnúť, tešili sme sa, že Vás spoznáme aj osobne, ale aspoň je príležitosť prísť aj nabudúce :) Veľmi pozdravujem a držím palce, nech sa Vám darí v súkromnom i pracovnom živote. Budeme i naďalej sledovať vaše príspevky, fotky a tešiť sa na ďalšiu návštevu.
Pozdravujem aj Timeu a tiež ďakujem za pomoc.
Simona a Michal
Simona Novomeská, Bratislava, 10. Máj 2017
refencia
refencia
Mila Zdenka, Timea i Silvia, po návrate z našej zatiaľ poslednej toskánskej dovolenky vám chcem ešte raz poďakovať za vaše spoločné úsilie, aby ste nám umožnili opäť, ako už aj v minulosti, navštíviť čarokrásne a nášmu srdcu veľmi blízke Toskánsko. Zase sme sa presvedčili, že Si,italy a celý váš tím je pre nás istota príjemne stráveného času na úžasných miestach. Vila Cicolina je krásne romantické miesto, Alia ale aj ostatní boli milí a vždy ochotní pomôcť. Deň strávený s Andrea bol typický taliansky počínajúc ránom, keď zabudol, že je pondelok a presviedčal ma v telefóne, že sa máme stretnúť až v pondelok 😄😄! Poobede sme odchádzali s kufrom plným vína, medu, oleja a syra 😄. Videli sme krásne mestečká Montepulciano, Montalcino, Montichelo, Arezzo, Cortona, Pienzu, Monteriggioni, Colle du Val dElsa, Volterra a Pisu. Aby som nezabudla, ako nás milo potešil pozdrav od Zdenky v podobe vínka na privítanie! Zdenka, ty vieš byť skutočne originálna a práve takéto maličkosti ma vždy dostanú. Vieš ukázať, že každý jeden hosť je pre teba dôležitý, a to si nesmierne vážime, a preto sa aj radi vraciame a verím, že to nebolo naposledy.
Prajem vám všetkým len dobré nech sa vám deje a ešte mnoho mnoho aspoň tak spokojných Toskáncov, ako sme my!
Zdravíme vás Dana René Ivet Miro
Danka Micková, Trenčianska Turná, 30. Apríl 2017
Ahoj Zdenka, ďakujeme krásne za príležitosť cestovať cez Vás do Toskánska. Ubytovanie bolo krásne, s atmosférou, s krásnou prírodou a perfektnou možnosťou voľného a bezpečného pohybu detí okolo domu, čo sme naozaj ocenili, lebo naša Nelka je prírodný typ a potrebuje sa hýbať a skúmať. Celý čas behala okolo domu, chytala jašteričky, hľadala šišky a dokonca našla aj nejaký kameň so skamenenými korienkami, tak ho stále skúma :) Pani Ivana bola veľmi milá a príjemná a naozaj sa snažila. Veď my sme ani nevedeli odísť, tak sme tam ostali o deň dlhšie :) ležali sme na tráve a večer sme si grilovali steaky s Bartalošovcami a Košičanmi (ktorých sme predtým vôbec nepoznali) :) Navštívili sme San Gimignano a Volerru, čo sme mali aj v pláne a boli sme dokonca aj pri mori :) Tie spoločné jedlá (večera aj obed) boli úplne fantastické! Jedlo neskutočné a super bolo aj to, že sme mali možnosť komunikovať aj s ľudmi, ktorí tam boli viac-krát a vedeli poradiť, kam ísť a čo nevynechať :) Negatívnu skúsenosť nemáme a hlavne problémy nehľadáme a nevytvárame :) Celý výlet bol super a užili sme si ho :) Určite splnil naše očakávania :) Myslím, že aj naše staršie deti nám závideli, lebo veď podľa nich,čo by tam s nami asi tak robili, nie? Ďakujeme krásne a želáme veľa spokojných cestovateľov a nech sa Ti darí ! Určite sa ešte stretneme :)
Kratochvílovci
Zuzana Kratochvílová, Modra, 20. Apríl 2017
Milá Zdenka, sme nadšené z nášho výletu, určite sa do Toskánska vrátime, a to určite aj vďaka Tebe a tímu Sí, Toskánsko. Neviem, čo ma pritiahlo do Toskánska, tvoju FB stránku som sledovala asi rok a povedala som si, že ak Toskánsko, tak s Tebou, so ženou, ktorá s takou láskou píše o krajine, o ľuďoch tam žijúcich, ich zvyklostiach... dali sme sa dokopy 5 báb (všetky sme si rodina :D tri sesternice, dve sestry, dve dcéry :D). Ale, ani vo sne mi nenapadlo, že nájdem neskutočnú rozprávku, ten pocit, ako by som sa tam narodila, pocit domova. Toskánsko má X podôb, za každou zákrutou nájdem niečo, čo mi zhodí sánku dolu :D, a zákrut je tam požehnane. Oblasť Chianti odporúčam každej duši, ktorá miluje prírodu, výborné jedlo a skvelé vínko, vinice, olivovníky, pohľady na nádhernú krajinu... toto všetko je tam v jednom. Bývali sme v Machiavelliho zámočku pri San Casciano in Val di Pesa (Firenze), skvelý a ochotný personál, nádherný apartmán, nádherné okolie, nádherná usadlosť... ak chceš počuť negatíva, tak len to, že náš apartmán bol obrátený na severnú stranu a chýbalo nám slniečko na terase, čo môže byť v lete výhodou, v čase nášho pobytu nevýhoda. Tiež ľutujem, že sme nemohli využiť ten nádherný bazén, ale to je tiež o výbere termínu, budem nabudúce na to myslieť :D. Neviem sa dostatočne poďakovať za ochotu Tebe aj Tvojmu tímu, Vaše odporúčania mali hodnotu zlata, spoločný obed bol pre mňa aj dievčatá krásny zážitok, navštívili sme aj mäsiara Daria, urobili si z nás dobrú srandu, boli sme tam v hodinu, kedy nepredávali, iba pili, ahaha, vrátili sme sa a boli super. A tiež ďalšie Tvoje odporúčania a rady...
ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM, a baby tiež. Určite sa vrátime, a možno dovedieme so sebou aj ďalšie spriatelené duše :D
Ľubica Grúberová, Bernolákovo, 19. Apríl 2017
refencia
Milá Zdenka. Už sme už boli mnohokrát v Toskánsku, tak sme sa rozhodli, že vyskúšame niečo nové. Vymysleli sme, že sa vyberieme do tohto krásneho kraja aj s našimi dvomi psami. Potrebovali sme špeciálne ubytovanie, tak aby sme nerušili okolie. Na tvoje doporučenie ubytovanie u Micheleho vo všetkom zabezpečilo naše potreby. Ako si nám na začiatku povedala, že Taliani sú do psov zbláznení, tak sa nám do poslednej bodky splnilo. Nemali sme žiadne problémy či v reštauráciách, vinotékach alebo kaviarňach. Všade sme boli vítaní. Posledný októbrový týždeň sme zažili našu najkrajšiu dovolenku v Chianti.  Počasie bolo úžasné, akurát pre náš naplánovaný program. Tebou doporučené malé vinárstva / ako si hovorila žiadna komercia/, alebo dedinka Montefioralle, kde sme boli jediní turisti, nám splnili aj tie najtajnejšie očakávania. Tvoj osobný prístup /ako aj pomoc Silvie / si vysoko ceníme a každému môžeme len doporučiť tvoj cestovateľský projekt. Nakoniec každému, kto sa bojí ísť na dovolenku do Toskánska s domácim miláčikom radím, aby si vyskúšal takéto dobrodružstvo.
Ďakujeme
Timea, Tibor st., Tibor ml., Barney a Shiney
Tibor Bitter, Komárno, 11. November 2016
Milá Zdenka & co., naše prvé stretnutie s Talianskom resp. Toskánskom bolo cez ochutnávky vín, syrov, steakov a množstva ďalších jedál, hrou na jednom z najkrajších golfových ihrísk a zoznámením sa s perfektnou partiou ľudí úžasné! Ďakujeme. :)
Oceňujeme trpezlivý a milý prístup. Flexibilitu pri tvorení programu počas pobytu! Veľká vďaka za množstvo dodatočných zaujímavostí, rád, informácií o okolitých mestách, dedinkách, miestach, tradíciách...
Zdenka, naozaj ponúkaš niečo čo si sama zažila, zažívaš každý deň, a je to vidieť! Bolo príjemné byť aspoň nakrátko súčasťou toho všetkého. :)
Držíme palce aby sa vám ďalej s rovnakým zapálením darilo sprostredkovať zážitky z Toskánska!
Prijemny den, Petra za Petru a Fera Konkoľových
Petra Mikolaiová Konkoľová, Senec, 24. Október 2016
Ciao ciaoooo, Zdenka, keďže nás bolo viac, posielam poďakovania:-)))) Famózna dovolenka plná krásnych zážitkov. Čarovné chvíle v lone úžasne krásneho vínka a fenomenálnej prírody i v kruhu nádherných, úspešných a skvelých ľudí. Výborný nápad, za únos do Toskánska, vínnu kúru, chutné a kvalitné jedlo a hlavne príjemnú spoločnosť. Krásne chvíle ostanú v nás.
Zdeni...Famózny zážitok, výborná organizácia.
PS: Toskánsko nás naučilo poznať pravú chuť vína. Už len naučiť vidiečanov v Toskánsku slovenskú zábavu po degustácii vína :-))) ĎAKUJEME.
Tatiana Kuchta, Bardejov, 17. Október 2016
Také zdravíme Zdenko, odpovídám poněkud později, ale po velice neochotném :-) návratu domů a do reality, jsme téměř okamžitě museli služebně odjet a já si říkala "odepíšu až budu mít dost času, abych výstižně vylíčila, jak moc se nám v Toskánsku líbilo" . Nakonec jsem pochopila, že to napsat nejde, prostě jsme se Toskánska zamilovali na první pohled, na první ochutnání a stala se z něj naše srdeční záležitost. V pošmourných podzimních dnech si přivolávám vzpomínky na čarovná místa, která jsme navštívili, na stříbrné olivové háje, nádherné západy slunce, středověká městečka, průzračné moře v zálivu Baratti, vůni borovic v horkém odpoledni, božský klid, skvělé toskánské víno, olivový olej který jsme si dávali snad na všechno :-D a v neposlední řadě na úžasné jídlo. Zamilovali jsme se do kouzelných městeček Suvereto a Sassetta a byli oslněni Florencií.
Ubytování v Sassettě bylo kouzelné, v tichu uprostřed lesů a přitom na dosah mořského pobřeží a nadchla nás procházka na farmu La Cerreta. Dali jsme si oběd v místní restauraci a když nám jídlo přinesli a já ochutnala, měla jsem pocit, že jsem umřela a jsem v gurmánském nebi :-D a jejich bílé víno Vermentino je úžasné (a to bílé víno normálně nepiju, ale v Toskánsku mi to nedělalo nejmenší problém).
Především díky Vašim skvělým tipům, jsme ochutnali skvělá jídla a navštívili všechna ta kouzelná místa a využili jsme i tip na návštěvu místního vinařství Chiappini. Další ubytování v zámečku Castello di Bibbione bylo i přes menší problémy s vodou ;-)také super - procházka při západu slunce mezi olivovými háji, oběd v Casa Mia a večeře ve vesničce Montefioralle v La Castellana.
Protože se nám z Toskánska vůbec nechtělo odjet, nakonec jsme si ještě na poslední chvíli našli ubytování kousek od Florencie a apartmán nebyl tak kouzelný, jako ty od vás, ale okolí i milí majitelé nám to vynahradili. Zažili jsme tu jeden z nejkrásnějších západů slunce, výhled jsme měli přímo na Florencii a milí pan majitel nám dal svolení ke konzumaci plodů na jeho zahrádce, takže jsme si každé ráno natrhali čerstvé fíky a ořechy a ochutnávali rajčata.
Ještě jednou děkujeme za rady a tipy, které jsme od Vás měli, bylo to super, kouzelné, nezapomenutelné a už teď bych chtěla být zpátky!
Hezký den Hanka a Petr
Hanka Jiravová, Teplice, 16. Október 2016
refencia
Náš pobyt vo vile Ilaria bol čarovný a dokonalý od prvej do poslednej minúty. Ten nádherný voňavý vzduch, lúče toskánskeho slnka, ktoré nám každý deň pripomínali, že sme šťastní práve v ten moment, ktorý sme prežívali, milí a prívetiví Toskánci, výborné jedlo a neskutočná chuť vína z oblasti Chianti, čarovné zákutia, v ktoré sme ani neverili, ze môžu existovať, spôsobili, že sme s mojím mužom opäť raz do seba zamilovali, užívali si prítomnosť jeden druhého a chceli zastaviť čas. Prechádzky historickými uličkami Florencie, nádherná architektúra, návšteva Pisy, bezstarostný deň strávený cestovaním na Vespe toskánskymi mestečkami a dedinkami alebo prechádzky len tak - pomedzi vinice a olivové háje. To všetko je to, čo sme mohli prežiť vďaka Si Italy. Zdenka, ďakujeme ❤
Marianna Hojníková, 30. September 2016
Zdenka, v prvom rade sa chceme poďakovať za sprostredkovanie našej jesennej dovolenky :) Veríme, že po tomto prvom raze ešte využijeme služby Sí Italy... Nesnívaj svoj život, ale ŽI svoje SNY...
Som šťastná, že som si mohla splniť jeden zo svojich snov, a že som mala možnosť na vlastnej koži okúsiť čaro Toskánska. Budú mi chýbať tie jesenné rána, kedy človeka zobudia slnečné lúče...ten pokoj, ktorý cítiť všade navôkol, až má človek pocit, že zastal čas a nerobí nič iné, len si vychutnáva daný moment...vôňa rozmarínu, ktorá sa mieša s vôňou lesa a olivovníkmi...a keď ste tu s milovanou osobou, nič nemôže byť dokonalejšie a krajšie ;)
Ach, la dolce vita! Verím, že sa sem ešte vrátime a všetkým Toskánsko odporúčame... Buonasera ;)
Tamara Šimčáková, Poprad, 30. September 2016
refencia
Dobrý deň Zdenka, všetko dobre dopadlo a už si naplno zvykáme na bežný život. S Mirkou sme si často premietali pobyt v Toskánsku a triedili sme spomienky. Jediná zásadná vec, ktorú by sme zmenili, je doprava. Prišli by sme autom, napriek komplikáciám, ktoré to prináša. Ja som si však bez auta vďaka Martinovej starostlivosti výdatne oddýchol. Dodatočne sme si najviac ocenili návštevy všetkých podnikov/fariem, ktoré samy produkujú zaujímavé, zdravé a chutné produkty (aj služby). Mali sme dobrý pocit zo vzťahu farmárov a výrobcov k životnému prostrediu a k tradičným spôsobom výroby potravín. To súvisí aj s predmetom nášho podnikania, preto nás to zvlášť zaujalo. A hľadanie hľuzoviek? To bola čerešnička na torte. Keď sme prišli domov, s potešením sme si pozreli certifikáty.
Osobitnou kapitolou pobytu bola práca a mentorstvo/koučing Martina Záhumenského. Jeho kulinárske počiny len potvrdili jeho majstrovstvo. Naviac sa ukázal ako motivátor dobrej nálady a empatický člen tímu.
Sami by sme si tento pobyt nevybrali, v budúcnosti však budeme niečo podobné určite hľadať. Jozef a Mirka
Jozef Pisoň, Banská Bystrica, 26. September 2016
refencia
Ahoj Zdenka, chceme sa ti za všetko veľmi pekne poďakovať. Si úžasná žena! Urobila si z nášho "obyčajného" týždňa v Toskánsku týždeň, na ktorý do konca života nezabudneme. Celá rodina zažila krásne (a horúce) dni, ktoré boli bohaté nielen na cestovateľské zážitky, ale samozrejme aj kulinárske, a aj rôzne iné :) Každý si našiel to, po čom mu srdce pišťalo: či už kľud na vilke pri bazéne, kúpanie v mori, pamiatky a kultúru, dobré vínko a gastronómiu - toskánska paleta je pestrá :) A atmosféra neopísateľne úžasná. Jediné negatívum je, že čas plynie aj tam, a dovolenka sa raz musí skončiť :/ No pevne verím, že do Toskánska sa ešte vrátime (a len so Sí Italy) a navštívime aj ostatné zaujímavé miesta, reštaurácie a atrakcie, o ktorých píšeš vo svojom skvelo spracovanom booklete. Naozaj sme všetci veľmi veľmi spokojní a jeden týždeň nám fakt nestačil! :) A ja môžem vyhlásiť, že "Sí" som nepovedala len svojmu mužovi v Toskánsku, ale aj samotnému Toskánsku. Prajeme ti ešte veľmi veľa spokojných klientov!
Alica & Dano s rodinami
Alica Števove, Málinec, 21. September 2016
Zdenka dobrý deň. Všetko bolo úplne úžasné. Nenudili sme sa ani chvíľočku.Vaše tipy boli presne to, čo sme potrebovali, aby sme neblúdili len komerčnými cestičkami Toskánska. Tipy na kávu a miestne raňajky v malinkých zastrčených uličkách boli skvelé. Tak isto autentická večera u Alfaniovcov, či u Daniela&Davide (aj s prehliadkou talianskeho temperamentu:-)) Ubytovanie nádherné, okolie tak isto, čo výhľad, to rozprávka. Jedlo - až do plaču aké jednoduché veci dokážu byť také chutné. Počasie ste tiež zariadili nádherné.
Myslím, že ani jedna z nás tu nebola naposledy a určite Vaše služby čoskoro využijeme zas.Samozrejme odporúčame aj priateľom:-)
Robíte to super, držíme palce
Zuzana Habalová, Liptovská Sielnica, 21. September 2016
refencia
refencia
Ahoj Zdenka, docestovali sme v poriadku, len to bolo dosť náročné, lebo nás na Slovensku zastihla riadna búrka a hustý dážď, tak nám cesta po Slovensku trvala nekonečne dlho....Čo sa týka dovolenky, tak vôbec nemáme čo vytknúť, všetko bolo úúúžasné a všetci sme boli spokojní...ubytko, prostredie, krajina, milí Taliani,  jedlo, pitie a aj počasie...
Veľmi dobre si na nás zapôsobila aj Ty a Tvoj bezprostredný a profesionálny prístup ku klientom..fakt veľmi milo si ma prekvapila a zároveň potešila nádhernou kyticou :-)...je to presne môj štýl a úplne si sa trafila...veľmi oceňujeme aj Tvoje tipy na výlety, vďaka ktorým sme videli krásne historicko - romantické miesta, ktoré potešili nielen telo, ale aj dušu :-)...aj keď  sme veľa precestovali a unavili rodičov,  všetko stálo za to...a vôbec neľutujeme, že sme našu svadobnú cestu premenili na rodinno-svadobnú dovolenku :-)....rodičia boli tiež unesení z krajiny, historických miest, ktoré sme navštívili a taktiež aj z dobrého vínka a špecialít, ktoré sme ochutnali :-)...len nás mrzela jedna vec a to, že sme nestihli ísť s Tebou na štvrtkové trhy a hlavne, že sme Ťa nestihli pozvať  na degustáciu našich výrobkov pri dobrom vínku :-) A ocka zasa mrzelo, že neochutnal Tvoju domácu slivovičku :-)....no verím, že toto nebola naša posledná dovolenka v Toskánsku a určite sa tu znova vrátime cez Tvoju cestovku...Boli sme nadmieru so všetkým spokojní a ak by chcel niekto navštíviť Toskánsko, tak určite vrelo odporúčam Si Italy :-)
PS. A keď budeš mať cestu okolo BB, tak sa ozvi, skočíme na kávičku :-)
Marcela Beličková Brieniková, Banská Bystrica, 19. September 2016
Krásny deň Zdenka. My ďakujeme Vám za sprostredkovanie úžasného pobytu. Bolo nám perfektne, nie je nič, k čomu by sme mali výhrady. Ubytovanie bolo romantické, vkusne zariadené, veľmi nám vyhovovala poloha a minimum ľudí :) Pán a pani domáca boli veľmi priateľskí. Pláže neskutočné, nikdy sa mi odtiaľ nechcelo ísť preč :) A v neposlednom rade chcem vyzdvihnúť Váš osobný prístup, čo urobilo našu dovolenku ešte pohodovejšou a čarovnejšou. Veľmi vydarený pobyt a osobitý prístup, ktorý je v dnešnej dobe úplným nadštandardom. Ešte rad ďakujeme, pozdravujeme a želáme vám ešte veľa takých spokojných zákazníkov ako sme boli my.
Ľubica Šabíková, Levice, 19. September 2016
Ahoj Zdenka 😘 čo napísať..nemáme  slov..wau..nádhera..všetko bolo úžasné...ešte lepšie, než sme si predstavovali..ukázala si nám krásne miesta Toskánska..bez teba by sme neobjavili nádhernú dedinku, kde sa určite ešte vrátime 😊a tiež našu čarovnú vilu, kde sme sa rozplývali nad výhľadom na olivové háje a vinice. Ďakujeme za stretnutie s Tebou, veľmi sme sa potešili, že sme Ťa mohli osobne stretnúť. Bolo nám super. Dúfam, že sa ešte uvidíme 😊
Ďakujeme Katka a Viktor Nagy.
Katarína Nagy Dubovská, Šamorín, 16. September 2016
refencia
refencia
Krásne dobré ránko Zdenka, včera sme ešte benátkovali, dnes do nedele ešte Chorvátsko a potom už domov :) tak ako som písala v sms, všetko bolo nad naše očakávania, podľa Vášho bookletu sme za jeden prešli najviac ako sa len dalo, bola to veľká pomoc, lebo za tak kratulinký čas by sme takéto miesta horko ťažko našli, kávička v Coope bola naozaj skvelá, mini námestíčko s obchodíkom bol tiež dobrý zážitok a nakoniec usadlosť u nonny to nás dostalo najviac, ten domček ooooch :) aj sme sa dobre nasmiali, lebo po 6000km našej cesty sme stretli prvého Košičana práve u nonny :))) a ako som už písala najväčšia chyba bola prísť na jeden deň, No aj tak to stačilo nato, aby sa z Toskánska stala láska. Ďakujeme Zdenka za všetko,určite sme sa "nevideli"naposledy.
Si,sii,siiiiiiiiii :)
Kamila Čechuty, Geča, 15. September 2016
Ahojček :-)
Zdenka, chceme sa ešte raz veeeľmi pekne poďakovať za krásnu dovolenku. Fantasticky sme si oddýchli, nakŕmili dušičku, máme krásne spomienky a spoznali Teba a to všetko naozaj stálo za to ;-) máš obrovské šťastie, že ťa tam život zavial, ale veď to ty určite vieš..budeme radi ak ostaneme v kontakte aj keď prídeš na Slovensko.
Čo sa týka ešte tej dovolenky, naozaj bola neskutočná, keďže nemám také básnické črevo ako ty, neviem to tak popísať ale za nás kľudne len to najlepšie... tie tipy, rady a možnosť kedykoľvek sa na teba obrátiť bolo veľké plus hlavne, ak tam ide človek prvýkrát, veľmi to zúžitkuje.
Ak mám niečo vytknúť, aby to nebolo všetko také dokonalé... ale to je fakt len taká vec, s ktorou sa moc nedá nič spraviť bol ten hmyz. Akože vonku samozrejme, s tým nič nenarobíme, ale s čím som mala problém bol ten, čo sme mali na izbe, každý deň chrobáky, stonožky, nebol by deň, keby sme niečo neobjavili, to bol trošku pre mňa taký rušivý moment, keďže takýto čierny hmyz mi fakt nerobí dobre na psychiku :-), preto som sa ešte stále neodvážila ísť do Ázie :-), ale to asi k tým usadlostiam patrí, keď sa tak nad tým zamyslím, len som na to nebola pripravená a bola som z toho trošku šoknutá, ale prežila som :-P ale to píšem fakt len preto aby to nebolo také dokonalé všetko, aj keď musím priznať, že to dokonalá dovolenka bola ;-) ;-) ;-) Ešte raz ďakujeme.
Eva Benková, Bratislava, 13. September 2016
refencia
Pozdravujem Zdenka, šťastne sme docestovali a dovolenku sme si naozaj užili. Ako som písala v sms, môžem len odporúčať - prostredie bolo veľmi autentické, usadlosť zariadená domácky a zároveň s vkusom. Pozitívne bolo aj, že sa úplne zhodovala s fotkami, ktoré prezentujete na webových stránkach. Majitelia boli prívetiví a vo Vašom booklete sme našli množstvo tipov na pláže a výlety do okolia, ktoré sme náležite využili :-) Rovnako komunikácia s Vami a Vašimi kolegyňami bola veľmi ústretová a promptná. Dovolenka bola tip top a určite odporúčame využiť Vaše služby ľudom, ktorí hľadajú neštandardné a príjemné zážitky vo vysokej kvalite.
S pozdravom, Dominika :-)
Dominika Škapincová, Bratislava, 06. September 2016
refencia
Pekný deň do Toskánska, domov sme pricestovali v poriadku. Cítili sme sa výborne a určite sa do Toskánska ešte vrátime. Usadlosť bola okúzľujúca, jedlo v reštaurácii, ktorú ste nám doporučili bolo bezchybné, víno perfektné. Celý personál v Tignanello a Medici si zaslúži pochvalu za milý prístup, odovzdajte im prosím naše poďakovanie. Ešte raz ďakujeme.
Ostávame s pozdravom, Miki a spol.
Mikuláš Markolt, Dunajská Streda, 05. September 2016
Ahoj Zdenka, dovoľ nám ešte raz veľmi pekne poďakovať za najkrajšiu dovolenku. Toskánsko je nádherný kus zeme, ktorý sa nám podarilo užiť si maximálne, ako sa len dalo. Zjedli a vypili sme všetko, čo nám prišlo pod ruku :) Ďakujeme ti za rady a tipy, čo vidieť, kam ísť, čo ochutnať a čím to zapiť :) Myslím, že sa ti podarilo ukázať nám Chianti presne tak, ako ho vidíš ty, so všetkými jeho krásami a tajomstvami. Dúfame, že sa nám podarí Toskánsko navštíviť ešte veľakrát, keďže sme sa do tejto časti zeme asi zamilovali :) Keď budeš na Slovensku neváhaj a zavolaj nám, pozývame na halušky a kofolu :) M&P
Patrícia Bystričanová, Topoľčany, 02. September 2016
refencia
refencia
Dobrý deň Zdenka, my Vám veľmi pekne ďakujeme naozaj za úžasné tipy na výlety, Toskánsko je čarovné a boli sme neskutočne spokojní, že sme si ho vybrali ako cieľ našej svadobnej cesty už v trojici :) Cítili sme sa tam veľmi veľmi pohodovo, dobre, zaľúbene, spokojne... ani sama neviem, či to bolo viac tým miestom, tou atmosférou, jedlom, či tým mrvením v brušku a aj pri srdiečku :) Ďakujeme!!
Negatíva neboli žiadne, snáď len nepríjemný čašník v reštike na námestí pri fontáne, asi nemal svoj deň, my sme si ho ale nenechali pokaziť, s úsmevom sme sa od stola nakoniec postavili ešte pred tým, než sme objednali a odišli. To samozrejme Vy nijako neovplyvníte.. Inak boli všade všetci veľmi priateľskí.
Zdenka, prajeme aj my Vám, nech sa Vám naďalej darí, nech ste stále spokojná a vyrovnaná. Vďaka. Držte sa.
Veronika Ondriašová, Bratislava, 27. August 2016
Dobrý deň, ďakujeme pekne, boli sme veľmi veľmi spokojní. Veľmi sa nám páčilo. Usadlosť Campagna má veľké čaro a domáceho ducha. S príjemným personálom sa človek cíti domácky. Okolité mestečká sú kúzelné s množstvom reštaurácií s výbornou kuchyňou. Keď sme sa vybrali trošku skôr, cca okolo ôsmej večer, vždy sme našli voľné miesta, nebolo treba ani rezerváciu. O okolitých veľkých mestách ako Florencia sa hádam ani netreba rozpisovať. Je to asi najkrajšie mesto aké som doposiaľ videla. Jazda na koči po meste, pamiatky, reštaurácie... zážitok. Páčila sa nám aj nádherná tichá, čistá a kultivovaná pláž La Pirata, kde sme vyskúšali aj Michelinovskú reštauráciu. Nádherná, skutočne. Na záver, veľmi pekne ďakujeme za sprostredkovanie, cítili sme sa skvele, aj to, že v usadlosti nebolo veľa rodín, pôsobilo to komorne a pokojne, akoby to bolo iba pre nás:)) Ešte raz vďaka a tešíme sa na ďalsiu návstevu Toskánska.
Eva Konečná, Grob, 26. August 2016
referencia
referencia
Milá Zdenka, v prvom rade ďakujeme za úžasný prístup, komunikáciu, osobné rady a tipy Vám a Vášmu Sí, Italy. Toskánsky "vidiek" je krajina, ktorá svojou prírodou s olivovými hájmi, vinicami a kamennými usadlosťami očarí každého človeka. Naša 3-generačná rodinná dovolenka je toho príkladom...! Milí a usmievaví ľudia, fantastické jedlo a vínko, starobylé mestečká a dedinky, fotogenickosť výhľadov, klíma, slnko, more a mix vône rozmarínu s levanduľou... To je Toskánsko... Krajina, ktorú sme si zamilovali na prvý pohľad;) Ďakujeme!
Pozdravujeme a Matúško posiela pusu;) Ľubica s rodinou.
Ľubica Zahoranová, Bratislava, 22. August 2016
Ahoj Zdenka, keď som koncom decembra rezervovala náš pobyt, nevedela som si predstaviť, ako vydržím tých šesť dlhých mesiacov. Neustále som si pozerala fotky, nasávala som aspoň cestovateľské zážitky iných cestovateľov, obdivovala som tvoje energiou zaplavené krátke správy z Toskánska. Fotky, ktoré pridávaš sú úžasné a chuť vidieť to naživo rástla a rástla. S manželom sme sa tešili na svadobnú cestu pomaly viac ako na našu svadbu! 
Konečne prišiel moment, keď sme sa vybrali ochutnať a zažiť nielen Toskánsko, ale hlavne Taliansko. Vždy mi imponovala ich povaha, možno aj preto, že naša rodina patrí k tým temperamentnejším a veľmi pohostinným, skrátka vždy sme sa smiali, že my sme takí Taliani. Neverila som, že to ubytovanie, že tá príroda bude taká, ako na obrázkoch. Veľakrát má človek veľké očakávania a potom príde sklamanie a vytriezvenie. V prípade Toskánska to neplatí. Myslím si, že scenérie sú naživo ešte krajšie, Taliani a Toskánci ešte srdečnejší a zamilovala som si okrem ich gastronómie a vín ich úsmev. Nežije sa im ľahko, to sme si uvedomili hneď po príchode. Každý z majiteľov vinohradov a olivových hájov pracuje dennodenne tvrdo, od skorého rána. My turisti si užívame len ich lahodné produkty a často si neuvedomujeme, koľko driny za tým všetkým je. Napriek tomu sa usmievajú kedykoľvek a kdekoľvek, tvária sa, akoby stretli starých známych. To, že málokto z nich vie okrem taliančiny iný jazyk, nie je žiadnou prekážkou :-) Tu zažijete to skvelé "dohováranie sa rukami, nohami" a verte, či nie, táto verbálna reč funguje. Boli sme ubytovaní na hrade, ako to my s mužom voláme.  Aspoň na týždeň bola zo mňa okrem mladomanželky aj hradná pani :-) Okolo nášho zámku Castello di Bibione sú skutočne skvostné výhľady, ale najkrajšie sú večer pri západe slnka (na východ slnka som si neprivstala ani raz :-) ) Našli sme jednu otvorenú bránu, vyzeralo to ako "cesta do raja". A tak sme sa aj cítili počas celej dovolenky. Priznávam verejne, že som pribrala dve kilá aj napriek tomu, že sme nachodili kilometre, nedalo sa odolať skvelým talianskym a toskánskym pochúťkam. Večera s degustáciou u rodiny Alfani, degustácia a obed vo vinárstve v Montefiridolfi, obedy a večere v nezabudnuteľnej Casa Mia v Montefiridolfi - majiteľ Mauritzio spolu s bratom varia božsky. A potom tie zmrzlinky vo Florencii, litre kávy a hektolitre vína... Jediná škoda je, že môj manžel nemá rád kultúru, ani historické pamiatky, takže o kultúrnom vyžití a užití si artefaktov môžem stále snívať. Ale aspoň sa mám prečo znovu vrátiť :-) Aj tak sa mi splnil náš sen, zažiť Toskánsko naživo, ochutnať ho a vďaka Tebe, Zdenka, sme mali neobyčajnú "dolce" dovolenku s veľkou pridanou hodnotou.
S pozdravom, spokojní výletníci Geršiovci!
P.S: Moje postrehy:
Všade sme sa dohovorili rukami nohami, tento medzinárodný jazyk skrátka funguje.
Toskánsky chlieb je naozaj bez soli.
Západ slnka dotvára dokonalú atmosféru scenérii.
Na odpočívadlách treba najprv zaplatiť pri pokladni a potom si pýtať jedlo pri obslužnom pulte.
Treba si dávať pozor na veľké sršne, tých sme mali na našom hrade veľmi veľa a radi vlietavajú do izieb cez otvorené okno.
Zdenka je fantastická a krásna mladá žena, ktorá zariadi aj nemožné, nájde si čas na každého svojho hosťa, pozná Toskánsko tak dokonale, že keby sme mali navštíviť všetko, čo nám na mape zakrúžkovala, strávili by sme tam celé leto :-)
A už vieme, že naše meno je čisto talianske - Roberto e Deníza Džersi 
Denisa Gerši, Bratislava, 19. August 2016
referencia
referencia
Dobrý deň Zdenka, dovoľte sa mi konečne poďakovať Vám za prekrásnu dovolenku. Samozrejme ďakujem aj za mojich priateľov, s ktorými som sa delila o nádherné zážitky. Usadlosť Campagna je posadená do nádherného prostredia v blízkosti krásnych miest ako Sassetta a Monte Verdi, ktoré dýchajú minulosťou a prechádzky po ich úzkych uličkách, kde sa akoby zastavil čas, boli úžasným a zároveň romantickým zážitkom. A samozrejme nielen tieto mestá, ale aj všetky ostatné miesta, ktoré sme navštívili za tú krátku dobu šiestich dní, ktoré sme mali k dispozícii.
Meniť by sme nechceli nič. Veď to, čo nám bolo ponúknuté bolo to pravé, originálne a to bolo to najlepšie a najkrajšie. Nech to tak aj zostane!
Ešte raz ďakujeme a určite sa vrátime! Mariana Vondálová
Mariana Vondálová, Bratislava, 16. August 2016
Milá Zdenka a celý tím Sí Toskánsko, chceli by sme sa Vám veľmi pekne poďakovať za to, že ste nám sprostredkovali krásne chvíle v Toskánsku, na ktoré ešte dlho nezabudneme. Myslím, že môžeme bez váhania povedať, že to bola jedna z našich najlepších dovoleniek, ak nie tá úplne naj. Zo všetkého,  čo sme v Toskánsku videli, si naše (moje) srdce najviac získalo mestečko Casale Marritimo. Je to očarujúce, malebné historické miesto, kde čas plynie iným tempom, akosi pomalšie, kde každý každého pozná, vládne tam pokojná atmosféra, okná na domoch zdobia na zeleno natreté okenice, odvšadiaľ sa ozývajú fidlikajúce svrčky a všade kam dovidíš, rastú olivovníky. Proste toskánska idylka. Najviac sme si zamilovali námestíčko s veľmi príjemnou enotékou, kde nám pripravili aj niečo malé pod zub, keď nás chytil obedňajší hlad :D
U Benedetty musíme pochváliť  špeciálny dezert – čokoládové pralinky (chocolate truffles) s rodinným domácim olivovým olejom a marmeládou. Odporúčame každému, kto k Benedette  zablúdi. Ak by sme im mohli trošku poradiť, určite by sme navrhli, aby na raňajky ponúkali aj nejakú tú salámku či prosciutto a trochu zeleniny, veď talianska kuchyňa má toho tak veľa čo môže ponúknuť.
U Giulliety sme sa cítili rovnako príjemne. Jej usadlosť priam pulzovala históriou, všetko bolo zariadené dobovým rustikálnym nábytkom a množstvom romantických doplnkov z čias dávno minulých. Boli sme v jej škole varenia, čo bol skvelý zážitok  a od kuchárky Anny sme dostali veľa užitočných rád. Degustácia vína v Montefiridolfi tiež splnila naše očakávania. Vínko bolo tip-top, veď konieckoncov iné sa čakať ani nedalo. Ale tá večera! Jedlo nám bolo predstavené ako zero kilometer food, čo znamená, že všetko, čo sme jedli, pochádzalo z ich produkcie, bolo čisto domáce, poctivé a kvalitné, a teda nie z dovozu. Jednoducho jedna báseň, bolo to vidieť aj cítiť.
Všetko bolo vynikajúco zorganizované, majiteľky o našom príchode vedeli, izby boli pripravené, čisté a útulné a všetci ľudia maximálne milí, priateľskí a ústretoví. Určite sa tam radi vrátime. Zdenke a ostatným dievčatám, ktoré s nami komunikovali, veľmi pekne ďakujeme! S pozdravom Zuzka a Peťo
Zuzana Starovecká, Bratislava, 09. August 2016
referencia
referencia
Dobrý večer Zdenka, ďakujeme za sprostredkovanie krásneho ubytovania na pahorkoch oblasti Chianti. Na zámku sme sa cítili úžasne, nič nám nechýbalo. Užívali sme si ticho, pohodu, cikády, vínko. Najprv sme mali kopu plánov aké miesta navštívime, no len s veľkými ťažkosťami sme sa nakoniec odlepili od zámockého bazéna s úžasným výhľadom. Určite si cestu na zámok zopakujeme a navštívime aj miesta, ktoré sme nestihli. 
Ešte raz ďakujeme. Dáša s rodinou
Dáša Kovaľová, Prešov, 09. August 2016
Milá Zdenka, je veľmi ťažké použiť akékoľvek slová na opísanie našich pocitov, ktoré máme z Toskánska. Je to raj. Nesmierne Vám ďakujeme za sprostredkovanie nášho dovolenkového zážitku, lebo bez Vás by sme neobjavili celú dimenziu dokonalosti tohto nádherného kúta na Zemi. A čo sa nám najviac páčilo? Tak túto otázku som sa spýtala celej našej rodinky a odpoveď sa dá zhrnúť asi takto: Všetko. Cez rozprávkové ubytovanie v usadlosti Collina, kde vám ráno vyrazí dych pohľad na krásu vlniacich sa viníc v prvých lúčoch slnka. Hneď na to vaše chuťové poháriky navnadí vôňa čerstvo upečeného raňajkového koláča od Ivany. Ten si vychutnáte na terase s výhľadom, ktorý sa vrýva do pamäti, aby tam zostal na celý život. Cez deň potom na vás naplno dýchne história v jedinečných mestách (my sme si nenechali ujsť Florenciu, Sienu a veru ani šikmú vežu v Pise), alebo sa proste necháte uniesť atmosférou toskánskych mestečiek, ktoré vás ohúria svojimi výhľadmi ( nevedeli sme sa vynadívať v San Gimignano ), alebo náladou ako z Felliniho filmu ( v San Casciano Val di Pesa, či „mininámestíčko“ v Montefiridolfi ). Ak túžite po dokonalej regenerácii a kľude, obohateným nekonečnými zelenými horizontami a omamnou letnou vôňou, stačí sa potúlať po okolí usadlosti. No a je nemožné nespomenúť gurmánske zážitky, ktoré ste nám tiež pomohli objaviť: famózna toskánska večera u Maurizia v Montefiridolfi, domáce cestoviny z Mercato Centrale vo Florencii a zo San Casciana Val di Pesa, „Bistecca fiorentina“ od mäsiara Casiniho v San Casciano, alebo najlepšia zmrzlina na svete – Dondoli, v San Gimignano. A čerešnička na torte? Najúžasnejšia oslava narodenín, akú som si kedy mohla vysnívať pre moju, už 25 ročnú dcéru, v malom bio vinárstve v Montefiridolfi. Jedlo a víno bolo neopísateľné a celý zážitok znásobený pozornosťou a pohostinnosťou domácich a majiteľov – Daniely a Davideho. Bolo to ako stretnúť najlepších priateľov a užiť si spolu s nimi dokonalý večer.
Ešte raz vďaka za všetko - vaše rady, tipy, starostlivosť a hlavne lásku k Toskánsku. Lebo ten kus svojho srdca ste dali aj nám. Miška s rodinou
Michaela Demaitre, Bratislava, 06. August 2016
referencia
Radi by sa vám poďakovali za sprostredkovanie nášho výletu do Toskánska..Musím len konštatovať, že od prvého kontaktu s Vami to bolo veľmi príjemné a milé:-) Ubytovanie, prostredie, tipy, rady a celkový dojem bol naozaj výborný. V Toskánsku sme sa cítili skvele a to aj vďaka Vám:-) Veľmi kvitujeme pozvanie na trhy spojene s ochutnávkou miestnych špecialít:-) Ešte raz veľká vďaka a prajeme Vám ale aj celému Vášmu tímu veľa radosti a šťastia z vašej práce ale aj v súkromí:-) Erika & Róbert
Erika Gerthofferová, Košice, 03. August 2016
referencia
Ahoj Zdeni☺ V prvom rade Ti chceme z celého ❤ poďakovať za nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá sa zaradila medzi naše topky☺ precestovali sme už veľa miest Európy, ale ešte nikde sme nenašli taký kľud a pohodu ako práve v Toskánsku. Úžasne sme si oddýchli a vôbec nám neni ľúto, že naše bežecké tenisky na týždeň zapadli prachom. Určite sa sem ešte vrátime a Sí,Italy budeme len a len odporúčať☺ Ďakujeme!:)
Paulína Súkeníková, Považská Bystrica, 28. Júl 2016
Dobrý deň Zdenka, chcem Vám poďakovať za sprostredkovanie krásnej dovolenky. Nie je nič čo by som chcela vylepšiť - ubytovanie bolo presne ako na fotkách čo ste nám posielali, príjemné a útulné. Personál bol veľmi milý, jedlo fantastické. Čo sa okolia týka - tu nie je o čom - Toskánsko je neskutočne krásne, bol to dlho môj sen a som veľmi rada že sa mi konečne splnil a určite sme tu neboli poslednýkrát. Vaše obsiahle materiály s radami, postrehmi a rôznymi informáciami sme mali preštudované, našli sme v nich odpovede na mnohé otázky, nosili sme ich vytlačené stále so sebou:) Urobili sme si výlety na Elbu a do Pisy. Do Toskánska už len jedine s Vami Zdenka, ešte raz veľmi pekne ďakujeme! Jana
Janka Juríčková, Leopoldov, 28. Júl 2016
Mali sme sa výborne, Elba je nádherný, priam magický ostrov, určite sa tam plánujeme raz vrátiť. Ubytovanie u Francescy bolo čarovné, veľmi čisté a krásne zariadené. Bazén prekrásne zasadený do okolitého prostredia. Francesca a jej rodina boli milí a ústretoví, ponúkli nás svojim domácim vínom. Škoda len, že čas tak rýchlo letí a ten týždeň je na objavovanie Elby naozaj veľmi málo. Celkovo sme ale boli veľmi spokojní, Elba nám prirástla k srdcu. Zuzka
Zuzana Mitrová, Bratislava, 28. Júl 2016
referencia
referencia
Dobrý deň Zdenka, pobyt sa nám veľmi páčil. Od krásneho mestečka (už prvý pohľad, keď sme prichádzali spoza zákruty, nás dojal) cez skvelých ľudí z usadlosti až po vynikajúce jedlo! Izba bola útulná, posteľ veľmi pohodlná, kúpeľňa bez chyby. A to ticho! Spali sme ako v bavlnke. Domáci chlieb a marmelády na raňajky. Večere s nádherným výhľadom na olivový sad a okolité kopce. Kúpanie na pláži v Marina di Cecina. Výlety do Florencie, Cinque Terre.. Presne takto sme si to vysnívali. Jediným negatívnym zážitkom bolo parkovanie v Pise - išli sme na ulicu odporúčanú v inštrukciách a chystali sme sa zaparkovať, keď sa na nás vyrútil pouličný predavač, že si musíme niečo kúpiť, ak tam chceme zostať, inak musíme ísť preč. Aj som oponovala, že to nie je jeho miesto a platíme predsa parkovné, ale nebola s ním reč a bol dosť nepríjemný. Auto sme sa tam teda báli nechať a našli sme miesto asi o dve ulice ďalej. Prosím upozornite ľudí, aby s tým rátali, prípadne sa tomu miestu radšej vyhli. Bolo ich tam asi 5, vyzerali organizovane. Inak všetko ako má byť, ešte tú našu taliančinu zdokonaliť z nuly na komunikačnú úroveň :) Chceme Vám veľmi pekne poďakovať, určite odporučíme Vaše služby ďalej a cestu do Toskánska si s Vami radi zopakujeme. Ivana a Ľuboš
Ivana Krajčovičová, Trnava, 25. Júl 2016
Dobrý deň prajem Zdenka, šťastne sme pricestovali, ďakujeme. U pani Giulietty bolo prekrásne, a myslím, že v budúcnosti by sme si znovu zvolili túto usadlosť. Toskánsko je nádherné, z miest sa nám najviac páčilo Montepulciano. Fagiolari mne osobne pripomenulo detstvo u starkej, ona bývala v kúrii s obrovským chráneným parkom a tá záhrada u pani Giuletty mi ho pripomenula:) Každý deň sme niekam vyrazili do okolia, do miest, nevedeli sme sa vynadívať, tá príroda je najkrajšia:) Raňajky boli vynikajúce, hlavne bábovky, ktoré nám napiekla a jej domáce džemy, mňam, nestihli sme nikdy u nej večeru, lebo sme sa vždy niekde túlali, ale u Michela Alfanyho bola vynikajúca a jeho farma sa nám tiež veľmi páčila a hlavne včeličky:) Určite sa vrátime a ďakujeme za všetko:) Prajeme krásne toskánske leto:) Zuzana a Libor Letkoví
Zuzana a Libor Letkoví, Bratislava, 25. Júl 2016
referencia
referencia
Milá Zdenka. Naša dovolenka v Toskánsku splnila naše očakávania a to aj vďaka tebe! Ešte raz ti patrí veľké poďakovanie! Všetkým môžme len a len odporučiť. Nádherný to kraj! Boli sme očarení. Máme kopec zážitkov. Nie je čo vytknúť. Od úplného začiatku, ako sme spolu pre nás hľadali ubytovanie, až po náš príchod domov, si s nami komunikovala bez akéhokoľvek problému. Ďakujeme za tvoje tipy na výlety aj krásny booklet. Radi sme ťa spoznali. Rob svoju prácu aj naďalej s toľkou láskou, ako doteraz. Určite sa ešte uvidíme. Keď do Italy, tak len so Sí,Toskánsko! S pozdravom Majka a Martin Polonyoví
Majka a Martin Polonyoví, Oslany, 26. Júl 2016
Ahoj Zdenka. Este raz dakujeme za krasnu dovolenku. Ani neviem, ci sa najde nejake negativum. Manzelka bola s dovolenkou nadmieru spokojna. Vravela, ze to bolo lepsie ako cakala. Boli sme spokojni so vsetkym. Toskansko krasne, ubytovanie uplne uzasne...v usadlosti sme sa citili velmi prijemne. Ani nepamatame, kedy sme si takto oddychli. Robite krasnu pracu a budeme velmi radi, ked sa buduci rok uvidime opat. Urcite by sme do Toskanska nesli cez nikoho ineho ako cez Vas a budeme Vas urcite chvalit a posuvat nasim znamym. Pacili sa nam aj podklady, ktore sme od Vas dostali a aj to, ze ste si na nas nasla chvilu casu, aj pikosky, ktore ste nam o Toskansku porozpravala. A o restauracii v Monterfiorale uz ani nehovorime. Este raz veeeeeeelka vdaka, ze ste nam dali peknu dovolenku.
Monika a Marek S., Bratislava, 11. Júl 2016
Buonasera Zdenka :):):) Zdenka, chceme sa poďakovať za to, že sme vďaka Tebe mohli navštíviť takú čarokrásnu krajinu. Nebyť teba a tej práce, ktorú robíš, asi by sme do Toskánska len tak nedostali. Cenné sú Tvoje osobné rady a skúsenosti, ktoré ďalej odovzdávaš a aj nám to veľmi pomohlo, lebo sme sa v tej spleti krásnych uličiek, mestečiek a vinohradov ľahšie zorientovali. Sledujem aj naďalej Tvoje príspevky na Fb a spomínam :):):) hneď by som tam išla :):):) Boli sme veľmi spokojní, vrelo odporúčam :):) Toskánsko je nádherné, plné vôní, rôznych chutí, jednoducho nezabudnuteľné :):)
Jana Knutová, Ďačov, 11. Júl 2016
Nasa Zdenka ❤ Dakujeme za najkrajsie Honeymoon ake si len clovek vie predstavit! Usadlost Monsanto ma vsetko co sme hladali, tiche krasne miesto, daleko od vsetkeho. Odporucame vsetkym co chcu zazit prave Toskansko ❤ Najkrajsie na Toskansku boli tie miesta, o ktorych nikto nevedel. Restauracie boli vynikajuce, vino a ludia tiez. Ked sa vratime do Toskanska uz len cez teba, lebo je super mat tam niekoho, kto poradi a pomoze:) Mame krasne zazitky a spomienky a varenie s Giuliettou bolo neskutocne krasne ❤ Nic by sme nezmenili, nemame jedine zle slovko;))) Vdakabohu za teba a za Toskansko . PS: Toskansko neskutocne voni😍❤
Veronika Vaľková, Bratislava, 11. Júl 2016
referencia
Pekny vecer Zdenka, dakujeme za super dovolenku,este teraz to spracovavame☺. Sprostredkovane ubytovania boli velmi krasne, v krasnom prostredi s velmi milym personalom. Toskansko je naozaj ocarujuce, tie farby ako aj vone levandule,rozmarinu su balzamom pre dusu. Velkym zazitkom bola aj toskanska vecera u rodiny Alfani. Sme velmi radi, ze sme do Toskanska cestovali so Si Italy😉. Velmi milo nas prekvapil aj Tvoj zaujem o hosti, snazis sa naozaj sprostredkovat to najkrajsie z Toskanska. Taktiez dakujeme za skvele tipy na vylety, odporucane miesta ako aj ochutnavku miestnych specialit. Je velmi tazke nieco vytknut, pretoze vsetko bolo super a naozaj sme si to tam uzili. Prajeme Ti Zdenka vsetko dobre. M&M
Michaela Folučková, Považská Bystrica, 08. Júl 2016
referencia
Zdravím Zdenka! Každému rozprávame, čo všetko úžasné sme v Toskánsku zažili, všetci boli unesení už len z fotiek, ktoré som priebežne uverejňovala na fb, ale slovami sa nedá opísať tá krása, atmosféra a energia, ktorá je na tom čarovnom mieste, treba to zažiť na vlastnej koži. Mali sme zážitkovú dovolenku a tá nám vyhovuje najviac, ale tých pár dní nám nestačilo, aby sme zažili a videli všetko, čo sme si zaumienili, preto viem, že sa tam vrátime opäť. Chceli by sme, aby nám to vyšlo túto jeseň, no uvidíme, či nám to dovolí práca a mne škola. Spoznali sme veľa zaujímavých ľudí a mali ste pravdu, aj rukami a nohami sa dá dorozumieť, ale ak by sme vedeli ich jazyk, dozvedeli by sme sa ešte viac, predsa to bola akási bariéra, preto nás to inšpirovalo k tomu, aby sme sa začali učiť po taliansky :). Informácie, ktoré ste nám poskytli nám neskutočne pomohli a my naozaj veľmi ďakujeme aj za Váš prístup. Posielam pár fotiek, ale je to len taký "výcuc", urobila som ich totižto cez 1000 :DDDDDDD. Ďakujeme za všetko Zdenička, nech sa darí, verím, že sa ešte stretneme. Ináč, Vaša stránka na FB je nápaditá, originálna a je tam cítiť Váš ľudský prístup a lásku k životu a k prírode. V mnohom ste ma inšpirovala.
Monika J., Košice, 05. Júl 2016
Este raz dakujeme za perfektnu dovolenku, za ten raj na zemi, ale aj Vas uzasny a priatelsky pristup (aj celeho Vasho timu) od prveho momentu, az po koniec ;). Este sme sa Vam zabudli podakovat za to proseco, ale boli sme taki ohureni a nadseni a v snahe vychutnat si a naplno vyuzit cas, ktory sme mali k dispozicii, sme sa trosku vzdialili realite normalneho zivota :D ;). My alkohol sice velmi nepijeme, ale podelime sa on pri najblizsej prilezitosti s priatelmi a mozno ich aj trosku inspirujeme :) Co sa tyka nas, velmi dufam, ze budeme mat coskoro (najneskor o rok) prilezitost Vas opat kontaktovat :). Takze este raz dakujeme a dufam, ze coskoro sa "vidime" ;) Baska+Martin
Barbora B., Bratislava, 04. Júl 2016
Dobrý deň, Zdenka, po návrate z oázy pokoja a krásy, akú Toskánsko predstavuje, sme boli takpovediac vrhnutí do tvrdej reality práce a povinností. Boli sme s pobytom v Toskánsku veľmi spokojní, je to oblasť, ktorú máme veľmi radi (a Taliansko všeobecne), a kam sme sa po troch rokoch vrátili s cieľom navštíviť nové a nepoznané miesta, pretože aj keď sme aj tentoraz veľmi veľa videli, stále zostáva množstvo pekných miest, ktoré treba zažiť na vlastnej koži. Ubytovanie v usadlosti Borgo si nevieme vynachváliť, osobitne našu terasu. Personál bol veľmi milý, ochotný a príjemný. Mali sme k dispozícii všetko tak, ako nám bolo deklarované pri zakúpení pobytu, osobitne spomenieme krásne prostredie plné zelene a kvetov, a úžasný výhľad. Bolo fajn, že sme si mohli objednať dodatočné služby, akými boli raňajky a večere, čo sme aj využili. O kvalite a množstve jedla ani netreba hovoriť, bolo na výbornú! Osobitne oceňujeme Vaše tipy na výlety, vrátane okruhov, čo nám umožnilo efektívne využiť čas každý deň. Väčšinu tipov sme aj využili, okrem tých, ktoré sa týkali miest, kde sme už v minulosti boli. Boli sme fascinovaní malými dedinkami, kde akoby zastal život a vrátili sme sa v čase do minulých storočí. Trochu nás mrzí, že sme sa nedostali do benediktínskeho kláštora, predsalen zvonku toho veľa vidieť nebolo. Ale to asi neovplyvníme, keďže ide o "živý" kláštor... Odporúčame všetkým záujemcom navštíviť okrem Florencie, Sieny, San Gimignana aj Arezzo, Pisu, Greve in Chianti a samozrejme, malé dedinky, v ktorých káva a víno chutí úplne inak ako v hocijakej luxusnej kaviarni obchodného centra veľkomesta. Chceme sa Vám preto poďakovať za sprostredkovanie a vybavenie tohto skvelého pobytu, počas ktorého sme videli veľa krásnych miest, kostolov a palácov, ochutnali chutné toskánske jedlá, pili neskutočne lahodné vína, vyžívali sa v pokoji, ktorý toskánsky vidiek ponúka a stihli sa okúpať aj v Ligúrskom mori. Ďakujeme ešte raz a určite sa so Sí, Italy do Toskánska vrátime! S pozdravom Viera a Ivan
Ivan Straka, Bratislava, 30. Jún 2016
referencia
Bolo uzasne, dakujeme, aj za darcek!! ;) Ubytovanie krasne, aj cela rezidencia Marina. Co nam trosku vadilo, ze plaz bola daleko, takze sme sa v mori okupali asi tak trikrat :) v Cala Violina sme sa len ovlazili, lebo tam bolo tolko ludi ze sme si nemali kde lahnut, tak sme isli dalej na taku mensiu plazicku, kde skoro nikto nebol. Cestou z Cala Violina sme isli do Grosseta a vo stvrtok sme boli v tych dalsich 4 dedinkach (Sasetta, Bolgheri,...), co ste nam nechali trasu v mapke, tam bolo kraaasne. Boli sme aj vo Follonice sa najest v tej restauracii kde mali homemade cestoviny, skoro sme si nemali kde sadnut :) cestovinky boli vyborne, celkovo jedlo bolo vsade super, vzdy sme sa boli najest inde a vsade naozaj vyyborne jedlo!! V nedelu sme si pozicali lodku a isli sme na Elbu☺ Krása!
Martina Č,. Trenčianska Turá, 28. Jún 2016
Dobrý deň Zdenka☺ Domov sme prišli bez ujmy, plní zážitkov z prekrásneho Toskánska. Príjemné zážitky sme mali aj vďaka Vám a tímu Si,Italy, ubytovanie v usadlosti agroturizmo Panzano super, okolie nádherné, prijemná návšteva Micheleho farmy a samozrejme ďalších úžasných miest v Toskánsku. Všetko sme ani nestihli, aspoň máme dôvod sa ešte v budúcnosti vrátiť :-). Určite Si, Italy odporučíme aj našim priateľom. Vďaka za starostlivosť
Ľuboš J., Bratislava, 27. Jún 2016
referencia
Ahoj Zdeni, jeste jednou bychom ti chteli podekovat za nase bozske libanky. Nemely chybu, Tignanello Medici nam poskytlo nadherne zazemi. Vcera jsme povecereli v Casa Mia...aaach, ta atmosfera, to jidlo...neskutecne. Ted uz jsme na ceste domu a tesime se, ze se zase urcite vratime nazpet. A jestli se nam podarilo zplodit dite, bude se jmenovat Fiore:)) Vsechno bylo;) Zdenka a Roman
Zdenka M., Valtice, ČR, 19. Jún 2016
Ahoj Zdenka, v prvom radi ti chceme podakovat za pomoc a za vsetky rady, ktore si nam poskytla. Uprsane pocasie nic nemeni na tom, ze sme stravili super tyzden. Usadlost Monsanto je nadherne a carovne miesto a Valeria, jeho majitelka, ho robi este carovnejsim. Jej dom je cisty, vonia kvetmi a sladkym pecivom! Nie je co dodat! Vdaka Tebe sme zazili tu ozajstnu toskansku atmosferu! Dakujeme Ti krasne za vsetky tipy, posluzili nam najma vo Florencii. Urcite sa na Teba radi znovu obratime a urcite odporucime aj rodine a priatelom. V prilohe ti posielam aj dve fotky, ktore dosvedcuju, ze aj po mrakom a pod dazdom Toskansko ostava nadherne a zachovava si vsetok svoj sarm. :) Prajeme Ti nech sa Ti dari a my budeme aj nadalej sledovat tvoje lakave prispevky na Facebooku. Martina a Nicolas
Martina H., Žilina, 07. Jún 2016
referencia
referencia
Dobrý deň Zdenka, chceli by sme sa Vám ešte raz poďakovať za to, že sme mohli aspoň troška spoznať Toskánsko a prežiť v ňom naozaj pár krásnych dní. Vaše odporučenia, rady a poznatky nám k tomu určite veľmi prispeli. Už teraz vieme, že sa do Toskánska vrátime , aby sme ho spoznali aj v čase zberu úrody. Naše hodnotenie je len pozitívne. S pekným pozdravom Fany, Zuzka, Sonja a Miro.
Sonja J., Bratislava, 07. Jún 2016
Bolo skutocne super!!!Cela komunikacia s Vami vopred, vsetko do detailov pripravene uz pred nasim prichodom, velmi pomohli Vase suhrny, ktore nas cakali na izbe aj s malym prekvapenim :-) Ako aj mapy s trasami vyletov, rozdelene do jednotlivych okruhov… Samozrejme bolo tolko co pozerat, dychat,zit absorbovat, ze by na to trebalo aspon tri taketo pobyty :-). Kazdopadne sme si uzili srdce Toskanska a mozno aj celeho Talianska naplno. Uzke ulicky,vonave zahrady, drobne restauracie, krcmicky s vybornym vinkom a este lepsou stravou…A co podnik, to ine tiramisu , ale vsade velmi, velmi chutne. Tak teda este raz Grande Grazie a vidime sa v Toskansku…! Vlado a Darina
Vladimír Z., Košice, 01. Jún 2016
referencia
referencia
Ahoj Zdenka, ďakujem za čarovné chvíle strávené u vás v Toskánsku ☺ bol to nezabudnuteľný týždeň, z ktorého budem ešte dlho čerpať. Toskánsko je úžasné! Vedela by som si predstaviť žiť tam. Nádherné vinice, úžasná vôňa vidieka, jedla a vína, milí ľudia, pohodový život, atmosféra viníc a olivových hájov, šťava z červených pomarančov, chianti, syry, olivy... usmievam sa, keď to píšem ☺ zlatý Manu, zlatá partia ľudí, čo sme sa tam stretli, zlaté tety v kuchyni a vy dvaja s Martinom ani nehovorím. Ďakujem ešte raz, obohatili ste mi život. Ponúkate ľuďom šťastie. Robte to aj naďalej, robíte to dobre. Nech sa vám darí!!! S pozdravom Aďa d. ☺
Adriana D., Trenčín, 23. Máj 2016
Buona sera Zdenka - bohyna Toskanska 😊. Chceme sa Ti z celeho srdca podakovat za carokrasnu dovolenku pod Toskanskym slnkom. Usadlost Borgo alebo Place to pray - bolo to najkrajsie miesto, ake si nam mohla ponuknut. Nasli sme tam krasne vyhlady, bozsky pokoj, miesto kde sa plnia sny a zazili sme tam aj kulinarsky "orgazmus" 😊... Dakujeme aj za darcek, mile stretnutie s tebou aj Emanuelom....za navigovanie na tie najcarovnejsie miesta v okoli. Uzili sme si kazdy jeden den...skoda len, ze ich bolo tak malo. Urcite sa velmi radi do Toskanska vratime a budeme Si,Italy odporucat znamym. Videla som strasne vela fotografii Toskanska, ale tie najkrajsie zabery moze clovek vidiet len nazivo,,,v spojeni s vonou a dusou Toskanska...tie najkrajsie zabery zostavaju v nasich mysliach a srdciach....Neopisatelne, bozske. Tesim sa uz dnes na dalsiu dovolenku v tomto uchvatnom kraji. Prajem Ti veeeeela stastia a uziiiiivaj si Toskansko aj za nas...
Beata, Mary & Táňa, Granč, 24. Máj 2016
Buonasera Zdenka :-) Slovami sa dostatočne nedá opísať toskánska scenéria kopcov posiatych vinicami a olivovými hájmi doplnená krásnymi usadlosťami a typickými štíhlymi tujami :-) Pokiaľ to človek vidí iba na obrázku, tak si povie, že tam musí byť krásne. A potom si splní sen a príde s pomocou Zdenky do Toskánska a čučí ako péro z gauča na tú krásu okolo seba a neveríííí. To je moja osobná skúsenosť :-) Pre mňa to bolo naozaj až neuveriteľné :-) Veľmi ťažko sa nám od vás odchádzalo a ešte ťažšie sa v pondelok ráno prichádzalo do práce. K ubytovaniu máme iba jednu výhradu, a to že nie je v našom vlastníctve :-) Pretože bolo dokonalé, samotná vila a celé to krásne romantické okolie. Vrátane „trosky“ samozrejme :-) večerný výjazd k nej ostane v našich spomienkach vrytý naveky :-) A teraz k Vám milý team Sí Toskánsko :-) Veľmi pekne ďakujeme za Váš prístup a celú organizáciu pobytu. Celý program vrátane školy varenia bol pre nás veľkým zážitkom. Cítili sme sa úžasne a maximálne sme si našu dovolenku užívali. Ste veľmi milí a príjemní ľudia, stráááášne dobre sme sa s Vami cítili, ale že stráááááááášne :-) Zároveň oceňujeme čo ste v rámci svojho podnikania dokázali vybudovať a zanietenie s akým to celé robíte :-) Stretnúť šikovných a úspešných ľudí je pre človeka motivujúce a obohacujúce zároveň. Veľmi radi sa s Vami opäť stretneme a porozprávame :-) či už u nás vo Vrábľoch alebo v okolí, alebo v Prahe v Manuho reštaurácii a verím, že ešte aj u Vás v Italy :-) Prajeme Vám všetko dobré, veľa úspechov vo Vašej práci i v súkromí a úsmev na každý deň ;-) Majte sa fanfárovo.
Evka a Mirec Z., Vráble, 23. Máj 2016
Po nádherném čase v Toskánsku je návrat do pracovní reality náročný. Toskánsko nás velmi okouzlilo. Ta pohoda je až neskutečně pohádková. Velmi jsem ocenili všechny Vaše rady. Navštívili jsem všechny doporučené městečka / vesničky. Káva na náměstíčku v Montefiridolfi z místního Alimentari byla kouzelná. Ta atmosféra...Tímto Vám chceme ještě jednou poděkovat za milé pozvání na trh u Vás v městečku s malým občerstvením. Bylo to opravdu velmi milé a profesionální. Určitě bych na Vašich službách nic neměnila. Jste báječní!
Olga a Ota, Znojmo, 20. Máj 2016
referencia
referencia
Ahoj Zdenka☺ Uz cestou po dialnici bliziacej sa k Toskansku som netrpezlivo pozerala z okna kedy uvidim konecne tu nadheru. Toskansko som zatial poznala iba z fotiek a z tvojho opisu ku fotkam. Ale uz davno to bol moj sen navstivit tuto krajinu kedze milujem kopce plne zelene. Cisty vzduch a ticho bez aut. Tento rok sme sa rozhodli navstivit Toskanu, kedze mame dve male deticky trosku som sa obavala ci plac alebo krik nebude rusit ostatnych vo vile tak som mala trosku obavy ale nebolo treba ;) po odboceni na Montefiridolfi nas cakalo este cca 4 km k nasemu miestu, po kazdej zakrute nas cakal vzdy krajsi vyhlad z okna a zacalo vo mne vriet krasny pocit a zaroven radost, ze naozaj sa mi to nesniva a stravime krasny cas na tomto mieste. Apartman sme mali velky a bol na prizemi co odporucam pre vsetkych ktori maju deticky, otvoris dvere a deti su uz vonku alebo vecer ked isli spat my s mazelom sme si este vonku pred vilou uzivali ticha s poharom vinka ;) kedze sme rodina, ktora musi stale niekam behat tak sme boli kazdy den niekde inde ci uz Pisa, Siena, Firenze, Pinocchio park a neodolala som ani outletu The Mall, ved ktora zienka nema rada nakupy a hlavne na dovolenke 😃 a ked sme nemali plan pozrela som do brozurky od Zdenky a hned sme mali zase co robit a navstevovat ;) Zdenka je velmi ochotna a rada poradi nejaky vylet, velmi pekne vidiet ako niekto svoju pracu a zaroven vasen robi s laskou ;) Co by som odporucila hostom aby nenavstevovali restauracie kde je najviac turistov, ale radsej odbocit do ulicky a najest sa v nejakej malej domackej restauracii pretoze tam kde bolo vela turistov som pocitila, ze casnici su lahostajni a nejak im je jedno ako si pracu robia ci je zakaznik spokojny alebo nie ...
Katarína Larosa, Švajčiarsko, 18. Máj 2016
Zdravíme Zdenka, docestovali sme šťastlivo, cez víkend sme sa zaklimatizovali :-) My Vám chceme poďakovať za krásnu dovolenku, za všetky tipy a rady, vďaka ktorým sme objavili krásne miesta a dobre zaparkovali :-) Pobyt u Giulietty bol super, spolu s Annou boli skvelé hostiteľky a tie raňajky ... :-) Naše spoločné stretnutie bolo veľmi milé a prehliadka farmy spojená s 5-chodovou večerou a ochutnávkou vín nezabudnuteľná :-) Želáme všetko dobré a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie. Pripájam aj malú koláž na zverejnenie :-) Katka a Štefan
Katka Šutková, Nitra, 16. Máj 2016
referencia
referencia
Mila Zdenka, este raz dakujem! za uplne vsetko, vsetucko.... Vobec som neocakavala taky servis od Teba na mieste, cize urcite to bolo NADramec mojho ocakavania. Velmi dobre smerovanie mas - prozakaznicke. Mapky, rady ohladom parkovania, trh u vas, praziaren kavy, tipy na restauracie, mesta a miesta. Dakujem! Taliani su hrdi na svoju pracu a s hlavou hore a usmevom na tvari robia asi vsetko - a ty to robis rovnako. Vzdy som stastna, ked stretnem ludi, co svoju pracu robia s laskou, co robia veci inak a dobre. Naozaj mi bolo ctou Ta stretnut. Toskánsko má všetko. Hory, pláže, dobré jedlo, výborne víno, veľké mestá i zabudnuté dedinky. Môžete sa túlať preľudneným korzom alebo si užívať ľudoprázdne uličky, ochutnávať miestne produkty a nakupovať na úžasných trhoch. Všetko stojí za to. Toskánsko, destinácia, ktorej výberom nemôžete nič pokaziť. Zdenka, žena, ktorej výberom to všetko vylepšíte. Pomôže, poradí a odporučí to najlepšie čo môžete zažiť.
Zuzana Tirolová, Bratislava, 10. Máj 2016
Bolo nam fantasticky, skutočne, veľmi sa nám páčilo. Škoda že nám len počasie neprialo, ono stačilo ísť o týždeň neskôr, ale neľutujeme a tak sa nám páčilo, že pojdeme zas, aj napriek tej dlhej ceste😊 Top dovolenky bol mäsiar v Greve hlavne pre našich chlapov😂 asi pre všetkých bola super atmosfera s tebou na trhu a potom urcite more, tam sme stravili poobedie vo Viareggio. To bol pre mňa konečne relax.. Potom namiesto Siena kvôli našej malej sme dali San Gimignanno..krasne mame vela pekných zazitkov aj z Alimentari u nas v dedine, kde sme sa stali na par dni stalymi zakaznikmi😊 Co dodať, nie su to len krasne fotky, ktoré postujes na Fb, ale je to jednoducho naozaj a treba to zažiť😊a to jedlo.. Nič zlozite, len kvalitne a chutné vyrobky pripravene s laskou, veď co viac človek potrebuje, ze?😊 Zdeni, k ubytovaniu, krasne prostredie, dobre sme vybrali, Ivana bola naozaj veľmi milá a veľmi ústretová vo všetkom čo sme ju požiadali nam vyhovela. Jedna vec, ktorú som jej už na záver nepovedala, ale Ty by si jej to mohla zmieniť, ak uznas za vhodné, mali sme dve kúpeľne, kamosi mali tu s vaňou, tá bola v pohode, no ta naša so sprchovacím kutom bola dosť zlá a nedalo sa poriadne osprchovať. Tá sprcha má už najlepšie časy za sebou😉 Ivana ma vynikajuci olej, ten sme si od nej nakupili a zlata dala nam na cestu fazulu😊 celkovo to hodnotime pozitívne a prostredie uuzasnee. Veľkou pomocou boli Tvoje tipy a ďakujeme krasne za všetko😍 Pozdravujem a zelam všetko dobre😉vela spokojnych ľudí a vela radosti z toho co robíte, robíte to dobre👍
Zuzana Vigová, Bratislava, 10. Máj 2016
referencia
referencia
Zdenka, tebe aj vsetkym vasim sny uskutocnujucim klientom prajeme neprestajne snivanie a realizovanie si vlastnych ( malych, velkych snov ), vela pohody a slnka. ;) Toskansko je uzasne a urcite ho navstivime znova. Dakujeme, Baska
Barbora Kubovčíková, Londýn, 02. Máj 2016
Dobry den Zdenka, touto cestou sa Vam chceme este raz podakovat za super tipy, miesta, ktore ste nam odporucili..za paradnu kavu v dedinke Mercatale na namesticku, ktora manzelovi chutila najviac, za carovnu "restauraciu“ Casa Mia, ktoru vlastni charizmaticky Talian s hlasom Joea Cockera :) Vas bedeker som citala stale dookola, aby sme nieco neprehliadli...ubytovanie bolo excelentne, vrelo doporucam usadlosť Baccetti. A v neposlednom rade to bola atmosfera celeho Toskanska, nadherneho miesta na zemi. Len verim, ze sa nam podari prist opat..ved za tych par dni sa neda vidiet vsetko..Zdenka, vdaka, Vasa praca ma zmysel! Lucia
Lucia Kurtiová, Bratislava, 01. Máj 2016
referencia
Ahoj Zdenka, ďakujeme za krásny pobyt, za super atmosféru, ktorá hneď po príchode zavládla. Nakoľko ja hovorím len nemeckým jazykom a Silvia ani to nie, tak nám tvoje a Martinove rady veľmi výrazne uľahčili pobyt. Čo sa týka školy varenia..klobúk dole, bolo to perfektne zorganizované, výber jedla bol ideálny aby sa všetko stíhalo. Prvýkrát sme ochutnali so Silviou morskú rybu a veľmi nám chutilo.A Manu ? To je kapitola sama o sebe...myslím, že nezabudneme na večer zo stredy na štvrtok kedy bolo úplne super, ale to v podstate každý večer :) Zdenka, ja ti prajem len to naj a nech sa vám darí robiť vašich hostí šťastnými ! Schválne píšem hostí, lebo my sme sa u vás cítili ako vaši priatelia a nie ako zákazníci :) Prajem pekný týždeň a užívajte si tú nádheru ktorú máte okolo seba. Peťo a Silvia
Silvia a Peter P., Jablonové, 25.Apríl 2016
referencia
Zdenka a Maťko, chceme Vám veľmi pekne poďakovať za 5 krásnych dní. Určite budeme ešte dlho spomínať na príjemné chvíle spoločnej večere v útulnej reštaurácii s úžasnými majiteľmi, varenie s Emanuelom, návštevu pražiarne kávy, miestneho trhu, vinárstva. Toskánsko je prekrásne. Ďakujeme za skvelú organizáciu a úžasnú starostlivosť počas celého pobytu. Určite sa vrátime!
Hanka a Martin K., Turzovka, 24.Apríl 2016
Dobré ráno, Zdenka! :) Hrozne rada by som sa vám, tebe a Martinovi, poďakovala, teda aj v mene mojej krstnej, pretože bolo naozaj super. :) Stretli sme sa tam super parta, nikto nemal s nikým problém, všetko ste mali zorganizované na 250% a program bol naozaj super! Bol to naozaj zážitok. :) Ver tomu, že pokiaľ sa tebe a Martinovi nebude do toho nikto montovať a udržíte si taký bezchybný a veľmi vysoký štandard, tak Vás budem odporúčať len ďalej a ďalej, aby sa Vám darilo, pretože bolo naozaj vidno, že ste si to všetko užívali asi tak ako my, ktorí sme sa toho varenia zúčastnili. Ďakujeme za úžasných 5 dní, bolo naozaj skvelo a dúfam, že sa ešte niekedy uvidíme!! :) S pozdravom, Andrea (aj za Eriku).
Andrea a Erika, Hlohovec, 24.Apríl 2016
referencia
referencia
Ahojte, este raz sa chceme podakovat za pobyt, ktory bol fantasticky! Vsetko co ste pre nas vsetkych urobili a zorganizovali bolo extra super, ste fakt perfektni. Vela krasnych detailov, ktore ste dali dokopy,naozaj perfektny vysledok, vyborna partia pohodovych ludi, ktori si uzivali nadhernyh 5 dni v prekrasnom Toskansku s Vami a Emanuelom. Este raz dakujeme a tesime sa na skore stretnutie s Vami a zelame Vam vsetko len a len dobre v zivote a vo Vasej krasnej praci. S pozdravom Monika a Vladimir.
Monika a Vladimír K., Trnava, 23.Apríl 2016
5 dni s vami v Toskánsku bolo skvelých! Cítili sme sa ako doma, naučili čo to nové a zasmiali sa na nezabuteľných príhodách pri úžasnom vínku :) Ďakujeme ešte raz, určite sa vrátime čo najskôr :) Nie je vám čo vytknúť. Lucia & Mirko
Lucia a Miro, Bratislava, 23.Apríl 2016
Srdečný pozdrav zo Slovenska do Toskánska posielame všetci desiati. Naše dojmy z Toskánska sú len tie najlepšie. Všetci ešte z pozitívnej energie načerpanej v Toskánsku žijeme. Ubytovanie bolo autentické a všetci boli spokojní. Ochutnávka vína nemala najmenšiu chybičku a správne nás naladila na celú dovolenku. Všetky gastronomické zážitky boli nezabudnuteľné. Veľa informácii (o olivách, olivovom oleji, vinohradoch, olivových sadoch a mede) a dobrej nálady sme získali aj na farme. Raňajky, v dedinke, kde bývate, s ochutnávkou miestnych mäsových špecialít boli najmä pre mužskú časť nezabudnuteľné. Veľmi sa nám páčili aj ďalšie menšie mestečká v oblasti Chianti, San Gimignano, Voltera, Vinci, Siena a aj Pisa mala svoje čaro a neopakovateľnú atmosféru. Florenciu treba zažiť. Ocenili sme aj Vami odporúčané miesta na ochutnávku miestnych špecialít a zmrzliny. Všetko sme nestihli, ale máme veľmi veľa dôvodov sa do Toskánska vrátiť a "ochutnať" Toskánsko zas a zas. Koncert s áriami z talianskych opier a najmä klavirista predstavoval zážitok, ktorý nám umožnil vnímať Toskánsko aj sluchom. Preto ak mám opísať môj pocit z dovolenky v Toskánsku tak asi vetou: Ochutnala som Toskánsko všetkými zmyslami a moje očakávania boli prekonané. Odporúčania z Vašej strany boli vždy užitočné, spoľahlivé a boli ste veľmi ochotná a promptná (lístky do Ufizzi a pod.). Keďže ja osobne nerada používam navigáciu, problémy s cestovaním sme mali len v Pise, kde chýbalo značenie hlavného smeru k pamiatkam, či k záchytnému parkovisku, resp. značenie bolo chaotické alebo nebolo vôbec. V ostatných mestách, mestečkách s tým neboli problémy, resp. len minimálne. Ďakujeme! Marianna
Marianna H., Veľké Uherce, 19.Apríl.2016
Zdravíme Vás, Zdenka, docestovali sme šťastne a už sa aklimatizujeme v našej starej realite :) Keď sme sa včera lúčili s Michelom, povedali sme si, že sa ešte určite uvidíme a ja verím, že sa nám to podarí, myslím, že vesmír spojí sily, aby nám doprial vidieť Toskánsko zase v inom ročnom období, napr. na jeseň, september - október, keď bude olivo, vinobranie a budeme mať možnosť na zase úplne iný zážitok. Pýtate sa na naše referencie. Nič negatívne Vám nenapíšem, poskytli ste nám servis, ktorý bol nadštandardný a všade môžeme len šíriť dobré chýry o Vašich službách. Od začiatku až do konca bolo o nás perfektne postarané. Naši domáci sú tak príjemní, úprimní, pracovití a dobrí ľudia, že ak by sme mali kdekoľvek len takýchto ľudí okolo nás, život by bol oveľa jednoduchší. Kedykoľvek sme sa na nich mohli obrátiť, pričom nám poskytovali po celý čas dostatočný pocit súkromia. Ubytovanie bolo nádherné, čakala na nás dokonca aj pozornosť v podobe domáceho vínka, olivového oleja a medu, Michele a celá jeho rodina k nám boli neuveriteľne milí a ústretoví, ak budete mať možnosť pozdravovať ich od nás, budeme Vám veľmi vďační. Čo sa týka služieb v rámci Vášho cestovateľského projektu a Vás osobne, Zdenka, platí presne to isté, čo som napísala vyššie o rodine domácich. Veľmi milo ste nás prekvapili fantastickým Proseccom a domácim koláčikom. Ste nesmierne príjemná dáma, neskutočne ste nám pomohli tým, že ste nám poradili, kde a čo navštíviť, vďaka tomu sme si vedeli na každý deň spoľahlivo zostaviť program bez zbytočných časových prestojov a vyťažiť z dní, ktoré sme v Toskánsku strávili, čo najviac. Využili sme všetky Vaše rady, milé bolo od Vás, že ste sa o nás počas pobytu stále zaujímali a v prípade potreby ste boli naším "priateľom na telefóne", čo sme aj s radosťou využili. Už keď ste mi na mail zaslali booklety a podrobné info o našom pobyte, bolo mi jasné, že toto je práca profesionála, ktorý to, čo robí, robí s láskou.
Zuzana M., Trenčín, 31.Marec 2016
referencia
Dobrý deň Zdenka, ďakujem za podrobne pripravený program, za kvalitné ubytovanie v krásnom prostredí. Napriek počasiu sme sa cítili veľmi-veľmi dobre. Vďaka mapke s vyznačenými miestami a podrobnému opisu, ktorý ste pripravila sme navštívili miesta, ktoré by sme nikdy v živote bez Vás nenašli. Síce sme sa nestretli, ale vďaka programovej ponuke s opisom ako keby ste nás každý deň navigovala osobne. Viem každému len odporučiť agentúru Sí, Italy. Kurz varenia bol veľký zážitok a taktiež ochutnávka vína s pánom Fernandom . Pán Fernando vytiahol veľký starý atlas sveta a vyhľadali sme obec Jablonov nad Turňou z kadiaľ sme - a to len preto lebo sami máme malú vinicu a môj manžel je hobby vinárom, tak pán Fernando bol zvedavý, ktorý kút Slovenska to je a či je vôbec vhodný na pestovanie viniča. Zistil, že sme nedaľeko Tokaja a konštatoval že je to vhodné miesto. Šľahačkou na torte nášho pobytu bola posledná večera v mäsiarstve Dario. Byť pri spoločnom stole s neznámymi z rôznych kútov sveta a veľkou skupinou Talianov a k tomu kuchárska show je ozaj nezabudnuteľný zážitok. Toskánsko je krásny kút sveta, kde žijú milí ľudia, ktorí si úctia svoje tradície. Som len pár dní doma a už mi to veľmi chýba. Ale chvalabohu nestačili sme si pozrieť všetko čo bolo vyznačené na mapke, takže sa určite čoskoro vrátime a určite sa tam vrátime len s využitím služieb agentúry Sí Italy.
Silvia P. Rožňava, 22.Február 2016
Ďalšie referencie