• Popis

POPIS USADLOSTI

Rodinné agroturizmo Alfani, o ktoré sa s láskou stará majiteľ farmy Michele so svojou rodinou, sa nachádza v pokojnom, romantickom prostredí vysoko v toskánskych kopcoch, len 22 km od renesančnej Florencie. Vidiecka kamenná usadlosť, ktorá nedávnou citlivou rekonštrukciou získala svoju agroturistickú funkciu, sa nachádza na zvlnenej toskánskej pahorkatine medzi vinicami, olivovými hájmi a lesmi s čarovnými výhľadmi, ktoré vyzdvihujú scénografiu tohto miesta. Uprostred olivových hájov nájdete svoju oázu pokoja s bazénom, záhradným sedením so slnečníkmi, hojdacou sieťou a miestom na grilovanie.
(Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta)

 

POPIS APARTMÁNOV

Agroturizmo ponúka 6 rustikálnych apartmánov v pokojnom prostredí v srdci prírody, v autentických kamenných vilách, každý s vlastnou terasou so záhradným sedením a slnečníkom. Veľmi útulne zariadené self-catering apartmány majú plnevybavenú kuchyňu s jedálňou, free wifi, SAT TV, ventilátor (v období letnej sezóny), sieťky proti hmyzu, trezor (apartmán 3 a apartmán 6). V kúpeľni, samozrejme, nájdete osušky či fén na vlasy. Niektoré apartmány poskytujú prekrásne panoramatické výhľady do údolia. Rodinná atmosféra a toskánska pohostinnosť dávajú tomuto miestu rozmer nezabudnuteľnej dovolenky.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 – Apartmán pre 2-4 osoby s rozlohou 49 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou, 1 x kúpeľňa so sprchovým kútom, osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, obývacia izba so sofabed pre 2 osoby (160 x 190 cm), TV, SAT, free WIFI, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na prízemí, je bezbariérový, vhodný pre telesne postihnuté osoby.

Apartmán 2 – Apartmán pre 2 osoby s rozlohou 41 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou,1 x kúpeľňa so sprchovým kútom, osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, obývacia izba, TV, SAT, free WIFI, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 3 – Apartmán pre 4-6 osôb s rozlohou 62 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou, 1 x spálňa s poschodovou posteľou, 2 x kúpeľňa so sprchovým kútom, osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, obývacia izba so sofabed pre 2 osoby (160 x 190 cm), TV, SAT, free WIFI, bezpečnostný trezor, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 4 – Apartmán pre 4 osoby s rozlohou 62 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou , 1 x spálňa s oddelenými posteľami ( možnosť postele spojiť ), 1 x kúpeľňa so sprchovým kútom, osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s jedálňou. TV, SAT, free WIFI, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na 3 podlažiach.

Apartmán 5 – Apartmán pre 6-8 osôb s rozlohou 90 m2, 2 x spálňa s manželskou posteľou, 2 x kúpeľňa ( 1 x kúpeľňa so sprchovým kútom a vaňou, 1 x kúpeľňa so sprchovým kútom ), osušky, fén na vlasy, 1 x spálňa s oddelenými posteľami ( možnosť postele spojiť ), plnevybavená kuchyňa s umývačkou riadu, jedáleň a krbom, šatník, obývacia izba so sofabed pre 2 osoby (160 x 190 cm). TV, SAT, free WIFI, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na 2 podlažiach.

Apartmán 6 – Apartmán pre 4-6 osoby s rozlohou 94 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou,1 x spálňa s oddelenými posteľami ( možnosť postele spojiť ), 2 x kúpeľňa ( 1 x kúpeľňa so sprchovým kútom, 1 x kúpeľňa s masážnou vaňou ), osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s umývačkou riadu, jedálňa s krbom, obývacia izba so sofabed pre 2 osoby (160 x 190 cm). bezpečnostný trezor, TV, SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu, ventilátor ( v období letnej sezóny ), Apartmán sa nachádza na 2 podlažiach.

 

Služby:

 • Bazén uprostred súkromnej záhrady (7 x 15 m, hĺbka 1,0 – 1,5 m, v prevádzke od mája do konca septembra) so slnečníkmi a lehátkami
 • záhrada s grilom a záhradným sedením
 • práčovňa so sušičkou (poplatok 2,50€ / 1 úkon)
 • požičanie bicyklov (zdarma)
 • rodina pripravuje 1x týždenne tradičnú toskánsku večeru s ochutnávkou vín na privítanie (38eur / dospelá osoba, 20eur / dieťa do 18 rokov, dieťa do 7 rokov zdarma). Potrebné objednať vopred.
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov, medov či mäs.výrobkov rodinnej výroby
 • bezplatné parkovisko
 • free WIFI
 • možnosť požičania detských postieľok (zdarma)
 • možnosť babysittingu
 • raňajkový košík na požiadanie (len v čase rezervácie) od 9€
 • stolný tenis
 • detské ihrisko
 • možnosť grilovania uprostred olivového hája
 • domáce zvieratá sú vítané (zdarma)

 

Cenovú ponuku vám radi vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a ja to musím akceptovať.

 

Cena apartmánov zahŕňa: výmenu bielizne a uterákov (1x týždenne), vodu, plyn, elektrinu, miestnu daň, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako prenájom bicyklov, stolný tenis, gril, bazén, free wifi a parkovanie.

 

Cena apartmánov nezahŕňa: využívanie práčovne (poplatok 2,50€ za použitie práčky a 2,50€ za použitie sušičky), upratovanie počas týždňa – na požiadanie (11,50€/hodina), ochutnávka produktov farmy (10€ – 40€ – v závislosti od konkrétnej požiadavky), uvítací obed/večera – jedenkrát za týždeň v pondelok, utorok alebo stredu (38€/osoba, 20€/deti do 15 rokov, deti do 7 rokov – zdarma)

 

Usadlosť je v prevádzke od konca marca do konca októbra.

Minimálny počet nocí sú 4 noci, počas letnej sezóny (od 20.6. do 16.9. usadlosť akceptuje ubytovanie na 7 nocí, sobota-sobota)

 

Check in: 14.00 – 19.00 hod. (neskorší príchod vás poprosíme oznámiť vopred)

Check out: do 10.00 hod.