• Popis

POPIS USADLOSTI

Pre všetkých, ktorí túžia zažiť pravú toskánsku atmosféru v rodinnom prostredí, odporúčame navštíviť čarovné umelecké centrum Chianti – agroturizmo Collina v krásnom panoramatickom prostredí s výhľadmi na fascinujúci toskánsky vidiek. Postará sa o vás naša dobrá priateľka – usmievavá Talianka Ivana, ktorá spolu so svojím mužom a deťmi usadlosť vedie a ktorá v nej vytvára pocit domova. História tejto starovekej usadlosti sa datuje až do 14. storočia, kedy usadlosť slúžila ako rodinná farma, v období renesancie dokonca patrila slávnej rodine Medici, ktorej tento kraj vďačí za obrovský rozkvet a bohatstvo v renesančnom období. Na panoramatickom výbežku, obklopenom olivovníkmi a vinohradmi sa nachádza bazén s lehátkami na relax a slnenie, altánok s grilom a záhradným sedením, rozkvitnutá ružová pergola a množstvo sôch, ktoré tu vystavujú umelci z celého sveta. Dokonalé miesto na pohodovú dovolenku, ale aj na usporiadanie romantických svadieb.

 

POPIS APARTMÁNOV

V usadlosti sa nachádza 9 rustikálnych apartmánov s dobovým nábytkom citlivo zladeným s modernými prvkami, terakotovou podlahou, kamennými stenami, stropmi zdobenými mohutnými trámami a tradičnými krbmi. Apartmány majú plnevybavenú kuchyňu s jedálňou, priestranné obývacie izby s krbom, štandardným vybavením je SAT TV, free WIFI, trezor, sieťky proti hmyzu, osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán 1 – Priestranná izba pre 2 osoby na poschodí vily, 30 m2, spálňa s manželskou posteľou spojená s plnevybaveným kuchynským kútikom a jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 2 – Priestranný apartmán pre 2-4 osoby na poschodí vily, 50 m2, spálňa s manželskou posteľou, priestranná obývacia izba s krbom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavený kuchynský kútik s jedálňou, kúpeľňa so sprchou a toaletou. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 3 – Rozľahlý apartmán pre 4-6 osôb, na poschodí vily, 80 m2, 2x spálňa s manželskou posteľou (postele možno oddeliť), priestranná obývacia izba s krbom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavená kuchyňa s jedálňou, 1x kúpeľňa so sprchou, toaletou a bidetom, 1x kúpeľňa s vaňou a toaletou. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 4 – Apartmán pre 2-5 osôb, na poschodí vily, 45 m2, spálňa s manželskou posteľou (postele možno oddeliť), obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), v obývacej časti sa nachádza miniloft s posteľou pre 1 osobu, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa so sprchou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 5 – Priestranný apartmán pre 2-5 osôb, na poschodí vily, 60 m2, spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), v obývacej časti sa nachádza krb a miniloft s posteľou pre 1 osobu, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa so sprchou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, stropný ventilátor, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 6 – Priestranný poschodový apartmán pre 6-8 osôb, na zvýšenom prízemí vily (vedie k nemu 6 schodov), 100 m2, na prízemí apartmánu sa nachádza spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s krbom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Na poschodí nájdete 2x spálňu s manželskou posteľou a kúpelňu so sprchou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 7 – Priestranný apartmán pre 4-6 osôb, na prízemí vily, 90 m2, 2x spálňa s manželskou posteľou (postele je možné oddeliť), obývacia izba s krbom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy. Tento apartmán je vhodný aj pre telesne postihnuté osoby.

Apartmán 8 – Priestranný apartmán pre 2-4 osoby, na poschodí vily, 50 m2, spálňa s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 9 – Apartmán pre 2-4 osoby na prízemí vily, 45m2. Obývacia časť s mini kuchynským kútikom a sofabed pre dve osoby ( 160x190cm ) prepojená so spálňou s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, sieťky proti hmyzu, trezor, osušky a fén na vlasy.

 

Služby:

 • panoramatický bazén uprostred súkromnej záhrady (10,5 x 17 m, v prevádzke od mája do konca septembra) s lehátkami
 • raňajky (v cene ubytovania)
 • záhrada s priestrannou krytou terasou s grilom a záhradným sedením
 • tradičná toskánska večera s ochutnávkou vín na privítanie (35eur / dospelá osoba, 20eur / dieťa)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov rodinnej výroby
 • bezplatné parkovisko
 • free WIFI
 • možnosť požičania detských postieľok (zdarma)
 • možnosť požičania bicyklov od externej firmy (za poplatok)
 • stolný tenis
 • babysitting na požiadanie (za poplatok)
 • domáce zvieratá sú vítané (10,00€ / deň pobytu)

 

Cenovú ponuku vám radi vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a ja to musím akceptovať.

 

Cena apartmánov zahŕňa: výmenu bielizne (1x týždenne), denné upratovanie (mimo nedele), raňajky, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako stolný tenis, gril, bazén, free wifi a parkovanie.

 

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

 

Usadlosť je v prevádzke počas celého roka.

Usadlosť akceptuje aj ubytovanie na 1 noc.

 

Check in: 14.00 – 18.00 hod. (Váš neskorší príchod vás poprosíme nahlásiť vopred)

Check out: do 10.00 hod.