• Popis

POPIS USADLOSTI

Toto čarovné kamenné borgo (samota) z 11.storočia sa nachádza pri pokojnej (a pre turistov pomerne neznámej) ceste pomedzi mestečká Barberino in Val di Pesa a Castellina in Chianti. Zaujala ma predovšetkým jeho krásna a pokojná panoramatická poloha, malebne usporiadané kamenné vilky a kaplnka, doplnené o starostlivo opatrovanú záhradku, kde máte pocit, akoby ste sa ocitli v romantickej stredovekej dedinke… a áááno, tiež fakt, že k usadlosti patrí farma, ktorá vyrába výborné vínka a olivový olej a nájdete tu aj reštauráciu, v ktorej vás výborne nasýtia počas celého dňa. Usadlosť má 20 priestranných apartmánov s kuchynkami, ktoré sú rozdelené na 1- a 2-spálňové a sú tak vhodné aj pre väčšie skupiny, na usporiadanie svadieb či pre rodiny s deťmi. Viete, že som k vám úprimná Toskánci, priznávam preto, že interiér nie je podľa mojich predstáv a mám k nemu zopár výtok (tie však vyváži rozumná cena), ale nič to nemení na atmosfére, ktorú tu budete pociťovať 🙂 Za mňa síííííí!
*Z hlavnej cesty vedie k usadlosti príjazdová cesta. Posledných 700 m pred usadlosťou je povrch cesty nespevnený.

 

POPIS APARTMÁNOV

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Jednospálňový apartmán – Jednospálňový apartmán s rozlohou 35-58 m2 je vhodný pre 2 osoby a zariadený v tradičnom toskánskom štýle. Nájdete tu spálňu s manželskou posteľou, kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom a toaletu, obývaciu miestnosť so sofa bed (160x200cm) a plnevybavenú kuchynku. Apartmány umiestnené na prízemí majú aj v letných mesiacoch veľmi príjemnú klímu, apartmány na poschodí ponúkajú dychberúce výhľady.

Jednospálňový apartmán s terasou alebo záhradkou – Jednospáľňový apartmán superior s rozlohou 35-58 m2 je vhodný pre 2 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, kúpeľne s vaňou alebo sprchovým kútom a toaletou, priestrannej obývacej miestnosti so sofa bed (160x200cm) a plnevybavenej kuchynky. Niektoré apartmány majú veľký krb, iné súkromnú záhradku so záhradným sedením a ležadlami alebo balkón s nádhernými výhľadmi.

Dvojspálňový apartmán – Dvojspálňový apartmán s rozlohou 85 m2 je vhodný pre 4 osoby a pozostáva z dvoch spální s manželskými posteľami, kúpeľne s vaňou alebo sprchovým kútom a toaletou, obývacej časti so sofa bed (160x200cm) a plnevybavenej kuchynky. Apartmán má pozoruhodnú dispozíciu, je zariadený tradične a jednoducho a ponúka dychberúce výhľady na okolité kopce a údolia.

Dvojspálňový apartmán so záhradkou – Dvojspálňový apartmán s rozlohou 85 m2 je vhodný pre 4 osoby. Apartmán má dve spálne s manželskými posteľami, dve kúpeľne s vaňou alebo sprchovým kútom a toaletou, priestrannú obývaciu miestnosť so sofa bed (160x200cm), plnevybavenú kuchynku a súkromnú záhradku so záhradným sedením a ležadlami.

 

SLUŽBY:

 • raňajky
 • bazén (16 x 8 m) a detský bazén (4 x 4 m) s panoramatickým výhľadom
 • záhrada so záhradným sedením
 • detské ihrisko
 • free WIFI, TV
 • bezplatné parkovisko
 • možnosť zapožičania detských postieľok a prísteliek pre deti (za poplatok)
 • možnosť zapožičania detských stoličiek (zdarma)
 • možnosť využitia práčky, žehličky (zdarma)
 • možnosť návštevy vínnej pivnice vzdialenej 7 km od usadlosti (zdarma)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína vo vínnej pivnici
 • možnosť zakúpenia olivového oleja, medu a drobných suvenírov
 • rodinná reštaurácia ponúka á la carte obedy a večere (okrem utorkov)
 • reštaurácia ponúka vegetariánske, vegánske aj gluten free jedlá
 • bar
 • škola varenia v neďalekej usadlosti (za poplatok)
 • masáže (za poplatok)
 • baby sitting na požiadanie (za poplatok)
 • domáce zvieratká sú vítané zdarma

 

Cenovú ponuku Vám radi vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a ja to musím akceptovať.

 

Cena apartmánov zahŕňa: raňajky, spotrebu vody, plynu, elektriny, výmenu bielizne a uterákov (1x týždenne), finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako použitie práčky, žehličky, zapožičanie detskej stoličky, využívanie bazéna, free wifi a parkovanie.

 

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň 1,50€/osoba (za prvé 4 noci), denný servis na vyžiadanie 5€/osoba/deň, extra upratovanie 25€/jednospálňový apartmán a 35€/dvojspálňový apartmán, kúrenie počas zimy v cene 10€/jednospálňový apartmán/noc a 20€/dvojspálňový apartmán/noc, zapožičanie detskej postieľky 12,50€/noc, prístelka 25€/osoba/noc.

 

Sezóna: Usadlosť je v prevádzke celoročne.

Minimálny počet nocí v hlavnej sezóne (30. jún – 24. august) je 7 nocí s nástupom v sobotu, mimo sezóny agroturizmo akceptuje ubytovanie minimálne na 3 noci.

 

Check in: od 14:00 do 18:00 hod. (neskorší príchod vás prosíme nahlásiť vopred)

Check out: do 10:00 hod.