• Popis

POPIS USADLOSTI

Presvedčila ma o tom, že rozprávky existujú… v čase, keď opäť hľadám nové usadlosti, som už dlho nepocítila TEN pocit, ktorý (aj) vás dojme, ohúri, rozbúcha vám srdce, zapíše sa do spomienok… až sme s mojim drahým natrafili na toto miesto skryté na vidieckej cestičke medzi dedinkami Mercatale a Montefiridolfi, okolo ktorej chodíme dennodenne a ani raz mi nenapadlo do nej odbočiť. Na jej konci sa ale skrýva prenádherný kamenný domec, s výhľadmi nad ktorými neprestanete ohkať ani po týždni, s jeho čarovnou hostiteľkou, 80 ročnou nonnou Adrianou, ktorá sa o vás s láskou postará a jej roztomilá talianska angličtina vám bude v ušiach doznievať dlho dlho… Kamenná vila bola kedysi vidieckym domom jej rodiny, a preto je zariadená s láskou, vyčačkaná do posledného detailu a hneď ako do nej vstúpite pocítite teplo domova.

 

POPIS APARTMÁNOV

Vo vile sa nachádzajú 4 priestranné apartmány s dvomi alebo troma spálňami (ktoré možno prepojiť a vytvoriť tak apartmán pre veľkú rodinu či skupinu priateľov), príjemné terasky na sedenie v celej záhrade, či priestranný bazén. Apartmány sú selfcatering, ale Adriana vám po dohode rada pripraví raňajky, či niečo dobrého pod zub počas celého dňa, ponúkne vám ich domáce vínko či olivový olej, alebo vás rada naučí tajomstvá jej kuchyne na škole varenia priamo vo vašom apartmáne.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 – Priestranný apartmán pre 6-7 osôb na 2 poschodiach s rozlohou 300 m2. Na prízemí sa nachádza veľká vstupná hala, plne vybavená kuchyňa s jedálňou a s krbom, obývačka so vstupom do záhrady. Na prvom poschodí je veľká obývacia izba, 2 x spálňa s manželskou posteľou, 1 x spálňa s manželskou posteľou a posteľou pre jednu osobu, 2 x kúpeľňa s vaňou. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, free WIFI, trezor, uteráky, osušky, fén, umývačka riadu, ventilátory, sieťky proti hmyzu v spálni, súkromná terasa.

Apartmán 2 – Priestranný apartmán pre 6 osôb na 1. poschodí s rozlohou 250 m2. Nachádza sa tu veľká obývacia izba, plne vybavená kuchyňa s jedálňou a s krbom, so vstupom do krásnej terasy, 2 x spálňa s manželskou posteľou, 1 x spálňa s oddelenými posteľami, 2 x kúpeľňa s vaňou. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, free WIFI, trezor, uteráky, osušky, fén, umývačka riadu, ventilátory, sieťky proti hmyzu v spálni, súkromná terasa.

Apartmán 3 – Apartmán pre 4 osoby s rozlohou 120 m2. Nachádza sa tu veľká kuchyňa s jedálňou, obývacia izba, 2 x spálňa s manželskou posteľou, 1 x kúpeľňa so sprchovým kútom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, free WIFI, trezor, uteráky, osušky, fén, umývačka riadu, ventilátory, sieťky proti hmyzu v spálni, súkromná terasa.

Apartmán 4 – Apartmán pre 4 osoby na 2 poschodiach s rozlohou 110 m2. Na prízemí sa nachádza kuchyňa s jedálňou a na prvom poschodí obývacia izba s prístupom na terasu, 1 x spálňa s manželskou posteľou, 1 x spálňa s oddelenými posteľami, 1 x kúpeľňa so sprchovým kútom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, free WIFI, trezor, uteráky, osušky, fén, umývačka riadu, ventilátory, klimatizácia v spálni s oddelenými posteľami, sieťky proti hmyzu v spálni, súkromná terasa.

 

Služby:

 • bazén ( 6 m x 12 m) s detským kútikom v prevádzke od mája do októbra
 • veľká súkromná záhrada s grilom a terasami
 • free WIFI
 • možnosť využitia práčky, žehličky (zdarma)
 • bezplatné parkovisko
 • domáce zvieratá nie sú povolené
 • možnosť objednania raňajok (10€/osoba/deň)
 • možnosť degustácie oleja (za poplatok)
 • možnosť degustácie vína s prehliadkou (za poplatok)
 • možnosť zakúpenia vína a oleja
 • možnosť podieľať sa na výrobe vína a oleja (zdarma)
 • možnosť započižania si bicyklov (za poplatok)
 • škola varenia (za poplatok)
 • masáže (za poplatok)

Cenovú ponuku Vám radi vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a ja to musím akceptovať.

 

Cena zahŕňa: vodu, plyn, elektrinu, výmenu bielizne a uterákov (1x týždenne), použitie práčky, žehličky, finálne upratovanie, zapožičanie detskej postieľky, využívanie doplnkových služieb ako súkromný gril, free wifi a parkovanie.

 

Cena nezahŕňa: denné upratovanie na požiadanie 12€/hodina, miestnu daň 1,50€/osoba (max. 7 dní), kúrenie 50€/apartmán/deň, bezpečnostný depozit 250€ za apartmán z ceny pobytu, ktorý bude vrátený pri odchode, ak nebude pri kontrole apartmánu zistené žiadne poškodenie.

 

Sezóna: usadlosť je v prevádzke celoročne.

Minimálny počet nocí sú 3 noci.

 

Check in: 16.00 – 19.00 hod. (neskorší príchod Vás poprosíme oznámiť vopred)

Check out: do 10:00 hod.