• Popis

POPIS USADLOSTI

Čarovná usadlosť Castellina, ktorá pochádza z obdobia 15.storočia, je vo vlastníctve nonny Laury a jej predkov už od druhej svetovej vojny a nájdete ju na samote medzi dvomi autentickými mestečkami Castellina a Panzano. V súčasnosti vo zveľaďovaní tohto miesta skrytého pomedzi bohaté viniče pokračujú Laurini synovia s manželkami a podľa toho, čo som tu zažila, sa im darí niesť filozofiu ich mamy výborne. Napriek tomu, že z malej rodinnej usadlosti vyrástlo známe vinárstvo a niekdajšie hospodárske domy sa premenili na romantické ubytovanie, stále tu vládne spomalená, pokojná atmosféra typická pre rodinné obydlia. Agroturizmo má krásnu raňajkovú miestnosť či vlastnú enotéku, a ponúka degustácie vín, vínne tour a tiež vlastnú rustikálnu školu varenia s nonnou Laurou. Ahhh 🙂
*Z hlavnej cesty vedie k usadlosti udržiavaná prašná príjazdová cesta.

 

POPIS APARTMÁNOV

Čarovné agroturizmo Castellina nesie silnú charizmu tohto prekrásneho vinárskeho kraja a ponúka ubytovanie v 9 apartmánoch a jednej suite pre 2 osoby. Každý apartmán (okrem suity) poskytuje selfcatering ubytovanie, má k dispozícii plne vybavenú kuchyňu prepojenú s obývacou časťou a spálne s manželskými posteľami, ktorých lôžka sa dajú oddeliť. Súkromná terasa s príjemným posedením a dychberúcim výhľadom je príjemnou súčasťou každého apartmánu. Niektoré apartmány majú k dispozícii aj klimatizáciu. Domáce zvieratká sú tu srdečne vítané, a to zdarma 🙂

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Izba typu suite – Dizajn interiéru tejto suity bol inšpirovaný vinárstvom. Nájdete tu lampy a posteľné čelo vyrobené z dubových sudov a mnoho ďalších malých detailov, ktoré vyžarujú charizmu tohto vínneho kraja. Zariadenie novo zrekonštruovanej suity je dokonalou kombináciou rustikálneho a moderného toskánskeho štýlu. Suita s rozlohou 55 m2 je vhodná pre 2 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, priestrannej modernej kúpeľne so sprchovým kútom a súkromnej terasy. Ako jediná z ponúkaných apartmánov nemá k dispozícii kuchyňu, ale zároveň je jediná, ktorá ponúka raňajky a denný servis v cene pobytu. Suita je vybavená s TV SAT, klimatizáciou, fénom na vlasy, free wifi a trezorom. Je bezbariérová a umožňuje ubytovanie aj na 1 noc.

Apartmán 1 – Apartmán s rozlohou 42 m2 je vhodný pre 2 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, novo zrekonštruovanej kúpeľne a plne vybavenej kuchynskej linky prepojenej s obývacou časťou s krbom. Štandardným vybavením tohto útulného apartmánu je TV SAT, klimatizácia, wifi, fén na vlasy a trezor. Príjemnou súčasťou apartmánu je súkromná terasa so záhradným sedením a príjemnými výhľadmi na okolitý vinohrad.

Apartmán 2 – Apartmán s rozlohou 51 m2 je vhodný pre 2 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, ktorá sa nachádza na vyvýšenom poschodí, kúpeľne so sprchou, plne vybavenej kuchyne s jedálenským stolom a obývacou časťou so sedačkou a krbom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, klimatizácia, wifi, fén na vlasy a trezor. Apartmán má k dispozícii súkromnú terasu s posedením a výhľadmi na vinohrad.

Apartmán 3 – Dvojpodlažný apartmán s rozlohou 75 m2 je vhodný pre 3 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou nachádzajúcou sa na poschodí a samostatnej spálne s jednolôžkom, ktorá je situovaná na prízemí. Na prízemí sa nachádza aj kúpeľňa so sprchou, plne vybavená kuchyňa prepojená s obývacou časťou a veľkým krbom. Štandardným vybavením tohto apartmánu je TV SAT, klimatizácia, wifi, fén na vlasy a trezor. Súkromná terasa so záhradným sedením ponúka čarovné výhľady na rozľahlý vinohrad.

Apartmán 4 – Dvojpodlažný apartmán s rozlohou 63 m2 je vhodný pre 3 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, samostatnej spálne s jednolôžkom a kúpeľne so sprchovým kútom a toaletou na poschodí. Na prízemí sa nachádza plne vybavená kuchyňa s jedálenským stolom a obývacou časťou a samostatné WC. Súčasťou vybavenia tohto útulného apartmánu je TV SAT, wifi, fén na vlasy a trezor. Súkromná terasa so záhradným sedením je tým pravým miestom pre rannú kávu alebo pohár Chianti Classico pre príjemný záver dňa.

Apartmán 5 – Apartmán s rozlohou 53 m2 ponúka ubytovanie pre 3 osoby v dvojlôžkovej izbe s manželskou posteľou a samostatnej izbe s jednolôžkom. Apartmán je vybavený plne vybavenou kuchyňou prepojenou s obývacou časťou, kúpeľňou so sprchovým kútom a štandardným vybavením ako je TV SAT, fén na vlasy, trezor a naozaj rozľahlá súkromná terasa s dychberúcimi výhľadmi na vinohrad.

Apartmán 6 – Apartmán s rozlohou 86 m2 ponúka ubytovanie pre 5 osôb v dvoch samostatných spálňach, jednej s manželskou posteľou a druhej s manželskou posteľou a jednolôžkom. Apartmán má k dispozícii plne vybavenú kuchyňu s jedálenským stolom, krbom a prepojenou obývacou miestnosťou. Apartmán má štandardné vybavenie s TV SAT, wifi, fénom na vlasy a trezorom. K dispozícii je veľká súkromná terasa a záhradka s bylinkami. Apartmán je bezbariérový.

Apartmán 7 – Apartmán s rozlohou 97 m2 je vhodný pre 5 osôb a poskytuje ubytovanie v dvoch spálňach s manželskou posteľou a samostatnou spálňou pre jednu osobu. Súčasťou apatmánu sú 2 kúpeľne so sprchovým kútom a toaletou, plne vybavená kuchyňa a obývacia miestnosť s krbom. Apartmán je vybavený s TV SAT, wifi, umývačkou riadu, fénom a trezorom. Pre príjemné chvíle oddychu je k dispozícii priestranná súkromná terasa.

Apartmán 8 – Pôvodne stodola, dnes priestranný dvojpodlažný apartmán pre 6 osôb s úctihodnou rozlohou 95 m2. Jediný samostatne stojaci apartmán ponúka ubytovanie v troch spálňach s manželskou posteľou. Dve spálne sa nachádzajú na prvom poschodí spolu s kúpeľňou so sprchovým kútom a toaletou. Na prízemí sa nachádza tretia spálňa, samostatná kúpeľňa so sprchou a toaletou a tiež plne vybavená kuchyňa s obývacou miestnosťou a krbom. Štandardným vybavením je TV SAT, free wifi, fén na vlasy a trezor. Apartmán má k dispozícii veľkorysú terasu s dychberúcimi výhľadmi a súkromné parkovisko.

Apartmán 9 Najväčší apartmán usadlosti sa rozprestiera na 2 podlažiach s rozlohou 180 m2 a poskytuje ubytovanie pre 9 osôb. Na prízemí sa nachádza obývacia miestnosť prepojená s plne vybavenou kuchyňou (vrátane umývačky riadu, pračky a sušičky). Kuchyňa je prepojená s obývacou miestnosťou s krbom a nechýba ani jedálenský stôl. Na prízemí sú dve spálne s manželskými posteľami a dvomi kúpeľňami, každá s vlastnou toaletou. Na poschodí sa nachádza malá galéria s posedením a dve spálne, jedna s manželskou posteľou a druhá s manželskou posteľou a jednolôžkom. Obe spálne majú k dispozícii samostatnú kúpeľňu s toaletou. Súkromná terasa so záhradným posedením poskytuje nádherné výhľady na okolitú krajinu a tiež možnosť prípravy BBQ. K apartmánu prináleží súkromné parkovisko.

 

Služby:

 • bazén (6 x 12 m) v prevádzke od začiatku mája do konca septembra so slnečníkmi a lehátkami
 • súkromná terasa so sedením
 • bezplatné parkovisko
 • free WIFI
 • klimatizácia
 • služby práčovne (zdarma)
 • enotéka s možnosťou občerstvenia aj pre vegetariánov, vegánov a gluten free stravníkov
 • možnosť zakúpenia vína, olivového oleja a balzamika
 • ochutnávky vína (pre hostí zdarma)
 • škola varenia (za poplatok)
 • stolný tenis
 • detské ihrisko
 • farma so zvieratkami
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • požičanie grilu
 • možnosť usporiadania osláv a menších svadieb
 • domáce zvieratká sú vítané (zdarma)

 

Cenovú ponuku vám radi vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a ja to musím akceptovať.

 

Cena apartmánov zahŕňa: spotrebu vody, plynu, elektriny, kúrenie, výmenu bielizne a uterákov (1x týždenne), použitie práčky a žehličky v spoločnej práčovni, finálne upratovanie, využívanie doplnkových služieb ako stolný tenis, gril, bazén, free wifi, klimatizácia, zapožičanie detskej postieľky a stoličky, domáce zvieratká a parkovanie.

 

Cena apartmánov nezahŕňa: raňajky za doplatok 8€/osoba/deň (talianske raňajky) a 12€/osoba/deň (kontinentálne raňajky), miestnu daň 1,50€/osoba nad 14r. (max 7 dní), denné upratovanie a extra výmenu bielizne na požiadanie.

 

Usadlosť je v prevádzke počas celého roka.

Minimálny počet nocí sú 2 noci, počas hlavnej sezóny a sviatkov usadlosť akceptuje ubytovanie na min 3 noci.

 

Check in: 16:00 – 19:30 hod. (neskorší príchod vás prosíme oznámiť vopred)

Check out: do 10.00 hod.