• Popis

POPIS USADLOSTI

História malebnej usadlosti TIGNANELLO A MEDICI, ktorú vlastní známa šľachtická rodina, siaha až do 14. storočia. Elegantná, no predsa tradične toskánska usadlosť, rozprestierajúca sa na čarovnom panoramatickom mieste ponúka servis a komfort na veľmi vysokej úrovni. Nájdete tu výbornú domácu trattoriu, pre milovníkov vína je pripravená bohatá ponuka tých najlepších talianskych vín a dokonca si tu možno vychutnať aj školu varenia so šéfkuchárom z Michelinovskej reštaurácie, ktorá je spojená s návštevou pivníc a ochutnávkou vín.

 

Usadlosť je rozdelená na dve časti, pričom v hlavnej časti usadlosti sa nachádza reštaurácia, fitness, sauna a všetky ostatné služby, ktoré usadlosť ponúka. Druhá časť usadlosti je tzv. Hamlet, ktorý je situovaný na najvyššom bode vinohradov cca 1,3 km od hlavnej časti, je obklopený nádhernou toskánskou prírodou a poskytuje dychvyrážajúce výhľady na zvlnené kopce Chianti. Ubytovanie v Hamlete zahŕňa raňajky a servírované sú v hlavnej časti usadlosti.
(Z hlavnej cesty vedie k Hamletu vidiecka príjazdová cesta – 1,3 km)

 

POPIS APARTMÁNOV

V usadlosti nájdete romanticky ladené útulné izby a apartmány s tradičnými drevenými stropmi zariadené v prírodných odtieňoch, ktoré sú vhodné pre dvojice, rodiny ale aj väčšie skupiny. Majitelia si dali záležať na malých detailoch a preto sa tu naši hostia cítia ako doma. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu, vybavené sú sušičom na vlasy, osuškami/uterákmi, TV, WIFI pripojením, telefónom a sieťkami proti hmyzu. Všetky izby v hlavnej časti usadlosti majú aj klimatizáciu. Je možné priobjednať si detskú postieľku (bez poplatku).

 

Hlavná časť usadlosti

Izba 1 (19 m2) – Izba pre 1 osobu so spálňou s posteľou pre 1 osobu a priestrannou kúpeľňou so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Izba má klimatizáciu, telefón, wifi, sieťky proti hmyzu, TV SAT a samozrejmosťou je aj fén a uteráky.

Izba 2 (22-35 m2) – Izba pre 2 osoby s jednou spálňou a jednou kúpeľňou vybavenou vaňou alebo sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Väčšie izby majú aj obývaciu časť a niektoré aj malý kuchynský kútik. Izby majú klimatizáciu, telefón, TV SAT, wifi, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén a uteráky.

Suita (39-50 m2) – Suita pre 2-3 osoby so spálňou s manželskou posteľou, obývačkou so sofabed pre jednu osobu (180 x 90 cm) spojenou s kuchynkou a kúpeľňou vybavenou vaňou alebo sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Suity majú klimatizáciu, telefón, TV SAT, wifi, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén a uteráky.

Superior Suita (61m2) – Apartmán pre 4-5 osôb so spálňou s manželskou posteľou, druhou spálňou s oddelenými posteľami, obývačkou s kuchynkou a dvomi kúpeľňami. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchový kút. Apartmán má klimatizáciu, telefón, TV SAT, wifi, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén a uteráky.

Vila (91 m2) – Samostatná vila pre 6 osôb, ktorá je prerobenou stodolou. Vilka má obývačku s krbom spojenú s kuchyňou, dve spálne s manželskou posteľou, jednu spálňu s oddelenými posteľami a 2 kúpeľne. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchový kút. Veľké okná v obývačke poskytujú nádherný výhľad do súkromnej záhrady, ktorá patrí k vile. Vila má klimatizáciu, telefón, TV SAT, wifi, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén a uteráky.

 

Hamlet

Apartmán 1 (80-90m2) – Apartmán pre 2 osoby so spálňou s manželskou posteľou, obývačkou spojenou s kuchynkou a jednou kúpeľňou vybavenou vaňou, toaletou a bidetom. Jeden z apartmánov má v obývačke krb. Apartmány majú súkromnú záhradku, telefón, TV SAT, wifi, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén a uteráky.

Apartmán 2 (142 m2) – Apartmán pre 6 osôb s tromi spálňami – dve z nich majú manželskú posteľ a jedna poschodovú, obývačkou spojenou s kuchyňou a jedálňou, 2 kúpeľňami a súkromnou terasou s grilom. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchový kút. Apartmán má telefón, TV SAT, wifi, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén a uteráky.

Superior Suita (100-114m2) – Apartmán pre 4-5 osôb má 2 spálne, jeden z apartmánov má tretiu spálňu pre 1 osobu, obývačku spojenú s kuchyňou a 2 kúpeľne. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchový kút. Apartmány majú súkromnú záhradku alebo terasu, telefón, TV SAT, wifi, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén a uteráky.

 

SLUŽBY:

 • panoramatický bazén s lehátkami a miestom na slnenie (5 x 10m) v hlavnej časti usadlosti a menší oválny bazén pri Hamlete – oba bazény sú v prevádzke od mája do konca septembra
 • raňajky
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • domáce zvieratá sú vítané (za poplatok)
 • malé fitness centrum (zdarma)
 • sauna a parný kúpeľ(zdarma)
 • masáže (za poplatok)
 • tenis (zdarma)
 • minifutbal (zdarma)
 • možnosť požičania bicyklov (zdarma)
 • babysitting (za poplatok)
 • škola varenia (za poplatok)
 • možnosť absolvovať ochutnávku vína (za poplatok)
 • reštaurácia

 

Cenovú ponuku vám radi vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a ja to musím akceptovať.

 

Cena zahŕňa:

Hlavná časť usadlosti: raňajky, vodu, plyn, elektrinu, využívanie doplnkových služieb ako bazén, tenis, fitness centrum so saunou a parným kúpeľom, požičanie horských bicyklov, denné a finálne upratovanie, výmena posteľnej bielizne každý tretí deň

Hamlet: raňajky, vodu, plyn, elektrinu, využívanie doplnkových služieb ako bazén, tenis, fitness centrum so saunou a parným kúpeľom, požičanie horských bicyklov, denné a finálne upratovanie, výmena posteľnej bielizne každý tretí deň

 

Cena nezahŕňa:

Hlavná časť usadlosti: miestny poplatok – 1,50€/osoby na 14 rokov/noc

Hamlet: miestny poplatok – 1,50€/osoby na 14 rokov/noc

 

Usadlosť je v prevádzke od 03. marca 2018.

 

Check in: 16:00-19:00 hod., v lete až do 21:00 hod. (váš neskorší príchod vás poprosíme nahlásiť vopred)

Check out: do 10:30 hod.