• Popis

POPIS USADLOSTI

V krásnom panoramatickom prostredí okolo mestečka Castellina in Chianti sa medzi vinohradmi, olivovníkmi a lesmi nachádza čarovná kamenná usadlosť Borgo. V minulosti bola zastávkou mníchov, ktorí putovali do ďalekého benediktínskeho kláštora, zvláštny pokoj a harmónia tu však prevládajú aj dnes. Okrem malebnej krajiny všade navôkol, tradičných rustikálnych apartmánov pre 2-9 osôb, výbornej domácej trattorie so sezónnym menu, obrovského bazéna s miestami na slnenie a iných výhod má táto usadlosť aj veľmi srdečných majiteľov, troch súrodencov, ktorí sa o vás s láskou postarajú!
(Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta – približne 400m)

(V usadlosti je slabší telefonický signál)

 

POPIS APARTMÁNOV

V usadlosti nájdete 15 útulných self-catering apartmánov v rustikálnom štýle pre 2 až 9 osôb, s drevenými stropmi z gaštanového dreva, tradičnými terakotovými podlahami a vidieckym nábytkom s romantickými doplnkami. Všetky apartmány majú vlastnú kúpeľňu, plnevybavenú kuchyňu, vybavené sú TV SAT, telefónom, trezorom, uterákmi/osuškami a sieťkami proti hmyzu. Niektoré apartmány sú vybavené krbom a majú súkromnú terasu so záhradným sedením. Fén na vlasy, žehličku a žehliacu dosku je možné zapožičať si na recepcii usadlosti (zdarma). Wifi pripojenie je len v spoločných priestoroch (bazén, terasy, spoločná obývacia miestnosť).

 

Self-catering ubytovanie = V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním, vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Self-catering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľnej bielizne, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľnej bielizne, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 (44 m2) – Apartmán pre 2+2 osoby sa nachádza na poschodí, obývacia časť s plnevybaveným kuchynským kútikom a sofabed pre 2 deti (195 x 160 cm), priestranný loft s manželskou posteľou, kúpelňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Krásne sedenie pod rozkvitnutou pergolou v súkromnej záhradke. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 2 (30 m2) – Apartmán pre 2 osoby sa nachádza na prízemí (vstupuje sa doň po 2 schodoch), menšia plnevybavená kuchynka s jedálňou a sedením, spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu s príjemným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 3 (39 m2) – Apartmán pre 2 osoby sa nachádza na prízemí (vstupuje sa doň po 6 schodoch), menšia plnevybavená kuchynka s krbom, jedálňou a sedením, spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú záhradnú terasu s príjemným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 4 (51 m2) – Apartmán pre 2-3 osoby sa rozprestiera na dvoch podlažiach, obývacia časť s kuchynským kútikom a jedálňou, spálňa s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm), kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom, samostatná toaleta s bidetom. Apartmán má súkromnú záhradnú terasu so sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 5 (59 m2) – Prízemný apartmán pre 2-3 osoby, plnevybavená kuchyňa s krbom a jedálňou, spálňa s manželskou posteľou, obývacia časť s posteľou pre 1 osobu (195 x 90 cm), kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú záhradnú terasu s príjemným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 6 (77 m2) – Apartmán pre 2-3 osoby sa nachádza na poschodí, plnevybavená kuchyňa s jedálňou a loftom so sofabed pre 1 osobu (195 x 90 cm), spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 7 (64 m2) – Apartmán pre 2-4 osoby sa nachádza na poschodí, obývacia časť s plnevybaveným kuchynským kútikom, krbom a sofabed pre 2 osoby (195 x 160 cm), spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má malú terasku s príjemným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 8 (58 m2) – Prízemný apartmán pre 2-4 osoby, obývacia časť s plnevybaveným kuchynským kútikom, krbom a sofabed pre 2 osoby (195 x 160 cm), spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má záhradnú terasu s prekrásnym výhľadom a súkromným parkoviskom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 9 (79 m2) – Apartmán pre 2-5 osôb sa nachádza na poschodí, obývacia časť spojená s kuchyňou a jedálňou, priestranný loft so spálňou s manželskou posteľou, kúpeľňa s toaletou a bidetom, spálňa s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm), kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 10 (58 m2) – Apartmán pre 4 osoby sa nachádza na poschodí, obývacia časť prepojená s kuchynkou a jedálňou, 2 spálne s manželskou posteľou, 1x kúpeľňa s toaletou a bidetom a 1x kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 11 (71 m2) – Apartmán pre 4-5 osôb, sa rozprestiera na dvoch podlažiach, obývacia časť prepojená s kuchynkou a jedálňou, 2 spálne s manželskou posteľou (1 s prístelkou – 195 x 90 cm), 2x kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 12 (85 m2) – Apartmán pre 4-7 osôb sa nachádza na prízemí (vstupuje sa doň po 2 schodoch), obývacia časť prepojená s kuchynkou, jedálňou a priestrannou sofabed pre dve osoby (195 x 160 cm), 2 spálne s manželskou posteľou (1 s prístelkou – 195 x 90 cm), 2x kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 13 (76 m2) – Apartmán pre 4-6 osôb sa rozprestiera na troch podlažiach, obývacia časť prepojená s kuchynkou , jedálňou, krbom a priestrannou sofabed pre dve osoby (195 x 160 cm), priestranný loft so spálňou s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm), podkrovná spálňa s manželskou posteľou, 1x kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom, 1x kúpeľňa s toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 14 (112 m2) – Apartmán pre 6-9 osôb sa rozprestiera na dvoch podlažiach, priestranná obývacia časť s kuchynkou, jedálňou, krbom a priestrannou sofabed pre dve osoby (195 x 160 cm), 1x spálňa s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm) so súkromnou terasou, 2x spálňa s manželskou posteľou, 3x kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu. Tento apartmán je vhodný aj pre hendikepované osoby.

Apartmán 15 (105 m2) – Apartmán pre 6-9 osôb sa rozprestiera na dvoch podlažiach, priestranná obývacia časť s kuchynkou, jedálňou, krbom a priestrannou sofabed pre dve osoby (195 x 160 cm), 1x spálňa s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm) so súkromnou terasou, 1x spálňa s manželskou posteľou, 1x spálňa s oddelenými posteľami, 3x kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu. Tento apartmán je vhodný aj pre hendikepované osoby.

 

SLUŽBY:

 • bazén (8 x 16 m) na krásnom panoramatickom mieste s lehátkami a slnečníkmi (bazén je v prevádzke od 15.04. do 10.10.)
 • free WIFI (iba v spoločných priestoroch)
 • parkovanie (zdarma)
 • prenájom bicyklov (zdarma)
 • súkromná záhrada s miestami na relax
 • babysitting (za poplatok)
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • možnosť objednania raňajok (10eur / osoba nad 3r.)
 • spoločenská miestnosť s príjemným sedením a wifi pripojením
 • domáca trattoria
 • ochutnávka vína na terase usadlosti každú stredu pre hostí zdarma
 • služby práčovne / sušiarne (za poplatok)
 • pitná voda v apartmánoch
 • malé ihrisko pre deti

 

Cenovú ponuku vám radi vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a ja to musím akceptovať.

 

Cena zahŕňa: vodu, plyn, elektrinu, vybavenie kuchyne, uteráky/osušky, posteľná bielizeň, finálne upratovanie (za podmienok, že v apartmáne neboli zanechané odpadky a bol zanechaný v prijateľných hygienických podmienkach), kúrenie (v období 26.03.-07.05. a 24.09.-02.11.) a využívanie doplnkových služieb ako prenájom bicyklov, bazén, free wifi v spoločných priestoroch a parkovanie.

 

Cena nezahŕňa: raňajky (doplatok 10€/osoba nad 3 roky/deň), extra kúrenie v období 07.05.-24.09. (15€/deň), extra upratovanie apartmánov v prípade, že je pobyt kratší ako 7 nocí (30€: 2-izbový apartmán, 35€ : 3-izbový apartmán, 40€: 4-izbový apartmán), požičanie uterákov k bazénu (6€/osoba/týždeň), extra posteľná bielizeň (12€ / osoba), miestna daň (1,50€/osoba nad 14 rokov/noc), bezpečnostný depozit 150€ v hotovosti, ktorý bude vrátený pri odchode ak nebude pri kontrole apartmánu zistené žiadne poškodenie – v opačnom prípade depozit prepadne.

 

Usadlosť je v prevádzke od konca marca do 4. novembra.

Usadlosť prenajíma svoje apartmány na 7 nocí (sobota-sobota), v mesiacoch apríl, máj, október je možné aj ubytovanie na kratšie obdobie – minimálne na 5 nocí, pričom check-in alebo check-out dňom musí byť sobota

 

Check in: 16:00-20:00 hod. (váš neskorší príchod vás poprosíme nahlásiť vopred)

Check out: do 10:00 hod.