• Popis

POPIS USADLOSTI

Súčasní majitelia objavili tento opustený mlyn z 18. storočia učupený pomedzi vysoké gaštanovníky a duby pri zurčiacom potôčiku náhodne na svojich potulkách po toskánskej prírode a okamžite ich toto miesto chytilo za srdce. Vložili do jeho zveľaďovania nielen všetky svoje úspory a sily, ale najmä srdce, a preto si vy dnes môžete vychutnať pravú atmosféru „starých čias“ v tejto magickej oáze pokoja. Usadlosť ponúka 6 rustikálnych self-catering apartmánov rozlezených v troch domcoch, krásnu záhradu so sedením, bazén, možnosť prechádzok po lesných cestičkách a starostlivosť milého manželského páru, ktorú určite oceníte. Majiteľka mi dlhé minúty rozprávala o možnostiach trávenia voľného času, ak vás ten pokoj unudí, v blízkosti je krásne mestečko Sassetta a ďalšie typicky toskánske dedinky mimo turistického ruchu, neďaleko rodinné vinárstva, termálne pramene, pláže, národný park…nudiť sa nebudete 🙂
(Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta – 400m.)

 

POPIS APARTMÁNOV

Apartmány boli rekonštruované tak, aby odzrkadľovali atmosféru starého toskánskeho vidieka a ostali v harmónii s okolitou prírodou. Spolu tu nájdete 6 apartmánov, každý s vlastnou záhradkou so sedením a grilom. Apartmány sú rôznej veľkosti vhodné pre 2-5 osôb, ideálne pre páry, rodiny s deťmi alebo aj väčšie skupiny. Self-catering apartmány majú plnevybavenú kuchyňu s jedálňou, TV SAT, free wifi. V kúpeľni samozrejme nájdete osušky/uteráky či fén na vlasy. Pani domáca dbá na ekológiu, preto sa v usadlosti používajú len organické čistiace prostriedky a kozmetika. V rámci usadlosti tiež nájdete jej malú organickú záhradku 🙂 Ak budete mať chuť, radi vám pripravia raňajky priamo do apartmánu alebo na jeho terasku. Bellissimo!

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 apartmán pre 4-5 osôb s rozlohou 100 m2 , rozkladá sa na 3 podlažiach, obývacia časť s krbom, plnevybavená kuchynka s umývačkou riadu, 2 spálne s manželskými posteľami, 2 kúpeľne a štúdio, ktoré môže byť využité aj ako izba pre jednu osobu. Obe kúpeľne sú vybavené sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán je situovaný v centre usadlosti, má veľkú záhradu s lehátkami, altánok s jedálenským stolom a terasu s výhľadom na bazén. Samozrejmosťou sú tiež osušky/uteráky, fén na vlasy, sieťky proti hmyzu, TV SAT a free wifi.

Apartmán 2 apartmán pre 4-5 osôb s rozlohou 100 m2, rozkladá sa na 3 podlažiach, obývacia časť s krbom, plnevybavená kuchynka s umývačkou riadu, 2 spálne s manželskými posteľami, 2 kúpeľne a štúdio, ktoré môže byť využité aj ako izba pre jednu osobu. Obe kúpeľne sú vybavené sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Apartmán je situovaný v centre usadlosti, má záhradu s lehátkami, priestrannú terasu so záhradnou sedačkou a stoličkami, grilom a s nádherným výhľadom na bazén a okolité lesy. Samozrejmosťou sú tiež osušky/uteráky, fén na vlasy, sieťky proti hmyzu, TV SAT a free wifi.

Apartmán 3 apartmán pre 2-4 osoby s rozlohou 70 m2 , nachádza sa v ľavom krídle usadlosti a je prepojený s apartmánom č. 4, ktorý je úplne identický. Apartmán sa skladá z obývačky s malým krbom a kuchynským kútom s umývačkou riadu, spálne s manželskou posteľou, kúpeľne so sprchovým kútom, bidetom a toaletou a svetlého loftu, ktorý môže byť využitý ako druhá spálňa alebo ako obývačka. Apartmán má vlastnú terasu so záhradným sedením a veľkú záhradu výhradne pre tento apartmán, kde sa nachádza príjemné sedenie a lehátka. Perfektný, romantický apartmán pre páry alebo rodiny s deťmi. Samozrejmosťou sú tiež osušky/uteráky, fén na vlasy, sieťky proti hmyzu, TV SAT a free wifi.

Apartmán 4 apartmán pre 2-4 osoby s rozlohou 70 m2 sa nachádza v ľavom krídle usadlosti a je prepojený s apartmánom č. 3, ktorý je úplne identický. Apartmán sa skladá z obývačky s malým krbom a kuchynským kútom s umývačkou riadu, spálne s manželskou posteľou, kúpeľne so sprchovým kútom a toaletou s bidetom a svetlého loftu, ktorý môže byť využitý ako druhá spálňa alebo ako obývačka. Apartmán má vlastnú terasu so záhradným sedením a veľkú záhradu výhradne pre tento apartmán, kde sa nachádza príjemné sedenie a lehátka. Perfektný, romantický apartmán pre páry alebo rodiny s deťmi. Samozrejmosťou sú tiež osušky/uteráky, fén na vlasy, sieťky proti hmyzu, TV SAT a free wifi.

 

Služby:

 • bazén ( 6 x 12m ) s hĺbkou 1,4 m s lehátkami a slnečníkmi pre hostí zdarma a detský bazén s hĺbkou 90cm (bazény sú v prevádzke od Veľkej noci do novembra)
 • free WIFI
 • gril pri každom apartmáne (využívanie zdarma, poplatok za drevo – 5,00€/balík)
 • parkovanie (zdarma)
 • súkromná záhrada/terasa pri každom apartmáne
 • práčovňa (za poplatok)
 • babysitting na požiadanie (za poplatok)
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (30,00€ / týždeň)
 • možnosť objednania raňajok (6,00€/talianske raňajky, 12,00€/kontinentálne raňajky/dospelá osoba/deň)
 • domáce zvieratá sú vítané (za poplatok)
 • detské ihrisko v tieni stromov s hojdačkou, šmykľavkou, pieskoviskom, pingpongovým stolom a rôznymi hračkami
 • možnosť degustácie vína (za poplatok)
 • pitná voda v apartmánoch
 • možnosť zakúpiť si olivový olej tejto usadlosti
 • možnosť požičania elektrických bicyklov (za poplatok)

 

Cenovú ponuku vám radi vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a ja to musím akceptovať.

 

Cena zahŕňa: posteľné prádlo a uteráky/osušky – výmena raz za týždeň, finálne upratovanie, spotreba vody, plynu a elektriny, toaletné potreby, využívanie doplnkových služieb ako parkovanie, bazén, gril, detské ihrisko, SAT TV program Sky Vision Gold (filmové a športové kanály), wifi pripojenie.

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň v období od 15. 06.-15. 09. – 1,00€/osoba staršia ako 12 rokov/deň, drevo na gril – doplatok 5€/balík, využívanie práčky – doplatok 5,00€/jedno použitie spolu s prípravkom na pranie, čistenie kuchyne po check-oute, ak kuchyňa nebola uprataná hosťami – doplatok 30€, raňajky – doplatok 6,00€ (talianske raňajky) a 12,00€ (kontinentálne raňajky), domáce zviera – doplatok 5,00€ / noc (maximálny poplatok je do výšky 40,00€).

 

Usadlosť je v prevádzke počas celého roka.

Počas hlavnej sezóny, v termíne od 31. 05.-13. 09. usadlosť akceptuje ubytovanie na 7 nocí (sobota-sobota), mimo tohto obdobia aj ubytovanie na 1 noc, najmä pri last minute objednávke.

 

Check in: 16.00 – 19.00 hod. (váš neskorší príchod vás poprosíme nahlásiť vopred)

Check out: 09:00 – 09:30 hod.