• Popis

POPIS USADLOSTI

Správy o vznešenej vile EMPOLESE sa datujú až do roku 1408, čomu nasvedčuje aj prekrásna vnútorná výzdoba s freskami a ručne maľovanými dverami. Táto rodinná usadlosť obklopená majestátnymi cyprusmi drží stráž nad vinicami a olivovníkmi pripomínajúcimi toskánsku krajinu z renesančných malieb. Na vlastnej koži som viackrát pocítila neskutočne príjemnú starostlivosť o hostí a priateľský prístup, ktoré tu vládnu, o božskej kuchyni ani nehovoriac:) Vila je podľa mňa ideálnym miestom pre romantické duše, hostí, ktorí si radi doprajú vyššiu úroveň služieb a starostlivosti, pre tých, ktorí prihliadajú na detaily a rovnako pre všetkých vás, ktorí si radi vychutnáte príjemný wellness oddych.

 

POPIS APARTMÁNOV

Každá izba vo vile je iná, ich steny sú v bledých farbách pôdy a prírodných pigmentov, typických pre Toskánsko. Všetky izby majú vlastnú mramorovú kúpeľňu s fénom na vlasy, klimatizáciu, mini bar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a wifi.

 

Izba typu 1 Izby pre 2 osoby (15-25m2) – štýlové, jednoduché a rafinované izby typu 1 sa nachádzajú na prízemí, všetky okrem jednej, ktorá je na prvom poschodí. Izby majú starožitný nábytok a textílie pochádzajú z Toskánskych remeselných dielní. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom, klimatizáciu, mini bar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a wifi.

Izba typu 2 Izby pre maximálne 2 dospelé osoby a 1 dieťa (20-30 m2) majú starožitný nábytok a ručne šité textílie, niektoré majú hodvábne markízy a veľa z nich má výhľad na kopce Chianti. Izby majú starožitný nábytok a textílie pochádzajú z Toskánskych remeselných dielní. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom alebo vaňou, klimatizáciu, mini bar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a wifi.

Junior suita typu 1 Junior suita typu 1 (25-35m2) je elegantne zariadená izba pre maximálne 2 dospelé osoby a 1 dieťa, je z nej nádherný výhľad na zvlnené Toskánske kopce. Izby sú priestranné s manželskou posteľou a obývacou časťou. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom alebo vaňou, klimatizáciu, mini bar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a wifi.

Junior suita typu 2 Junior suita typu 2 (45m2) je elegantne zariadená priestranná izba pre maximálne 2 dospelé osoby a 1 dieťa, je z nej nádherný výhľad na zvlnené Toskánske kopce. Junior suita má manželskú posteľ a obývaciu časť. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom alebo vaňou, klimatizáciu, mini bar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a wifi.

Suita (40 m2) pre maximálne 2 dospelé osoby a 2 deti má dve miestnosti, okrem postele s baldachýnom v hlavnej spálni je tu aj priestranná obývacia miestnosť s kreslami a pohovkou (sofabed). Podlaha kúpeľne je z ručne robených škridiel v rôznych pastelových farbách. Niektoré kúpeľne majú aj fresky na stenách a strope či vaňu typickú z čias dávno minulých. Izby majú okrem vlastnej kúpeľne aj klimatizáciu, mini bar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a wifi.

Rodinná izba Menšia rodinná izba (26 m2) je perfektná pre rodiny s deťmi, maximálne pre 4 osoby. Izba má spálňu s manželskou posteľou, obývaciu časť so sofabed pre 2 osoby (2x2m) a plnevybavený kuchynský kútik. Cez francúzske okno sa dostanete priamo do zadnej záhrady vily. Izba má vlastnú kúpeľňu s vaňou, klimatizáciu, mini bar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a wifi.

Rodinná suita Priestranná rodinná suita (90 m2) sa nachádza na druhom poschodí vily a steny má namaľované pastelovými farbami. Suita má jednu spálňu s manželskou posteľou, ďalšiu spálňu s tromi posteľami – každou pre jednu osobu, plnevybavenú kuchyňu s jedálenským stolom a dve kúpeľne s vaňou. Izba má vlastnú klimatizáciu, mini bar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a wifi.

Samostatný apartmán Samostatný apartmán (90 m2) je plne zrekonštruovanou farmou zo 16. storočia a je ideálny na romantický pobyt na toskánskom vidieku. Nachádza sa iba 100 metrov od vily a dostanete sa k nemu cestou obklopenou olivovníkmi. Tento pohodlný, svetlý apartmán s výhľadom na kvetinovú záhradu a olivovníky je vhodný pre 5 osôb, má dve priestranné spálne (jednu s manželskou posteľou a druhú trojlôžkovú), každú z nich s vlastnou mramorovou kúpeľňou, útulnú obývaciu miestnosť s krbom a plnevybavenú kuchyňu. Rovnako ako v hlavnej vile aj tento apartmán je vybavený klimatizáciou, mini barom, telefónom, kanvicou s kávou a čajom, satelitným LCD televízorom, trezorom, sieťkami proti hmyzu a wifi. Cena ubytovania nezahŕňa raňajky.

 

Služby:

 • bazén (6×18 m) v prevádzke od 15. mája do 15. októbra
 • free wifi
 • parkovanie (zdarma)
 • raňajky v cene ubytovania
 • možnosť požičania bicyklov (zdarma)
 • infra sauna a vírivka (zdarma)
 • masáže (za poplatok)
 • možnosť pozrieť sa na lisovanie olív a ochutnať čerstvo lisovaný olivový olej (iba koncom októbra a začiatkom novembra)
 • škola pečenia (za poplatok)
 • škola varenia (za poplatok)
 • babysitting (za poplatok)
 • stolný tenis
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • denné upratovanie (zdarma)
 • klimatizácia (zdarma)
 • domáce zvieratá sú vítané (zdarma, prosíme nahlásiť vopred)
 • služby práčovne / sušiarne (za poplatok)
 • výborná reštaurácia priamo vo vile
 • príjemná spoločenská miestnosť, knižnica, TV/DVD spoločná miestnosť, internet point

 

Cenovú ponuku vám radi vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a ja to musím akceptovať.

 

Cena zahŕňa: raňajky, voda, káva a čaj na izbe, denné upratovanie, klimatizáciu, vodu, plyn, elektrinu, bezplatný vstup do wellness, využívanie doplnkových služieb ako prenájom bicyklov, bazén, stolný tenis, free wifi a parkovanie.

Cena nezahŕňa: miestna daň od marca do októbra 2,50€/osoba/noc.

 

Vila je v prevádzke počas celého roka.

Vila akceptuje aj ubytovanie na 1 noc.

 

Check in: 14.00 – 19.00 hod. (váš neskorší príchod vás poprosíme nahlásiť vopred)

Check out: do 11.00 hod.