Sí Italy

Návšteva rodinných fariem

Poznáme sa tu s majiteľmi rodinných fariem, ich rodinami a radi s nimi zoznámime aj vás! Osobne vám predstavia svoje historické usadlosti, porozprávajú príbehy zo života, dozviete sa všetko o dlhej ceste zasadeného semiačka až ku kvalitným produktom na našich stoloch a veľmi radi sa vám s nimi aj pochvália pri ochutnávke ich domácich syrov, bio medov, marmelád, olivového oleja, vína či salám.

Florencia, Siena, San Gimignano, Pisa

Múzeá, pamiatky, čarovné uličky, neopakovateľná atmosféra. To všetko v okruhu niekoľkých desiatok kilometrov. Nenechajte si ujsť miesta, ktoré inšpirovali talianskych majstrov v časoch najväčšej slávy talianskej renesancie.

Výborné vína a skvelé jedlá

Nenechajte sa nachytať na turistické reštaurácie a vychutnajte si miestne špeciality v kvalitných rodinných trattoriách, v ktorých budete večerať v spoločnosti miestnych a nasávať tak autentickú atmosféru Talianska. Všetky miesta, ktoré našim hosťom odporúčame, nám poradili naši talianski priatelia, sami ich obľubujeme a sme v nich pravidelnými hosťami. Preto vieme, kde vám pripravia najlepšie hľuzovkové cestoviny, morské špeciality, typickú toskánsku polievku ribollita, famóznu Bistecca Fiorentina či iné steaky, kam sa vybrať na pravý toskánsky street food, kde budete ochkať nad domácimi cestovinami či pizzou, koho špecialitou je pečienkové paté a diviačie ragú a kde majú tú najlepšiu zmrzlinu na svete. Pre tých najnáročnejších jedákov máme pripravenú michelinskú reštauráciu, ktorá ako prvá reštaurácia v Taliansku získala toto výnimočné ohodnotenie pred vyše 40 rokmi a od tých čias si ho stále udržiava.

Pre milovníkov vína

Toskánsko je pravdepodobne najdôležitejším vinárskym regiónom v Taliansku. Medzi najznámejšie vína rozhodne patria Chianti Classico, Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano , ale aj takzvané „supertoskánske“ vína Tignanello, Sassicaia, Ornellaia či Guado al Tasso. Červené víno tu tečie potokom, popíja sa od skorého rána až do noci, k hovädziemu, rybám či kuracine. Našim hosťom ponúkame zaujímavé enologické semináre, vínne cesty a degustácie vín v historických pivniciach, u zvučných vinárskych rodín aj v malých rodinných vinárstvach.

Tradičná toskánska škola varenia či pečenia

Taliansko je krajinou dobrého jedla, vína a „dolce far niente“ – sladkého ničnerobenia. Ak by ste radi spoznali túto časť zeme cez jeho gastronómiu, pozývame vás do tunajších kuchýň a ponúkame vám tradičné školy varenia, školy pečenia a kurzy výroby neprekonateľných domácich cestovín s talianskymi babičkami s obrovskou vášňou pre varenie či so samotnými Michelinovskými kuchármi.

10 Najčarovnejších mestečiek Toskánska

Odporúčame vám navštíviť niektoré z desiatich najkrajších historických miest, ktoré tento kraj ponúka: Montepulciano, Pienza, San Gimignano, Pitigliano, Volterra, Anghiari, Cortona, Lucignano, Monteriggioni, Montalcino.

Toskánsko našimi očami

V Toskánsku ešte stále nájdete malebné kamenné mestečká a romantické zákutia, o ktorých sa nedočítate v bedekroch a katalógoch cestovných kancelárií, sú to miesta, v ktorých vládne duch starých dôb, pokoj, lenivé tempo jeho obyvateľov, a ktoré ešte nie sú preplnené húfmi turistov. To sú miesta, ktoré vám – našim hosťom predstavíme my.

Vyrob si vlastný olivový olej

Ak sa do Toskánska vyberiete počas jesene (koncom októbra až začiatkom decembra), môžete sa zapojiť do zberu olív a vyrobiť si vlastný olivový olej. Dozviete sa všetko o pestovaní olív, spôsobe prípravy olivového oleja, dokonca sa sami zúčastníte na zbere a výrobe olivového oleja a denne sa naučíte pripraviť a ochutnáte pokrmy typické pre túto oblasť a samozrejme späté s olivami a olivovým olejom.

Služby súkromného šéfkuchára

Pre všetkých, ktorí si radi doprajú niečo navyše, ponúkame služby súkromného šéfkuchára s dlhoročnými skúsenosťami a obrovskou vášňou pre dobré jedlo a víno. Veselý Chef Matisse vám priamo vo vašom apartmáne pripraví romantickú večeru, súkromnú oslavu, či záhradnú párty na terase vašej vily. Skutočný gurmánsky zážitok!

„Sex, drogy a renesancia“ walk tour po Florencii

Spoznajte Florenciu z jej odvrátenej stránky. Na pešej túre po tomto čarovnom meste spoznáte šokujúci životný štýl bohatých a slávnych rodín minulosti, škandály, ktoré otriasli renesanciou. Od pápežov cez roľníkov až k prominentným psychopatom, dozviete sa o sociálnych, politických a náboženských hrôzach prameniacich z alchýmie, lekárstva a čarodejníctva. Pozriete sa na niekedy drzé, niekedy surové správy zabudované do najveľkolepejších pamiatok Florencie. Tu spoznáte Florenciu – renesančné mesto v celej svojej kráse!

Pre rodiny s deťmi

V Toskánsku nájdete aj množstvo zábavných, dobrodružných či tematických parkov, Zoo neďaleko Florencie a skvelé aquaparky.

GIARDINO ZOOLOGICO di PISTOIA
Krásna zoologická záhrada neďaleko Florencie.
Adresa: Via Pieve a Celle nuova 160/A, 511 00 Pistoia
Web: www.zoodipistoia.it

Užite si deň plný dobrodružstva v tieni hustých lesov v dobrodružnom parku pre celú rodinu – PARCO AVVENTURA a GIGANTE.
Adresa: Via Fiorentina 276, 500 36 Vaglia (Florence)
Web: parcoavventurailgigante.it

Za návštevu určite stojí aj zábavný park PICCOLO MONDO (www.piccolomondo.it) alebo zábavný park CAVALLINO MATTO (www.cavallinomatto.it) vhodný pre celú rodinu.

Staňte sa hlavnou postavou slávnej rozprávky o Pinocchiovi v zábavnom parku plnom umenia, architektúry a hier venovaných tomuto príbehu v PARCO di PINOCCHIO.
Adresa: Via di S. Gennaro 3, 510 12 Collodi
Web: www.pinocchio.it

Ak vaše deti zaujímajú dinosaury, odporúčam návštevu prehistorického parku plného dinosaurov – PARCO PREISTORICO.
Adresa: Via dei Cappuccini 70-72, 560 37 Piccioli
Web: www.parcopreistorico.it

Zažite deň plný zábavy vo vodnom parku ACQUA VILLAGE neďaleko mestečka Cecina.
Adresa: Via Tavere 25, Cecina
Web: www.acquavillage.it

Hľadanie hľuzovky

Hľuzovka je označovaná ako najvzácnejšia a najdrahšia potravina, prezývaná aj biele/čierne zlato. Hľuzovku nájdete len v niekoľkých častiach sveta, keďže pre svoj život potrebuje špeciálne podmienky a miesto svojho rastu si vyberajú výhradne ony samy.

Zažite naozaj nevšedný zážitok, s našim profesionálnym „lovcom“ hľuzoviek a jeho psíkom vás zavedieme hlboko do toskánskych lesov, kde vám prezradíme tajomstvo hľadania tejto vzácnej plodiny, sami sa zapojíte do jej „lovu“, dáme vám tipy na prípravu famóznych hľuzovkových pokrmov, ktoré pri návrate z prechádzky aj ochutnáte.

Inferno walk tour - „Po stopách profesora Langdona“

Ak ste fanúšikmi spisovateľa Dana Browna rovnako ako ja a čítali ste jeho knihu s názvom Inferno, odporúčam netradičnú walk tour vo Florencii po stopách hlavných hrdinov tohto románu. Objavte tajný kostol Danteho Alighieriho alebo skrytú časť Palazza Vecchio, dešifrujte kódy ukryté v Baptistery San Giovanni či skryté významy slávnych fresiek.

Spoznajte oblasť Chianti a jeho veľkolepé mestá trochu inak...na talianskej Vespe, vintage bicykloch či segway!

Prejdite kľukaté cesty Chianti na talianskej „ose“ Vespe a navštívte miesta skryté pred návalmi turistov, spoznajte perlu renesancie – Florenciu na najcoolovejšom dopravnom prostriedku 21. storočia - segway a zažite so svojou rodinou deň plný zábavy. Alebo zapojte svoje fyzické schopnosti a premávajte sa mestami na vintage bicykloch tak, ako to robia naši obľúbení romantickí hrdinovia z filmov či po vlnitých toskánskych kopcoch posiatych vinohradmi, olivovými hájmi, stredovekými hradmi a starými cyprusmi.

Golf v Toskánsku

Zaslúžený relax si doprajete vďaka hodinám golfu v Golf Ugolino, ktorý vznikol v roku 1889. Klub s 18-jamkovým ihriskom sa nachádza v tesnej blízkosti Florencie. Poteší vás veľkolepým výhľadom a typickým prostredím plným cyprusov a olivovníkov.

Zaslúžený relax si doprajete vďaka hodinám golfu v Golf Ugolino, ktorý vznikol v roku 1889. Klub s 18-jamkovým ihriskom sa nachádza v tesnej blízkosti Florencie. Poteší vás veľkolepým výhľadom a typickým prostredím plným cyprusov a olivovníkov.

Premávajte sa po Toskánsku na veteránoch

Jazda na veteránoch po malebnej toskánskej krajine je určite zážitkom na celý život! Ponúkame vám možnosť prenajať si klasické vintage autá (so službami súkromného šoféra alebo aj bez) -Alfa Romeo Duetto z roku 1976, Citroën Traction Avant z roku 1954, Fiat Balilla z roku 1936, taliansku klasiku- Fiat 500 a mnohé iné.

Let balónom

Pre tých, ktorí si chcú vychutnávať krásy Toskánska z inej perspektívy, ponúkame romantický let balónom spojený s piknikom s lokálnymi dobrotami a šampanským.

Shopping

Približne 20 km od Florencie je skvelé nákupné centrum The MALL (THE MALL Outlet Centre, Via Europa 8, 50066 Leccio Reggello (FI), link:, a tiež Designer Outlet Barberino, link (Adresa je: Via Meucci snc , 50031 Barberino di Mugello). V centre Florencie tiež nájdete množstvo butikov svetových módnych značiek – miesto, kde muži najčastejšie „strácajú“ svoje peňaženky.

Tematické pobyty

Okrem nezabudnuteľných pobytov plných zážitkov vám radi pomôžeme aj s organizovaním svadieb, školských výletov, teambuildingov, kongresov, golfových pobytov alebo iných tematicky zameraných pobytov pre jednotlivcov, dvojice či väčšie skupiny - vínne cesty, gastronomické pobyty, plavby jachtou, potápanie, kurzy fotografovania, cyklo výlety, jazykové pobyty,...