by admin
Ochutnávame Michelinovské hviezdy v Toskánsku
Ochutnávame Michelinovské hviezdy v Toskánsku
Ochutnávame Michelinovské hviezdy v Toskánsku
Ochutnávame Michelinovské hviezdy v Toskánsku
Ochutnávame Michelinovské hviezdy v Toskánsku
Ochutnávame Michelinovské hviezdy v Toskánsku

SUPERGURMÁNSKE TOSKÁNSKO

Termín:
23.10. (ST) – 27.10.2019 (NE), 4 noci
Cena:
1095,00€ / osoba / pobyt (izba classic)
1140,00€ / osoba / pobyt (izba superior)
1170,00€ / osoba / pobyt (izba deluxe)
Cena zahŕňa:
ubytovanie s raňajkami, bohatý zážitkový program s vyberanými gurmánskymi zážitkami (viď program), energie, wifi, parkovanie, služby Sí,Italy, súkromný transfer počas 2.-4.dňa pobytu
Cena nezahŕňa:
miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc (miestna daň sa hradí priamo v usadlosti)
Voľné miesta:
14

Ubytovanie

Baccetti je čarovné rodinné agroturizmo, ktoré vedú a o ktoré sa s láskou starajú srdečné sestry Beatrice a Francesca. Pôvod tejto rodinnej usadlosti, ktorá sa nachádza medzi mestami Florencia a Siena v prekrásnej oblasti Chianti len približne 18km od Florencie, siaha až do 14. storočia. Usadlosť sa nachádza v krásnom panoramatickom prostredí obklopenom vinicami a olivovými hájmi. Nádherné okolie a blízkosť historických miest robia z usadlosti ideálne miesto v srdci Chianti pre všetkých, ktorí túžia prebádať tento región. Panoramatický bazén s výhľadom na okolité kopce s vinicami (v prevádzke od mája do septembra) a relaxačná masáž vám poskytnú dokonalý relax po dni strávenom objavovaním kultúrnych a historických krás Toskánska. Autentickým zážitkom je aj tradičná škola varenia, degustačné menu na terase usadlosti či ochutnávka vín a olivového oleja rodinnej výroby. Free WIFI, detské ihrisko, hry pre deti, gril, požičovňa bicyklov, golfové odpalisko či tenisové kurty, v blízkosti usadlosti – do 3 km jazda na koni a do 20 minút jazdy autom nájdete historický golfový klub Ugolino či 9-jamkové ihrisko Montelupo.

Link: https://siitaly.eu/ubytovanie/agroturizmo-baccetti

O tom, že Toskánsko je gurmánskym rajom vie celý svet a mojich 16 šťastných kíl navyše, ktoré som tu pribrala vám to potvrdí tiež 🙂 Máme tu neskutočné vína, poctivé produkty a kuchyňu, tradičné recepty, ktoré sa dedia nekonečné generácie, vyberaný olivový olej, láskavú atmosféru, ktorá chute do jedla len napomáha, dychberúce výhľady na krajinu akoby vystrihnutú z olejomaľby…ale v posledných rokoch tu máme aj inovatívnych, šikovných kuchárskych géniov, ktorí sa hrajú s tradičnými chuťami a posúvajú ich niekam úplne inde – do výšin…avšak vždy s rešpektom k tradíciám, sezónnosti a poctivým produktom svojej zeme. Ich a ich reštaurácie ohodnotené Michelinovskými hviezdami by sme vám počas týchto pár jesenných dní radi predstavili. Bude to zážitok! 🙂

 

Program

DEŇ 1

23.Október 2019 (Streda)

Po 15:00 hod. / Check-in v krásnej usadlosti Baccetti

19:30 hod. / Ako protiklad k Michelinovským hviezdam počas nášho pobytu, uvítací večer začneme v typickej dedinskej trattorii, kde ochutnáme toskánsku kuchyňu v jej najčistejšej podobe.

Individuálna doprava

 

DEŇ 2

24.Október 2019 (Štvrtok)

07:30 – 10:00 hod. / Raňajky na našej usadlosti

10:00 hod. / Skupinovým transferom sa vyberieme do čarovného mestečka San Gimignano, ktoré sa označuje aj ako stredoveký Manhattan. Na chvíľu si dáme voľný program a potúlame sa v jeho kamenných uliciach:)

13:00 hod. / V úzkej kamennej uličke si doprajeme prvý degustačný obed v našej obľúbenej „michelinke“ ohodnotenou 1* (čaká nás 5-chodové menu s aperitivom na uvítanie)

Cca 16:00 hod. / Návrat na usadlosť a voľný program

 

DEŇ 3

25.Október 2019 (Piatok)

07:30 – 10:00 hod. / Raňajky na našej usadlosti

11:30 hod. / Skupinovým transferom sa tentokrát vyberieme do krásnej Florencie ktorá je označovaná aj ako perla renesancie a gurmánsky raj

12:30 hod. / V lokálnej 1* Michelinovskej reštaurácii nás čaká bohaté 9-chodové degustačné menu a aperitivo na uvítanie, uhhh..

15:00 hod. / Pred reštauráciou nás už bude čakať naša obľúbená sprievodkyňa Štěpánka, ktorá nás povodí po uliciach tohto romantického mesta, aby sme troška vychodili obedňajšiu hostinu a spoznali aj jeho históriu a zaujímavé pikošky z minulosti i súčasnosti

19:00 hod. / Návrat na usadlosť

 

DEŇ 4

26.Október 2019 (Sobota)

07:30 – 10:00 hod. / Raňajky na našej usadlosti

Voľný program (radi vám poradíme tipy na výlety či autentické zážitky)

18:50 hod. / Skupinovým transferom sa odvezieme do malebnej dediny Colle di Val d´Elsa, kde sa nachádza legendárna 2* Michelinovská reštaurácia, ktorá nás pohostí na našej rozlúčkovej večeri špeciálnym 7-chodovým menu, ktoré bude párované s vínkami. Reštaurácia bude otvorená len pre našu skupinu, čo je v prípade takéhoto miesta veľké privilégium. Nevieme sa dočkať!

 

DEŇ 5

27.Október 2019 (Nedeľa)

07:30 – 10:00 hod. / Raňajky na našej usadlosti

Do 10:00 hod. / Check-out, rozlúčenie sa a cesta domov, alebo možnosť predĺžiť si ubytovanie a vychutnávať si toskánske krásy o deň-dva navyše:)

 

 

*drobná úprava programu vyhradená

*cena platí pri obsadení izby 2 osobami

 

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@siitaly.eu