• Popis

POPIS USADLOSTI

Romantický kamenný domec zo 17. storočia stojí len pár krokov od centra jednej z najkrajších a najviac toskánskych dediniek, aké som kedy videla. Mladá majiteľka je láskavá a podľa mojich skúseností sa vám bude snažiť splniť všetko, čo vám na očiach uvidí. Usadlosť je malinká, intímna a pokojná, jej záhrada je otočená do údolia a poskytuje tak príjemné výhľady, preto sa tu cítite ako na samote toskánskeho vidieka, napriek tomu môžete už za minútu sedieť na čarovnom námestíčku a sledovať okolitý život domácich. V usadlosti nájdete len 6 izieb, ktoré sa nachádzajú na dvoch poschodiach. Každá z nich je zariaďovaná citlivou umeleckou dušou majiteľov dobovým nábytkom s romantickými doplnkami. Rodina vyrába výborný olivový olej, počas sezóny nájdete priamo v usadlosti milú trattoriu, kde vám navaria nielen typické toskánske dobroty, ale tiež veganské a vegetariánske menu. Sú „slowfood“, podporujú miestnych farmárov a sami denne pre svojich hostí pripravujú čerstvé pečivo, koláčiky, sušienky či cestoviny. Sú dogfriendly, podávajú chutné talianske raňajky a čo je výborné, usadlosť je len necelých 12km od pláží 🙂 Bellissimo!

 

POPIS IZIEB

V stredovekej veži usadlosti nájdete 6 romantických izieb, ktoré sú zariaďované starožitným nábytkom, terakotovou podlahou doplnenou kvalitnými tkanými kobercami, typickými mohutnými drevenými trámami na stropoch a množstvom chutných detailov, ktoré z „hotelovej“ izby vytvárajú ilúziu domova. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s toaletou, bidetom a sprchovacím kútom alebo vaňou. Štandardným vybavením izieb je ventilátor (v období letnej sezóny), sieťky proti hmyzu, trezor, kúrenie, minibar, rýchlovarná kanvica s čajmi a kávou, uteráky/osušky, fén na vlasy a bio kozmetika vyrobená z olivového oleja. Ak si potrpíte na čistotu, táto usadlosť bola ocenená za excelentnú starostlivosť o posteľné matrace, ktoré tu špeciálne ošetrujú pred príchodom každého hosťa.

 

SLUŽBY:

  • bazén s lehátkami a slnečníkmi (9 x 11 m, bazén sa nachádza v usadlosti, ktorá rovnako patrí rodine, nájdete ju 600m od tejto vily a je v prevádzke od júna do konca septembra)
  • raňajky  (talianske, zahrnuté v cene ubytovania)
  • free WIFI (len v spoločných priestoroch)
  • denné upratovanie
  • priestranná galéria s free WIFI, TV SAT, knižnicou, hrami pre deti
  • možnosť zapožičania bicyklov (zdarma)
  • rodinná ,,slow food,, reštaurácia
  • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov (za poplatok)
  • možnosť babysittingu (za poplatok)
  • domáce zvieratá (iba malé plemená, za poplatok)

 

Cena:

Izba pre 2 osoby od 190€/ noc

Apartmán pre 2 osoby od 110€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí, či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, raňajky, denné upratovanie, výmena posteľnej bielizne každé 4 dni, využívanie doplnkových služieb ako bazén, požičanie bicyklov – podľa dostupnosti, free WIFI v spoločných priestoroch, voda, elektrina, parkovanie na ceste pri usadlosti, alebo na súkromnom parkovisku pri druhej usadlosti, ktorá patrí rodine – cca 600 metrov od usadlosti Benedetta.

 

Cena nezahŕňa: prístelka pre tretiu osobu.

 

Usadlosť je v prevádzke počas celého roka.

Usadlosť akceptuje aj ubytovanie na 1 noc.

 

Check-in: od 15:00 hod. do 20:00 hod. (váš neskorší príchod vás poprosíme nahlásiť vopred)

Check-out: od 08:00 hod. do 11:00 hod.