Vínne potulky Toskánskom

by Zdenka Jakešová
Vínne potulky Toskánskom

26.-30. September 2018

Čarovná oblast Chianti…tam, kde sa do všetkých strán vlnia kopce bohatých viníc, kde olivovníky rodia ako divé a výhľad z okna kamennej vily vyzerá ako gýčová olejomaľba. Úzke kľukaté cesty sa vinú pomedzi malebné stredoveké dediny, zelené stráne a olivové háje. Vidiecke samoty a panské sídla z obdobia renesancie učupené na pahorkoch kopcov pôsobia majestátnym dojmom. Zub času k nim bol milosrdný a čo viac, pridáva na ich hodnote a veľkoleposti.

A práve tu, v tejto rozprávkovej  oblasti sa budeme každý deň zberať na potulky za vínom. Navštívime malé rodinné vinárstva, ktoré majú svoje neodškriepiteľné čaro i slávne vinárske ikony, a spoznáme bohatú históriu a príbehy, ktoré ukrývajú…

 A ak vám nejde do hlavy, ako je možné vypiť toľko vína a cítiť

sa úplne triezvo, jeden vinár mi raz s najväčšou samozrejmosťou povedal:

„Lebo tu sa zamiluješ, bella!“

„Do krajiny, do jedla, do vína…

To sú tie endorfíny, ktoré ťa držia v jednom móde.“

Teším sa na vás! Tak teda do zvínkovania, priatelia…! 🙂

Zdenka

4d2995b929514687d3bddebff56ba1ce

Cena: 890,00€ / osoba / 4 noci s raňajkami, bohatým programom a gurmánskymi zážitkami a degustáciami počas celého dňa, súkromný transfer počas programu

Cena zahŕňa: ubytovanie s raňajkami, bohatý zážitkový program, denné upratovanie, energie, wifi, parkovanie, súkromný transfer počas 2.-4. dňa pobytu

Cena apartmánov nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

*(pobyt si možno predĺžiť o ubytovanie s raňajkami na ľubovoľný počet nocí v cene 160,00€ / 2 osoby / noc s raňajkami)

Ubytovanie:

Link: https://siitaly.eu/vila-ilaria

Len 22km od renesančnej Florencie, sa mimo rušných ciest na pôde starých Etruskov nachádza romantická vila Ilaria (organizáciou Slow Food zaradená medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku), kde vám talianska nonna ponúkne domácke raňajky v rodinnej komornej atmosfére. Autentický zážitok! Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Na rozľahlom pozemku vily sa nachádza veľmi významné archeologické nálezisko – Etruská hrobka zo 7. storočia pr.n.l. Majiteľka vily žije v susedstve, je preto pre hostí kedykoľvek k dispozícii, rada vás zavedie do svojej historickej vínnej pivnice a ponúkne vám ochutnávku vín z rodinnej produkcie.

Program:

Deň 1.

***

16:00-19:00 hod. / Ubytovanie v čarovnom vinárstve, usadlosti ILARIA

19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej a veľmi autentickej rodinnej trattorii A Casa Mia

Deň 2.

***

 08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

 Počas dňa navštívime 3 vinárstva vo vinárskej  oblasti Chianti, dáme si spoločný obed v lokálnej trattorii a ochutnáme ich vínka (súkromný transfer je zahrnutý v cene pobytu)

Deň 3.

***

 08:30 – 09:00 hod. / Raňajky

 V tento deň sa presunieme do krásnej vinárskej oblasti Montepulciano a Montalcino, navštívime 2 vinárstva, kde poochutnávame vínka, dáme si spoločný obed v lokálnej trattorii  (súkromný transfer je zahrnutý v cene pobytu)

Deň 4.

***

08:30 – 09:30 hod. / Raňajky

 Dnes sa presunieme k moru do významného vinárskeho regiónu Bolgheri a zdegustujeme vínka v 2 tunajších vinárstvach, rovnako sa zastavíme v príjemnej rodinnej reštaurácii na obed.

 Deň 5.

***

08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

 do 12:00 hod. / Check- out

Rezervácie a vaše otázky prosím posielajte na info@siitaly.eu

okolie -04blog2blog1

 

You may also like